Reklaam sulgub sekundi pärast

Õige küünehoolduse põhitõed

Kaunid ja terved küüned saad korraliku hoolitsusega. Õigete toodete valimine ja nende oskuslik kasutamine ongi edu saladus.

foto: sxc.hu

Kaunid ja terved küüned saad korraliku hoolitsusega. Õigete toodete valimine ja nende oskuslik kasutamine ongi edu saladus.

 

Küünelakieemaldaja valimine
Korralik küüntehooldus algab õige küünelakieemaldaja valimisest. Kui valid liiga tugevatoimelise või atsetooni sisaldava eemaldaja, muutub küüneplaat kuivaks ja paindumatuks. Selle tulemusena on küüned haprad ja kergesti murduvad. Küünelakieemaldaja ei tohi sisaldada ka õli, värv- ja lõhnaineid. Õli jääb küüneplaadi pinnale ja pealekantav küünelakk ei püsi eriti kaua. Värv- ja lõhnained muudavad küüneplaadi aga kollakaks. Silmas peaks pidama ka, et on olemas täiesti erinevad küünelakieemaldajad kunstküüntele ja naturaalsetele küüntele. Kui sind häirib eemaldaja tugev lõhn, siis on poes saadaval juba täiesti lõhnatuid eemaldajaid.

Õige eemaldustehnika
Enamik meist niisutab vatipadja küünelakieemaldajaga ja seejärel hõõrub küüneplaati suvaliselt. Kollaste küünte vältimiseks tuleb niisutatud vatipadi asetada küüneplaadile, oodata paar sekundit ja eemaldada lakk ühe tõmbega, vajadusel korrata uue vatipadjaga. Ringjate liigutustega küünelaki eemaldamine aitab vana küünelaki pigmendil küüneplaati imbuda ja tulemuseks on kollased küüned.

Küünenahkade eemaldamine
Järgmine oluline samm küünehoolduses on küünenahkade eemaldamine ja seda kindlasti spetsiaalse küünenahaeemaldajaga, mitte kääridega! Kui surnud naharakud on eemaldatud, pääsevad toitvad ja hooldavad ained sinna, kus neid kõige rohkem vaja on – küünejuurele. Nii kasvavad terved ja tugevad küüned.

Küüneõli ja -tugevdaja
Kui küüned on korralikult puhastatud, tuleb kasutada küüneõli. See tungib küüneplaadi sisse, sidudes omavahel ülemise ja alumise küüneplaadi, muutes küüned elastsemaks ning takistades nende murdumist. Küünetugevdajat peetakse imevahendiks, mis muudab küüned tugevaks. Tegelikult ei ole see nii, sest tugevdaja ei ravi ega tervenda küüsi, vaid lihtsalt muudab küüned lühiajaliselt tugevaks. Kui sa küünte eest korralikult hoolitsed, ei ole sul seda toodet vaja. Küünetugevdajat on soovitatav kasutada juhul, kui sul on tõesti väga haprad ja pehmed küüned.

 

 

 

 

Küünte lakkimine
Küünte lakkimist tuleb alustada aluslakist. See kaitseb küüneplaati värvipigmendi imendumise eest, muudab selle ühtlaseks ja aitab lakil kauem püsida. Lakk tuleb küüntele kanda võimalikult õhukese kihina ja mitu korda, sest siis kuivab lakk kiiremini ja jääb ühtlane. Kõige lõpus tuleks küüned viimistleda pealislakiga, mis kaitseb värvi, ennetades selle tuhmumist. Kui küünelakk on siiski läike kaotanud, võid kasutada poleerplokki ja sära ongi tagasi.

 

 

 

 

 Tekst ja pildid: Dellera Kaubandus OÜ