VARSTI KINODES: 7 esilinastust veebruaris 2017

3 kommentaari
VARSTI KINODES: 7 esilinastust veebruaris 2017

Veebruar on kinokuu. Maailm keerleb ümber Oscarite gala ja nende nominentide. Toimuvad vaidlused ja ilmuvad ennustused.

Seni on kõige rohkem nominatsioone saanud detsembris välja tulnudLa La Land” – 14 nominatsiooni. Paljud räägivad, et see film ei vääri nii palju nominatsioone, teised on jõudnud juba nii ära armuda, et käinud filmi lausa mitu korda vaatamas. Veebruar aga tõotab meile, et kuu tuleb mitte vähem huvitavam esilinastuste koha pealt. Jah, oodata on isegi kaht Eesti esilinastust, mida ei juhtu, tõepoolest, just väga tihti.

“November” (2017)

Kauaoodatud Eesti film “November” on fantaasiafilm, mis põhineb Andrus Kivirähki armastatud romaanil “Rehepapp”. Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “Novembrit” võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega. Näitlejatest astuvad üles Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Meelis Rämmeld, Katariina Unt ja Taavi Eelma. Vaata treilerit.

“Ringid”, Rings (2017)

Hurraa! Kurikuulsa “Ring” õuduka uus lugu! Pärast esimest oli hirmus telekat sisse lülitada või üldse mingit videot vaadata, sest hirmus tüdruk pikkade mustade juustega ilmus viirastusena silme ette veel pikka aega.

13 aastat hiljem muutub nooruke Julia äärmiselt murelikuks, kui avastab, et tema peigmees Holt on sidunud end paranähtusi uuriva professori ja tema juhitava hämara salarühmitusega, mille kogu tegevus keerleb ühe imeliku vana videokasseti ümber… On olemas üks video. Esmalt sa vaatad seda. Ja siis sa sured… Vaata treilerit

“Viiskümmend tumedamat varjundit”, Fifty Shades Darker (2017)

Kas tõesti otsustasid nad peale läbikukkunud esimest osa teha ka teise? Kuigi räägitakse, et mida rohkem seda filmi sõimatakse, seda rohkem intrigeerib see meid vaatama minema. Olgu, anname teise võimaluse. Käivad jutud, et uues katses on rohkem erootilisi stseene kui eelmises…

Pärast Anastasiaga läbielatut on Christianis midagi igaveseks muutunud. Ta ei suuda ilma naiseta elada ning olles tema tagasivõitmise nimel kõigeks valmis, teeb mees Anastasiale ettepaneku jätkata suhet neiu tingimustel. Roosiliselt algav uus suhtefaas pöördub aga peagi süngetele radadele, kui Christiani minevikust kerkivad üles järjekordsed tumedad varjud. Vaata treilerit

“Sangarid” (2017)

Veebruaris juba teine Eesti esilinastus! Hoogne seikluskomöödia “Sangarid” viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas just nii šeffi elu elada nagu nähtud telesarjades “Miami Vice”, “Knight Rider” ja “Santa Barbara”. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö!

“Sangarite” peaosades astub üles üks vahva ja kõige naljakam trio: Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen. Kui need kolm kokku panna, võib saada naerukrambid. Ootame põnevusega! Vaata treilerit

“Vaikus”, Silence (2016)

Martin Scorsese iga film on a priori suurteos. Seekord ei osanud temalt sellist sügavat ja spetsiifilist lugu oodata ja räägitakse, et Ameerikas on see film juba läbi põrunud. Kuid olles Scorsese ammune fänn, siis on see film must see. Kindlasti intelligentne linateos, mis paneb kaasa elama, imestama ja filosofeerima.

“Vaikus” jutustab kahest kristlikust misjonärist (Andrew Garfield “Hacksaw Ridge’i lahing” ja Adam Driver “Star Wars: Jõud tärkab”), kelle usk pannakse proovile, kui kadunud õpetaja (Liam Neeson “Schindleri nimekiri”) otsingud viivad nad Jaapanisse ajal, mil kristlus oli seal seadusevastane ning nende kohalolek keelatud.

Shusaku Endo 1996. aastal kirjutatud romaani ekraanile toomiseks kulus Scorsesel 28 aastat. Vaata treilerit.

“Lõvi”, Lion (2016)

Kuue Oscari nominent! Sealhulgas parim film, parim meeskõrvalosatäitja ja parim mugandatud stsenaarium.

Saroo (Dev Patel “Slumdog Millionaire”) kasvab üles armastavas peres ja ta ei tunne iial millestki puudust. Kuid just seda ta oma hinges tunneb – et midagi on puudu, et kusagil tema hinges laiutab tühimik… Ja sellest tühimikust ajendatuna alustab ta 25 aastat pärast oma kadumist vaevalist tagasiteed koju. Abiks tohutu sihikindlus, lapsepõlvest säilinud üksikud mälupildid ja … Google Earth…

Kindlasti sentimentaalne lugu, mis paned pisaraid pühkima, eriti kui arvestada, et see on tõestisündinud loo alusel. Vaata treilerit.

“Suur Hiina müür”, The Great Wall (2016)

Matt Damon Hiina suures filmis! Filmi sündmustik rullub lahti väljamõeldud iides Hiinas, kus tänapäeval tuntud Suur Hiina müür on püstitatud rahva kaitsmiseks metsikute ja verejanuliste müstilist päritolu koletiste, Tao Teide eest, kes iga 60 aasta tagant Nefriitmäest üles tõusevad ja kogu inimtsivilisatsiooni ellujäämise ohtu seavad. Nagu alati, Matt Damon päästab kogu Maailma! Vaata treilerit.

 

Buduaarile Jekaterina Novosjolova

Allikas Forum Cinemas