Tuuli blogi: mehed, kes ei suuda otsustada

Tuuli blogi: mehed, kes ei suuda otsustada

Teada on see, et naised ei tea, mida nad tahavad. Naised võib-olla tõesti ei tea, kas nad tahavad olla brünetid või blondid. Neil on tõesti raskusi poes valida endale õiget kleiti, sest ometigi tahaks kõiki. Kuid üldiselt  naised teavad, et suhe põhineb armastusel ja truudusel. Muidugi on erandeid ja ma ei taha üldse üldistada, kuid nii see võiks justkui olla.

Teada on see, et naised ei tea, mida nad tahavad. Naised võib-olla tõesti ei tea, kas nad tahavad olla brünetid või blondid. Neil on tõesti raskusi poes valida endale õiget kleiti, sest ometigi tahaks kõiki. Kuid üldiselt  naised teavad, et suhe põhineb armastusel ja truudusel. Muidugi on erandeid ja ma ei taha üldse üldistada, kuid nii see võiks justkui olla.

Küll aga olen märganud palju mehi, kes ei suuda lihtsalt otsustada. Esmalt nad ei tea, kas nad tahavad nautida vallalise elu või end siduda ja olla truud. Nad ei suuda otsustada, kas on aeg, mil sarved nurka heita ja lasta end ära rõngastada. Teisalt, kui nad juba on teinud otsuse olla suhtes, siis mõne aja möödudes hakkavad nad mõtlema, et äkki on mujal rohi rohelisem. Oma suhtes pole enam seda algset kirge ning nii nad hakkavadki jälle silmi avama ka teistele naistele.

Need, kes on otsustanud nautida edasi vallalise elu, mõtlevad, et piisab vaid sellest, kui omada palju häid sõbrannasid, keda vajadusel esitleda pruudina. Neil on justkui meeletu omamiskirg ja neile meeldib, kui neid jumaldab nii palju ilusaid naisi. See tundub justkui nii lihtne – kui tahan, siis on naine ja kui ei taha, siis ei ole. Puuduvad kohustused ning lubadused. Ometigi on regulaarne seks ning silmailu.

Nii võibki juhtuda, et kogemata arvavad mitu toredat naist, et neil on mehega kena suhe ning nad on see üks ja ainus. Asjade kokku langedes võivad nad aga märgata, et samasuguseid lubadusi on lubatud ka mitmetele teistele. Need mehed ei arva, et nad on milleski süüdi ja võib-olla ei olegi. See on lihtsalt üks sort mehi nagu on üks sort magusaid arbuuse ja teine maitsetuid. Sinu valik on vaid, kas sa valid magusa või maitsetu arbuusi.

Minu eesmärk ei ole siin mustata mehi või rääkida miljoni naise ega mehe eest. Ma ei taha seda teha. Küll aga soovin, et meie suhetes oleks rohkem ausust.

Esmalt, kui inimesega ei klapi, siis võiks öelda seda otse. Mitte keerutada ning end välja vabandada nagu nt: “mul on kiired ajad tööl”, “mul on halb aeg elus” jne. Naised ei ole lollid ja rumalus on uskuda, et me mõistame neid vabandusi (tõsi, vahel me usumegi). Fakt on see, et kui sa kellelegi tõeliselt meeldid, siis pole olemas halba aega ega kiiret aega tööl. Kui keegi soovib end sinuga siduda, siis ei ole olemas vabandusi: “ma ei taha suhet”. Kui sa kellelegi meeldid, siis ei ole olemas vabandusi. Meil on vaid valik, kas me usume neid vabandusi ja elame sinistes pilvedes uskudes, et ükspäev on tal aega. Või me liigume kiirelt edasi.

Kui olete loonud suhte, siis nii palju võiks austada teist inimest, et kui kirg on jahtunud ja tahaks vaadata, kas muru on mujal rohelisem, siis sellest ausalt juttu teha ja lõpetada enne vana suhe, kui luua uus.

Teisalt on ikka huvitav see ekside fenomen. Kui uues suhtes on midagi hapuks läinud, siis leitakse üles oma eelmine. Vana tunne tõuseb jälle üles ning pole raske võtta telefon, et vanale pruudile öelda, kuidas tema on ikka see ainus armastus. Järgmisel päeval ilmselt elades edasi oma ilusat pereelu. Kellele seda vaja on? Ega ekspruudid ei ole kuumliin, millel ennast välja elada.  Sama hästi võiks mehed helistada ekside igatsuses nõustamisliinile ning kurta, kuidas suhe on halb ja tahaks ikka eelmist. Sest võib-olla see pole üllatus, kuid ekspruudid soovivad ka oma eluga edasi minna ja õnne leida.

Ma leian, et meil kõigil oleks lihtsam üksteisega koos elada, kui me suudaks otsustada. Muidugi ei ole see lihtne, elu on täis ahvatlusi. Me elame vaid korra ja tahaks kõik ikka ära proovida. Küll aga me ei saa seda teha teiste tunnetel talludes ega valesid mänge mängides.

Meil kõigil oleks lihtsam, kui me suudaks otsustada, kas inimene meeldib meile või ei. Kas me soovime olla suhtes ning sellega kaasnevaid kohustusi ja lubadusi. Kas me suudame olla truud või avame silmad pidevalt ahvatlustele. Kas me soovime olla monogaamsed või polügaamsed.

Ausust suhetesse või mitte suhetesse.

Tuuli Mäemat

Kui soovid olla kursis Tuuli teiste kirjutistega ning saada inspireerivaid päevamõtteid, siis liitu Facebook´is selle lehega.