Valmistud pulmadeks? Anna Boutique teeb pruudist kuninganna

Tallinna südalinnas asuvat Anna Boutique’i teab iga endine ja tulevane pruut, kes viimastel aastatel pulmakleiti on otsinud. Siid ja atlas, Swarovski kristallid ja pitsid – Anna pulmakleidi butiigist leiab kauni kleidi nii trendigurmaan kui lihtsuse ilu hindav pruut.

Tallinna südalinnas asuvat Anna Boutique’i teab iga endine ja tulevane pruut, kes viimastel aastatel pulmakleiti on otsinud. Siid ja atlas, Swarovski kristallid ja pitsid – Anna pulmakleidi butiigist leiab kauni kleidi nii trendigurmaan kui lihtsuse ilu hindav pruut.

24-aastane poeomanik Anna Ivanova ( pildil) on riietanud viimase kolme aasta jooksul enam kui kakssada imekaunist pruuti. Logistikuharidusega ja transpordiäri taustaga Anna usub, et on oma kutsumuse leidnud. “Sain kohe aru, et see maailm sobib mulle ja pakub naudingut,” räägib Anna ja kinnitab, et just õige tegevusala leidmine on teinud temast õnneliku inimese. Anna maitset ja stiili on usaldanud paljud pruudid ja selleks on ka põhjust – vaatamata noorusele on Anna pulmamoega vägagi hästi kursis. Tema laual lebab lugematul arvul pulmamoe katalooge ning tegus naine väisab pidevalt Euroopa erinevaid pulmamesse.

Anna Boutique’ist leiab ka Hispaania staaride armastatud maineka kaubamärgi San Patricku pulmakleite, samuti tuntud Inglise pulmabrändi Sincerity kollektsiooni, mis sisaldab Justin Alexanderi disainliini. Kõiki neid seob parim kvaliteet, elegantsed kangad, pits, siid ja iga mudeli läbimõeldud lõige. Anna ütleb, et sel aastal on kõige kuumem sõna pika sabaga pulmakleidid, mis toovad viktoriaanliku glamuuri tänapäeva. “Miks mitte olla oma pulmas silmatorkavalt kaunis, eristudes kõikidest külalistest pika kauni sabaga pulmakleiti kandes.”

Kas iga pruut teab, millist kleiti ta pulmapäeval kanda soovib, või käib kleidivalimine sinuga koos?
Pruute on igasugused, on neid, kes teavad väga täpselt, milline pulmakleit neile sobib, ja on ka neid, kes ihkavad sellist kleiti, mis neile üldse ei sobi. Minu ülesanne on siis viisakalt neile tegumoe poolest sobivamaid kleite soovitada, aga eks otsuse langetab igaüks ise. Samas on palju ka selliseid pruute, kel on paigas kleidi suhtes vaid üks idee – olgu see siis näiteks värv, materjal, tegumood või kristallide kasutamine. Vähe pole ka neid pruute, kel absoluutselt pole ettekujutust, millises kleidis nad sooviksid ennast pulmas näha. Siis ma rakendan kõik oma jõu, et klient jääks lõpptulemusega rahule, proovin erinevaid mudeleid, valides värvi ja materjali. See on väga töömahukas ettevõtmine, millele võib kuluda mitu päeva, aga lõpptulemus väärib seda. Kuid peaaegu kõikidel juhtudel on hea meel tõdeda, et kliendid kuulavad ja usaldavad minu maitset, kogemusel on ikka tähtsust.

Kui suur summa kulub ühe kauni kleidi soetamisele?
Kõik sõltub inimese soovidest ja võimalustest. Ühele piisab sellest, et kleit ilusti istuks ja ilus välja paistaks ja pole oluline, kust see pärit on, aga teisele on oluline, et kleit oleks kordumatu ja kõigist parim – teiste sõnadega on see prestiiži küsimus.
Arvan, et pulmakleit peaks pulmaeelarves olema ühel olulisemal kohal. Minuga nõustuvad paljud, et see on üks olulisemaid sündmusi naise elus ja sellel päeval asub ta kõrgendatud tähelepanu keskpunktis, teda vaadatakse, tema välimust arvustatakse ja hinnatakse. Lõppude lõpuks jäävad fotod sellest erakordsest sündmusest aastateks perekonnaarhiivi.
Meie teksade ja mugavate riiete ajastul on pulm suurepärane võimalus näidata ennast hoopis teises valguses. Aga kui palju selle võimaluse peale kulutada, otsustab igaüks ise. Minu salongis on keskmine müüdud kleidi hind 15 000 krooni.

Kui vara tuleks pulmakleiti valima hakata?
Pulmakleit on üks olulisematest asjadest, sest sellest sõltub pulmas pruudi enesetunne. Ka vaatavad ja imetlevad seda kõik külalised. Seetõttu peaks pulmakleiti hakkama valima samal ajal kui muu pulmakorraldusega algust tehakse. Võib vedada, et leiad sobiva pulmakleidi salongist kohe, aga võib ka juhtuda, et tuleb tellida kangas – pulmakleidi valmimine võtab neli kuud. Kui kangas on õige ja vajalik suurus on olemas, saab kleidi kätte kahe-kolme nädalaga. Üldiselt tasub pulmakleidi muretsemiseks arvestada üks-kaks kuud.

Kui palju odavam on osta valmiskleit võrreldes tellitava taylor-made kleidiga?
Seda ei saa üheselt võtta, sest kõik oleneb sellest, millist kleiti soovitakse. Ainuüksi materjalile kulub kleiti õmmeldes umbes 10 000 krooni, sinna lisandub veel õmblejatöö. Paljud eelistavad õmmelda, aga valmiskleidi ostmine on siiski riskivabam ja tihti ka odavam.
Õmmeldud kleit on kindlasti personaalsem ja sobib neile, kes teavad väga täpselt, milline nende unistuste kleit välja nägema peab. Samas on väike risk, et soovitud kleit ei näe valmisõmmelduna sugugi nii täiuslik välja kui sinu unistustes oli. Võib juhtuda ka nii, et kulutad närve ja raha kleidi ümbertegemisele rohkem, kui plaanisid.
Selles suhtes on butiigist ostes kindlam – näed, mida ostad. On olnud juhuseid, kui minu juurde on tulnud pisarates pruudid, kellel pulmad ukse ees ja vaja on kiiresti osta uus kleit, sest õmmelda lastud kleit ei istu. Pealegi, ma teen alati olulise allahindluse eelmise hooaja kollektsioonidele, tänu millele maksab korralik ilus kleit mitu korda vähem kui tellimuse järgi õmmeldud.

Anna kolm kleidisoovitust pruudile
* Vali isikupärane kleit. Just nii, nagu sina oled sel peol ainus pruut, olgu ka sinu kleit selline, mis kõigest ja kõigist üle särab. Tänapäevamoele vahelduseks paneb viktoriaanlik sabaga kleit sind end tõelise kuningannana tundma.
* Vali kleit, mis teeb sind kaunimaks. Kleiti valides tuleks end objektiivselt hinnata – millised on sinu figuuri plussid ja miinused ning kuidas neid kasulikult rõhutada või kavalalt ära peita. Näiteks tasub rõhutada ilusat kaela või kõrget rinda.
* Ära osta pulmakleiti selga proovimata. Ükskõik kui kvaliteetne ka pilt ei oleks, ei saa see edasi anda kleidi materjali ja värvi. Ainuüksi sellepärast ei tasu osta kleiti kataloogist või internetist.

Millised pulmakleidid on moes 2009. aastal?
* Suured sabakleidid. Kes ihkavad silmatorkavat naiselikkust, pidulikkust ja glamuuri, võiksid kaasa minna uhke viktoriaanliku kleidistiiliga, mille juurde kuulub suur kleidisaba. Sellist kleiti mäletab iga pulmakülaline. Suurt kleidisaba saab kaunilt ka kleidi külge kinnitada, nii et ei pea kartma, et see segab ja ahistab.
* Naturaalset värvi klassikalised kleidid. Lumivalget pulmakleiti hakkab järjest enam asendama naturaalse tooniga valge kleit, nn white-off, mis on elevandiluu ja lumivalge vahepealne toon, populaarne on ka elevandiluukarva beežikas. Juhtiv pulmakleidibränd San Patrick on lumivalgest kleidist hoopiski loobunud. Klassikalise kleidilõike kõige suuremaks väärtuseks peab olema hinnaline kangas, siis näeb see oma lihtsuses suurepärane välja.
* Kihilised seelikuosad. Ühe viimase aja trendina peab kindlasti esile tooma mitmekihilise pulmakleidi, mis tihti koosneb liibuvast korsetist ja mitmekihilisest seelikust, kus on kasutatud erinevaid materjale – tafti, siidi, atlast, organzat. Tänu efektsetele drapeeringutele näevad sellised kleidid välja esinduslikud ja pidulikud.
* Luksuslikud dekoratiivelemendid. Erinevad vahetükid kristallikaunistustest teist värvi luksuslike kangasteni võivad panna lihtsa lõikega kleidi elama ja sädelema. Kivikesed ja tikandid on väga moes, andes tooni aksessuaaridele ning pruudi üldisele stiilile.

Vaata selle aasta pulmamoe pilte www.anna-boutique.ee