Windowshoping – shoping, mis ei maksa sentigi!

58 kommentaari
Windowshoping – shoping, mis ei maksa sentigi!

Maailmas kogub üha enam populaarsust uus shoppamisviis – window shopping ehk shoppamine silmadega.
Seda võib võrrelda ka näitusel käimisega. Inimesed jalutavad läbi kaubanduskeskuste ja heidavad  pilke vaateakendele. Eesmärgiks ei ole, nagu tavaliselt, uute asjade hankimine, vaid hoopis inspiratsiooni kogumine – kodusisustamiseks, uute rõivaste soetamiseks või kingiideedeks.

Maailmas kogub üha enam populaarsust uus shoppamisviis – window shopping ehk shoppamine silmadega.
Seda võib võrrelda ka näitusel käimisega. Inimesed jalutavad läbi kaubanduskeskuste ja heidavad  pilke vaateakendele. Eesmärgiks ei ole, nagu tavaliselt, uute asjade hankimine, vaid hoopis inspiratsiooni kogumine – kodu sisustamiseks, uute rõivaste soetamiseks või kingiideedeks. Tegemist on lõbusa ajaviitega ja mis kõige olulisem – see ei maksa sentigi!

Window shoppingu üheks suurimaks plussiks on see, et sinu rahakotile ei maksa see tõesti midagi! Kõik inimesed, olenemata rahakoti paksusest, võivad seda harrastada! Samuti on kindlaks tehtud, et window shopping aitab vältida impulsiivseid oste, mida tavalise shoppingu käigus tehakse.

Oluline on meeles pidada, et vaateakna shoppingut ei tehta kunagi kiirustades! Selleks,et shoppingust võimalikult palju kasu lõigata, tuleb selleks aega võtta. Siin pole oluline  mitte see, kui mitu vaateakent sa oled jõudnud üle vaadata, vaid see, kui palju sa akendelt inspiratsiooni oled kogunud. Hinda seda, kas sulle meeldivad kaubad, mida akendel näed ja anna ka oma hinnag poe väljapanekule.

Et igasse päeva mahutada veidi vaimutoitu, lisa oma tihedasse graafikusse window shoppingule kohe eraldi aeg. Näiteks lõunapausile kiirustades, sõpru tänavanurgal oodates või kinoga kaubanduskeskuses filmi algust oodates, viida aega mõne lähedal asuva kaupluse vitriini ees.

Window shopping võib sulle pakkuda hulgaliselt ideid, mida saad ära kasutada näiteks kodu sisustamisel. Tahaksid  oma kööki ümber sisustada, aga pole ideid, kuidas? Shoppingu käigus võid leida mõne sisustuspoe akna, kus on väljapanek köögilauast ja toolidest või lauakaunistustest, mida võid hiljem ära kasutada oma köögi kaunimaks muutmisel.

Tavaliselt mõistetakse window shoppingu all kaubanduskeskuse vaateakende vaatamist. Kuid laialt on levinud ja ka väga populaarseks saanud mõiste “virutaalne vaateakende shopping”. Internetipoode klikkides on võimalus  meeldivalt aega viita, ammutada ideid ja inspiratsiooni, mida kodusisustuses kasutada või milliseid rõivakomplekte endale soetada.  Virtuaalse shoppingu eelis tavalise vaateakna shoppingu ees on see, et linke saab lisada “lemmikute” hulka ja igal ajal uuesti avada ja külastada.

Et window shoppingust võimalikult palju kasu lõigata, toon ära mõned nõuanded, mida enne shopingutuuri silmas pidada:

* Mõtle välja oma shoppingu eesmärk!
Kas sa lähed uute trendide järele luurama, koguma mõtteid, mida hiljem osta, või vajad lihtsalt lõbusat ajaviidet?

*Vali suund!
Ideaalne koht on suur ja erinevate poodidega kaubanduskeskus.

*Tee ettevalmistusi!
Tee eelmisel õhtul ettevalmistusi ja korja oma rahakotist välja kõik krediitkaardid, juhul kui peaks tulema suur kiusatus sooritada impulsiivseid oste.

*Riietu mugavalt
Pane selga oma mugavaimad riided ja jalga mugavaimad jalanõud. Pea meeles, et sul tuleb palju käia!

* Varu aega!
Hakka aegasti liikuma oma sihtkoha poole, et sa ei peaks kiirustades akendest mööda tormama.

*Peatu akna juures ja vaata seda hoolikalt!
 Kas sulle meeldib see väljapanek? Kas kannaksid ka ise neid riideid? Tee märkmeid poe asukoha ja enim meeldinud asjade kohta.

Kallis lugeja, kas ka sina oeld juba proovinud window shoppingut?

Triin Tisler