Pirelli- maailma kõige luksuslikum kalender

On jälle kätte jõudnud see aeg, mil maailma kõige eksklusiivsem ja raskesti kättesaadavam kalender on ilmunud! Pirelli kolmekümne viies kalender on esimene, mille pildistamine leidis aset Aasia mandril. Selle aktiga tutvustati Pirelli kalendrit ka Idamaadele.

Kogu 2008 aasta kalendri pildistamine leidis aset Shanghais. Kajastati maalilisi vanu prantsuse elamukooperatiive, suurepäraseid endise Briti delegatsiooni aedasid, müstilist ja sensuaalset Hiina atmosfääri, kiiret ja äkilist Nanjing Road'i ja iseloomukaid teemajakesi. Kõik need intrigeerivad kohad olid pildistamise võtteplatsideks.

Üle mitme aasta on Pirelli kalendri pildid jälle värvilised. Intensiivsete fotode teemaks on Vana-Hiina „teisiti mõtestamine“. Kajastades Hommikumaade müüte ja naiste puhast ning graatsilist ilu üritatakse lõhkuda klišee, nagu kõik aaslannad oleksid pikajuukselised pilusilmad.

Fotod jäädvustas fotograafide maesto, mõjuvõimas prantslasest fotograaf Patrick Demarchelier. See oli juba mehe teine kord teha koostööd Pirelliga. Nimelt pildistas ta kalendripildid ka aastal 2005, Rio de Janeiros.

Kuid kui paljud meist teavad midagi üldse Pirelli kalendrist? Või näiteks selle ajaloost? Mis on Pirelli?
Iga Pirelli kalender on luksuslik pildikollektsioon, mis toob meieni kindla ilu mõiste. Pirelli kalendri kunstilised juhid ning fotograafid on alati pakkunud veidi komplitseeritud ilumeelt, midagi glamuuri ja moe vahepealset.

Vaatamata sellele, et peaaegu igal aastal on Pirellil erinev fotograaf ja teema, on selle idee olnud alati edastada fotograafilist ilu. Igal aastal toimub pildistamine mõnes erilises ja eksootilises kohas, nagu näiteks Bahama saartel, Seišellidel, Tuneesias ja vaid mõnel juhul stuudios.

Pirelli kalender on alati vapustanud meediat oma terviklikkuse ja originaalsusega. Loomulikult ka sellega, et pildistatakse ju maailmakuulsaid tippmodelle(näiteks Naomi Campbell, Gisele Bundchen, Kate Moss, Adriana Lima jne). See on maailma kõige eksklusiivsem kalender just selle pärast, et seda ei müüda, vaid kingitakse Pirelli tähtsaimatele klientidele ning VIP kuulsustele.

Traditsiooni järgi riputati Pirelli fotosid kunagi garaaži seintele. Nüüd ripuvad fotod muuseumides.


/Liisa Ennuste/