Hannah Inglismaa koolidest: kõige enam on küsitud, mis keelt eestlased räägivad

Hannah Inglismaa koolidest: kõige enam on küsitud, mis keelt eestlased räägivad

Kaunis Eestimaa lauljatar Hannah Ild, kelle südantliigutavad meloodiad meie hinge on puudutanud, on teatavasti juba pikemat aega oma lauljakarjääri Inglismaal edendanud. Vähe sellest – nüüd on Hannah ette võtnud tee koolidesse ning tahab õpetada brittidele, kus asub Eesti ning mida huvitavat võib siin näha!

Kaunis Eestimaa lauljatar Hannah Ild, kelle südantliigutavad meloodiad meie hinge on puudutanud, on teatavasti juba pikemat aega oma lauljakarjääri Inglismaal edendanud. Vähe sellest – nüüd on Hannah ette võtnud tee koolidesse ning tahab õpetada brittidele, kus asub Eesti ning mida huvitavat võib siin näha!

Kokku kestab lauljatari koolituur üle kuu aja, mille raames külastatakse üle 35 kooli, õpilased jäävad vanusesse 7 kuni 18. Vastavalt vanusegruppidele on ka Hannahi esitlused üles ehitatud. „Kõigepealt räägin, kus Eesti üldse asub, sest enamik britte seda ei tea, siis räägin Tallinnast kui 2011. aasta Euroopa Kultuuripealinnast, sellest saavad aru ka kõige pisemad, sest 2009. aastal oli kultuuripealinn Liverpool. Mainimata ei jää ka meie lummav vanalinn ning Raekojaplats, mida kaunistab jõulude puhul jõuluturg,“ räägib lauljatar lühidalt, mida üritab õpetada briti õpilastele.

Loomulikult ei jää ka rääkimata meie kõrgeltarenenud tehnoloogia: internetipangandus, e-valimised, mobiilne parkimine ning Skype´i leiutamine. „Eesti kultuur ja traditsioonid saavad selgeks tehtud: meie laulupeod, rahvustoit ja pühad. Samuti meie hiilgavad saavutused spordis. Räägin ka sellest, kuidas eestlastele meeldib talvel suusatada ja suviti käia seenel ning marjul!“

Praeguseks on õppetöö algusest möödas nädal ning küsimusi, mida Hannah Eesti kohta saab, on palju ning mitmesuguseid! „Kõige enam on küsitud, mis keelt eestlased räägivad ja millega Eestisse sõita saab, millised loomad meie metsades elavad ja kui külm praegu on,“ teab naine rääkida.

Eelarvamus, justkui britid ei oleks kõige intelligentsemad inimesed, ei vasta lauljatari sõnul kindlasti tõele, sest tema kogemused on siiani Inglismaa koolides olnud väga positiivsed. Praeguseks on ta läbinud 7 kooli ning kõigist õppeasutustest on saadud väga meeldivad elamused. „Õpilased on kõigest väga huvitatud ja näitavad oma siirast huvi välja. Nad elavad kõigele kaasa, samal ajal kuulates väga tähelepanelikult igat lauset,“ tunnistab ta.

Siiani käimasoleva projekti kõige positiivsemaks kogemuseks on Hannahi sõnul siiras tagasiside. Lauljatar oli unustanud, kui palju vahetut energiat lapsed annavad. „Olen näinud, et siinsed lapsed on väga hästi kasvatatud ja juba nende huvitav ja kõlav, mitmekesine keelekasutus näitab, millistest perekondadest nad pärit on. Inglismaa koolid panustavad väga palju sellele, et õpilane tunneks end ka koolis koduselt ning turvaliselt.“ Samuti olevat õpetamismeetodid leebed. „Näen õpilase ja õpetaja vahel usaldussidet, mitte hirmu-võimu vahekorda,“ räägib Hannah Buduaarile.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja