PARIM NAISNÄITLEJA: Tiina Mälbergi edukaks näitlejaks saamise retsept

PARIM NAISNÄITLEJA: Tiina Mälbergi edukaks näitlejaks saamise retsept

Nordea kontserdimajas jagati 12. märtsil esmakordselt Eesti filmi- ja teleauhindu, kus preemiaid said tunnustatud näitlejad, filmid, telesaated ja -sarjad.

Filmidest pälvis mitmeid auhindu “Päevad, mis ajasid segadusse”, kuid parima naisnäitleja preemia sai osatäitja filmist, mis kandideeris Eestist võõrkeelse filmi Oscari nominendiks. Buduaaril õnnestus teha kauni ja andeka näitlejanna Tiina Mälbergiga intervjuu!

Meil on hea meel, et sa oled saanud selle auhinna. Film “Ema” kandideeris mullu Eesti poolt võõrkeelse filmi Oscari nominendiks. Kuidas sa oleksid ennast tundnud, kui sul oleks õnnestunud sõita Oscarite galale?

“Ma oleksin täpselt samamoodi ennast tundnud nagu täna siin. Minu jaoks ei ole sellel vahet kui suur lava või auditoorium on. Kui ikkagi minu töö eest tähelepanu pööratakse, siis see on liigutav, see on väga suur au ja uhkus. Aga ma olen rõõmus nende artistide üle, kes tänavu Oscarid said. Mina elasin paljus kaasa Prantsuse filmi “Elle” osatäitjale Isabelle Huppert’ile. Isabelle on täpselt samal päeval sündinud kui mina, 16. märtsil, nii et juba sellepärast ma hoidsin talle väga pöialt. Ja ma olen väga rõõmus “La La Landi” pärast, mul on need filmid kõik nähtud.”

Mis on kõige parem retsept heaks ja edukaks naisnäitlejaks saamiseks?

“Keskendumine ja süvenemine ja iseendale kindlaks jäämine. Uskumine sellesse, usaldamine, mida ma teha tahan, kui mul on midagi öelda. See võib võtta kaua aega ja tuua tagasilööke või tähelepanematust, aga järjekindlalt jääda selle juurde, mis iseendale tundub õige, millesse sina ise usud.”

Tiina, mis on sinu ilu salanipid?

“Magamine. Ja ma soovitan seda kõigile teistele. Aga tegelikult ma armastan ka vannis käia, liguneda, mõnuleda pikalt soojas vannis. Seal saab ka samamoodi mõelda ja lasta iseendaga olla. See on eriti oluline asi naisterahvale, eriti kui ta on ka ema – leida aega puhkamiseks.”

Auhinda saades pidas Tiina liigutava kõne Nordea laval ja tänas eeskätt selle eest, et lõpuks selline gala Eesti rahval olemas on: “Ma tahan tänada ja tervitada kõiki neid, kes võtsid ennast lõpuks kokku ja kutsusid sellise asja nagu Eesti filmi- ja teleauhinnad ellu”. Tiina tänas žüriid ja kutsus kõiki televaatajad ning Eesti elanikke rohkem Eesti filme ja telesaateid vaatama, “sest mida rohkem te vaatate neid, seda paremaks nad muutuvad”. 

Jekaterina Novosjolova
Buduaar.ee