4 küsimust missikandidaatidele

Kolmapäeva öösel lõbutsesid Tallinna tudengid ööklubis Terrarium ning valisid endale ilusa ja aruka missi –  Raili, Tallinna ülikoolist.
Buduaar käis täpselt tund aega enne lavale esinema minemist missikandidaate pommitamas nelja erineva küsimusega:

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee


Kolmapäeva öösel lõbutsesid Tallinna tudengid ööklubis Terrarium ning valisid endale ilusa ja aruka missi –  Raili, Tallinna ülikoolist.
Buduaar käis täpselt tund aega enne lavale esinema minemist missikandidaate pommitamas nelja erineva küsimusega:

1) Mis on sinu arvates meie ühiskonnas kõige suuremaks probleemiks?

2) Kes võiks olla järgmine Eesti Vabariigi president? Miks?

3) Kõige piinlikum juhtum sinu elus?

4) ärkad hommikul üles ning avastad, et oled 20 kg raskem. Kuidas reageerid, suhtud ja käitud?
Raili (Miss University 2006, TLü):

1. Haridussüsteem! On väga populaarne ja tunnustatud, et noore inimese tee on
põhikool-> gümnaasium ->ülikool. Tegelikult peaks olemaga tunnustatud ka
kutsekoolid. Praegu on tihti nii, lõpetad ülikooli ära ja töökohta lihtsalt
ei leidu sinu erialal. Juhtub ka nii, et bakalaureuse kraadiga inimene töötab
koristajana, poemüüjana… milleks? üleüldine mõtlemismall peaks muutuma ja ühiskond peaks toetama kutsekoole ja seal õppijaid!

2. Toomas Hendrik Ilves – mees teab, mida ta räägib. Väga sümpaatne!

3. Kui Terrariumi laval, võistluste ajal, oleks kava meelest ja sassin läinud. Oleksin tundnud ennast väga piinlikult  kogu kohale tulnud fännklubi ees!

4. Alguses oleksin küll hämmingus, aga siis läheksin kohe trenni, et  saada trimmi oma uus ülekaaluline keha. Jube, kui kuskilt miskit lötendaks!
Minu suhtumine oleks põhimõttel: kõik, mis juhtub, on millekski hea! Naerataksin, sest inimene, kes on õnnelik, kiirgab ilu ja sära!


Jana (I. printsess, TTü)

1. Mind häirib kõige rohkm keskkonnasaaste. Kahju, et paljud inimesed isegi ei mõtle selle peale, mis meie keskkonnast võib kunagi saada. Kahjuks on maailm aga ainus koht, kus inimesed elada saavad. Vaevalt, et kui kriisiks läheb, siis kõik kuu peale saadetakse. Hetkel midagi muud nagu meelde ei tulegi…
Võibolla ka see, et inimesed mõtlevad liiga vähe enda peale,  vaba aeg nende elus on töö kõrval peaaegu olematu tähtsusega. Loomulikult reguleerib seda aga iga inimene individuaalselt.

2. Kuna olen skeptiline Eesti poliitika suhtes, siis ega ma eriti kedagi ei usalda poliitikutest. Kahjuks pole veel kindlaid kandidaate esitatud, kuid minu meelest võiks saada presidendikoha näiteks Ene Ergma. Ta on poliitikaga kaua tegelenud, ta on julge, pealehakkaja ning kindla sõnaga naisterahvas.
Meil ei ole presidentaalne riik ja presidendil ei ole ka  väga suuri ja erilisi kohustusi peale selle, et riigi nime väljaspool Eestit esindada ja kokkusaamistel käia. Ene Ergma sobiks persidendiks hästi.

3. Kui ma olen rääkinud, et oskan teatud asja eriti hästi, kui seda siis tõestada tuleb ja mul kogemata see välja ei tule  – see on kindlasti piinlik olukord.
Tegelikult ma eriti ei karda selliseid situatsioone, sest  alati saab ennast kuidagi ikka parandada.

4. No kui ma peaksingi ühel hommikul  20 kg raskem olema, siis mis seal ikka, elaksin edasi, käiksin sama moodi trennis, sööksin mõõdukalt ja tervislikult nagu enne ja ei teeks paanikat. Kui väga suur tahtmine on, siis saab ka sellest 20. kilost väga kiiresti lahti.  Miski  ei ole võimatu. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!


Elvira (Tervishoiu Kõrgkool)

1. Meie ühiskonnas on liiga suured klassivahed – on kas väga vaesed või siis väga rikkad inimesed! See vahe võiks olla vähem märgatav. Mina hetkel ei ole võimeline midagi selle tarvis tegema. Kujutan ette, et natukene saaks seda olukorda parandada, kui firmajuhid  ei oleks nii ahned ning nendest kasumitest, mida nad nt müügi pealt saavad, maksaksid rohkem töötajatele.

2. Inimene, kes on kõige rohkem sarnane Lennart Meriâ