Rotermanni kvartali pidutseb koos laulu- ja tantsupeolistega

9 kommentaari
Rotermanni kvartali pidutseb koos laulu- ja tantsupeolistega

Juunikuu viimasel päeval ja juulikuu alguses, täpsemalt 30 juuni kuni 4 juuli, on Rotermanni kvartal samuti laulu- ja tantsupeo meeleolus.

Igal päeval toimub “Rotermanni simman”, kuhu on oodatud nii laulu- ja tantsupeost osavõtjad, kui pealtvaatajad kui kogu linnarahvas. Simman pakub linnarahvale meeleolukat muusikat tuntud Eesti bändide poolt, mille saatel kas kaasa laulda või siis tantsida, ja seda iga päev alates kella 18.00.
Kogu muusikaline kava on linnarahvale tasuta.

Rotermanni toiduturu suur uudis on, et oleme toiduturu tegevust veelgi laiendamas. Nimelt oleme alates juulikuust avatud ka kolmapäevasel päeval, mis tähendab, et nüüd on turg avatud neljal päeval nädalas – kolmapäevast reedeni kell 10-19 ja laupäeval kell 10-17. Samuti tuleb ka kaupmehi juurde juulikuus, mida rohkem sügise poole, seda rohkem Eestimaiseid puu- ja juurvilju on turul saadaval.

Lisaks turu tegevusele on juulikuu oluline ka Rotermanni kvartalis olevatele kauplustele, kus toimub 6.juulist kuni 26.juulini suurem allahindluskampaania. Olete oodatud osa saame kvaliteetsete ja tuntud riidebrändide pakkumistest ja tutvuma kodu, sisustamise, kehahooldus ja tervisliku elustiiliga seotud kaupadega.

Tule vaatama ka esimest  innovaatilist nullenergiaga moodulmaja. Rotermanni kvartali tulevikku vaatav julge pilk ning innovaatiline arhitektuurikeskkond on ideaalseks taustaks sellele värskele eesti poiste leiutisele. Näidismaja on Rotermanni väljakul veel mõned nädalad, inimestel on võimalik oma silmaga vaadata ja ka spetsialistide käest küsida, kuidas toimib päikese- ja tuuleenergia baasil maja.

Seda ka maailma mastaabis unikaalset projekti olid avamas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kontseptsiooni looja arhitekt Rene Valner ja  Innovatsiooniaasta juht Urmas Kõiv.

Rene Valneri selgitab: „Nullenergia-maja tähendab, et selle kasutamisel ei kulu rohkem energiat, kui hoone ise toota suudab. Kui tellija ei soovi autonoomseid energiaseadmeid, siis on võimalik endale soetada ka pelgalt passiivmaja, mille küttekulu on tavamajast keskmiselt kümme korda väiksem. Uudse moodulhoone väljatöötamisel oli üheks lähtekohaks, et kontseptsiooni saaks edasi arendada ka plussenergiaga maja loomiseks. Plussenergia maja omanik võib hoone poolt toodetud energiaülejäägi energiavõrku tagasi müüa. Nii mõnigi idee, mis oma loomishetkel on tundunud hullumeelsena on mõne aja pärast muutunud iseenesest mõistetavaks. Just nõnda saab alguse iga maailma muutev mõte!“

Tulge külastage Rotermanni kvartalit ja saage osa sellest arhitektuursest kontrastist Tallinna linnaruumis, kus saab ka lõunatada, lastega mänguväljakul aega veeta ja ka suveperioodi parimad ostud allahindluskampaania ajal teostada.

Olete oodatud – „sündmused, kauplused, kohvikud, turg – Rotermanni kvartal“.

Ilusat suve,

Rotermanni kvartal
http://rotermannikvartal.ee/news/