Taanis küsitakse õllepudeli eest üle 4000 krooni

Kuigi Carlsbergi reklaamlause kinnitab meile aastakümneid, et tegu on tõenäoliselt parima õllega maailmas, siis nüüd on nad end pärjanud veel ühe tiitliga- tõenäoliselt kõige kallim õlu maailmas. Skandinaavia suurim õlletehas tutvustas õlut, mille pudel maksab 2008 Taani krooni ( 4214eek).

Kuigi Carlsbergi reklaamlause kinnitab meile aastakümneid, et tegu on tõenäoliselt parima õllega maailmas, siis nüüd on nad end pärjanud veel ühe tiitliga- tõenäoliselt kõige kallim õlu maailmas. Skandinaavia suurim õlletehas tutvustas õlut, mille pudel maksab 2008 Taani krooni ( 4214eek), hinnaks on aastaarv, millal õlu toodetud on. Nr.1 Vintage õlu jõuab lähiajal müügile Kopenhaageni parimatesse restoranidesse. Õlu, mis maksab 357 korda rohkem kui tavaline Carlsbergi õlu, on loodud selleks, et võistelda gurmeeturul heade veinidega.
Kopenhaageni üks luksuslikumaid restorane Noma, kes hakkab uut õlut müüma, usub, et tarbijaid sellele jagub. „ Kümne aasta eest juhtus väga harva, et keegi restoranis 1000-kroonist veini ostis. Nüüd juhtub seda iga päev”, kommenteeris restorani esindaja.
Carlsberg tootis 600 pudeli 10.5 protsendilist luksusõlut ja et see oma hinda väärt oleks, siis sel aastal juurde toota ei plaanita. Järgmine partii on plaanitud restoranidesse viia 2009 aastal, et siis küsida kliendilt pudeli eest juba 2009 Taani krooni.

Uudise allikas: Bloomberg.com

/Marie Kekki/