Talve hittkott ja selle pahupool

Talve hittkott ja selle pahupool

Kellel meist ei ripuks garderoobis mõni stiilselt mahukas käekott? Kuid mida paljud meist ei tea, on see, et selline suur ridikül võib põhjustada kestvaid seljavalusid. Loomulikult kehtib see juhul kui käekott nipet-näpet asju täis topitud on.

Kellel meist ei ripuks garderoobis mõni stiilselt mahukas käekott? Kuid mida paljud meist ei tea, on see, et selline suur ridikül võib põhjustada kestvaid seljavalusid. Loomulikult kehtib see juhul, kui käekott nipet-näpet asju täis topitud on.

Reegel ütleb, et naise käekott ei tohiks kaaluda rohkem kui 10% naise kehakaalust. Seega 55 kilose naisterahva käekott võiks kaaluda maksimum 5,5 kilogrammi.  Arvestades sellega, et tavaline naine veab enda suure käekotiga kaasa “tervet elamist” ehk teisisõnu “kogu vajalikku tavaari”, tundub see kilode arv naeruväärselt väike.

Selle talve hittkott on aga jällegi suur – et sinna mahuks vajadusel ka pisike lemmikloom või uus paar kingi. Head näidet talve must-have kotist näete galeriis. Niisiis, mood nõuab ohvreid – et tiirutada linnapeal stiilse kotiga, peab leppima ka pitsitavate käte ja valuliku seljaga.

Siiski, kui naisterahva rüht hakkab kalduma juba Quasimodo poole, võiks selle “kogu vajaliku” oma käekotis üle vaadata ja uude aastasse minnes oma elu otseses mõttes kergemaks teha!

/Liisa Ennuste/