Permira ostis Valentino moebrändi

Pariisi moenädalal jättis maailmakuulus disainer Valentino moemaailmaga hüvasti. Itaallase 45-aastasele karjäärile pani punkti Rodini muuseumi aias esitletud kevad/suvi 2008 kõrgmoe kollektsioon, kirjutab Hollywoodtuna. Möödunud aasta mais ostis Briti investeerimisfond Permira Valentino moebrändi. Septembris teatas moelooja oma erruminekust. Tema asemel hakkab naistekollektsioone disainima Gucci endine moelooja Alessandra Facchinetti.

Pariisi moenädalal jättis maailmakuulus disainer Valentino moemaailmaga hüvasti. Itaallase 45-aastasele karjäärile pani punkti Rodini muuseumi aias esitletud kevad/suvi 2008 kõrgmoe kollektsioon, kirjutab Hollywoodtuna.

Möödunud aasta mais ostis Briti investeerimisfond Permira Valentino moebrändi. Septembris teatas moelooja oma erruminekust. Tema asemel hakkab naistekollektsioone disainima Gucci endine moelooja Alessandra Facchinetti.

«Moemaailm on rikutud,» ütles 75-aastane Valentino, kes on Giorgio Armani ja Karl Lagerfeldi kõrval üks viimaseid oma ajastu esindajaid. «Olen tüdinud mulle mitte midagi ütlevast maailmast, kus on liiga palju äri ja vähe loovust.» lisas Valentino, kelle klientideks on olnud ka näiteks sellised nimed nagu Jacqueline Kennedy ning Gwyneth Paltrow.

Pariisi linnapea Bertrand Delanoe tunnustab selle kuu lõpus pensionile jäävat moelooja Valentinot Pariisi aukodaniku tiitliga. Valentino, kes sai eelkõige tuntuks õhtukleitide disainijana, näitas oma viimast kollektsiooni 23. jaanuaril Pariisis. Valentinol on plaanis veel üks jaanuaris toimuv haute couture moedemm
Prantusmaa pealinnas.

Moelooja Karl Lagerfeld teatas ajakirjanikele, et peab Valentino otsust järgmisel aastal erru minna kahetsusväärseks. Lagerfeld kardab, et 75-aastasel itaallasel hakkaks peagi igav.

 
 
Pilt: AOP (vasakult: Claudia Schiffer, Valentino, Eva Herzigova, Nadia Auermann)
/Toimetas: Helena-Reet Ennet/