Tuuli kolumn: Armastuse kolmnurgad

Tuuli kolumn: Armastuse kolmnurgad

Meie elus on nii palju kolmnurki, et kõik need kokku liites saame hulknurgad. Peale armastuse kolmnurkade toovad inimestele muresid veel kolmnurgad nagu näiteks: mees-naine-töö, mees-naine-lapsed, mees-naine-vanemad.

Meie elus on nii palju kolmnurki, et kõik need kokku liites saame hulknurgad. Peale armastuse kolmnurkade toovad inimestele muresid veel kolmnurgad nagu näiteks: mees-naine-töö, mees-naine-lapsed, mees-naine-vanemad.

Anatoli Nekrassov märgib oma raamatus “Mees ja naine”, et kunagi polnud selliseid probleeme nagu armastuse kolmnurgad, inimesed elasid hoopis teiste seaduste järgi. Polnud armukadedust ja usaldamise probleeme. Tihti ei oska me aimatagi, mis peitub tegelikult nende pealtnäha õnnelike abielude taga. Tõsi on aga see, et rohkem, kui 60% paaridest puutuvad kokku armastuse kolmnurgaga ja iga kolmas paar nendest laguneb. Kas ka sinu suhet on puudutanud keegi kolmas?

Miks tekivad armastuse kolmnurgad? Kas tõesti saab armastus otsa või otsitakse lihtsalt midagi uut ja põnevat? Miks ilmub suhtesse kolmas isik? Elus ei ole mitte miski juhuslik!

Harva kohtab paare, kus mõlemad partnerid saavad aru, et nad kohtusid selleks, et teineteist arendada. Tihti tekib suhtes tüüpiline olukord, mille puhul mõlemad väljendavad enesel olemasolevaid omadusi ega mõtlegi areneda edasi. Mehele jääb naisega suhtlemisest väheks ja ta otsib kõrvalt lisa. Naine tunneb, et ta ei saa piisavalt mehe kõrval areneda ning kõrgemale tõusta ja otsib uusi veetlusi. Nii leitakse suhtesse kolmas isik. Seda kirjutades ei ole ma sinisilmne ega vähe kogemusi elus saanud. Olen kogenud sarnaseid olukordi nagu 60% paaridest. Seetõttu ka tean, mida ja kui suurel määral võib lõhkuda kolmas isik suhtes. Olen kohanud inimesi, kes jäävad eluks ajaks otsima uskudes, et alati on kuskil keegi huvitavam. Samas on ka neid, kes on korra petnud ning ei teeks seda enam kunagi.

Ühest seletust sellele, miks tekivad sellised kolmnurgad on raske anda. Tihti on see väga individuaalne iga paari puhul. Mõnel kaob lihtsalt kirg, mõned kasvavad lahku ning mõne jaoks on see suhtes normaalne ja aktsepteeritav osa. Vahel päästavad kolmnurgad suhteid, tihedamini siiski lõhuvad.

Mida sa teeksid, kui avastaksid, et su armastatu on otsustanud võtta teie suhtesse kolmanda isiku? Kas sa suudaksid andestada või lööksid kohe ukse kinni? On olukordi, kus polegi muud võimalust, kui andestada ning sellest andestusest võib kasvada välja veel suurem armastus, kui see enne oli. Teisalt ei saa me andestada olukordades, kus inimene ei suuda oma vigadest iialgi õppida.

Meil on vaja tuua elulised väärtused ja põhimõtted oma igapäeva ellu ja suhetesse:

Käitu nii nagu sa tahad, et sinuga käitutaks. Ära käitu teistega nii, nagu sa ei taha, et sinuga käitutaks.

Lakkasite armastamast? Siis tehkegi nii! Tunnistage ja olge ausad, kui vaja siis leidke lahendus ja minge koos edasi. Kui ei õnnestu, laske lahti ja valige uus rada. Käituge väärikalt, nagu te sooviks, et teiega käitutaks.

Kuidas vältida armastuse kolmnurki ja kolmandaid inimesi?

Võtmesõnaks on pidev liikumine. Pidev liikumine välistab armastuse kolmnurga tekkimise. Nii loote alati midagi uut. Kui mõlemad pooled paarist on pidevas liikumises ning arenevad koos kaob ka soov kellegi uue ja huvitava järgi. Uue otsimine väljastpoolt toob kaasa palju probleeme- perekondade lõhkumise ja suures koguses südamevalu. 

Kui inimesed tunnetaksid, et vastutavad iga oma sammu eest – eriti nii olulises asjas nagu mehe ja naise suhted püüaksid nad arukamalt käituda. Just need suhted tekitavad kõige rohkem probleeme, kuid just nendest suhetest saab alguse õnn ja uued elud.

Perekonna säilitamiseks ja armastuse kolmnurkade ära hoidmiseks on vaid üks võimalus- teadlik enesearendamine ja teise arengule kaasa aitamine. Kellegagi suhet luues ei tohi kaotada ära neid asju, mis tekitavad meis kire- meie hobid, igapäevased toimetused ja tegevused. Kui me ei tee enam asju, mis meie silmi särama paneks siis ei saa me panna ka oma kaaslase silmi särama. Armudes soovitakse olla suhtes koos inimesega, kes alguses meis liblikad elama pani just sellisena nagu kohtusime.

Meil oleks lihtsam elada, kui ühiskonnas poleks valitsevat moraali, mis ei ava perekonna tõelist tähendust, vaid rõhutab: perekonda on vaja, et istutada puu, ehitada maja ja sünnitada lapsed. See on kõige tähtsam! Meie elus ei saa olla kõige olulisem see, kui kõrgel ametikohal me oleme, milline on meie auto või pangaarve. See kõik on kaduv väärtus ning me võime sellest hetkega ilma olla. Kuid perekond – hoides seda õigesti on see meiega igavesti. Hea ametikoht ei oota sind kunagi kallistusega koju, küll aga teeb seda sinu armastatu!

 

Kui soovid olla kursis Tuuli teiste kirjutistega ning saada inspireerivaid päevamõtteid, siis liitu Facebook´is selle lehega.