Mood nõuab ohvreid

21 kommentaar

\"imageManager_203596\"Oscar Wilde sõnul on mood nii õudne nähtus, et seda peab vähemalt iga kuue kuu tagant muutma. Kui sa selles kahtled, siis vaata endast kümne aasta taguseid fotosid ja püüa naeru tagasi hoida. Peale selle on mood veel tervisele kahjulik! Mood muutub kiiresti ning vahepeal on popid ikka tõeliselt ebamugavad asjad.

Kadri Põldma
Ajakirjast Buduaar Shopping No3 

 

\"imageManager_203596\"Oscar Wilde sõnul on mood nii õudne nähtus, et seda peab vähemalt iga kuue kuu tagant muutma. Kui sa selles kahtled, siis vaata endast kümne aasta taguseid fotosid ja püüa naeru tagasi hoida. Peale selle on mood veel tervisele kahjulik! Mood muutub kiiresti ning vahepeal on popid ikka tõeliselt ebamugavad asjad. Olid ajad, mil naised kandsid hirmpeenikesi korsette ja kahjustasid sellega oma siseorganeid.  Ka praegu on rohkelt tervist kahjustavaid ohtlikke moeelemente.

Kips-kõps, pahkluu katki prõks!
Kõrge kontsa fännidel on suurem oht pahkluud murda. Veel võib kontsadel tippimine pöördumatult kahjustada kannakõõluseid. Pidevalt 6cm stilettodel kõpsimine on jalale kahjulik kuna konts lükkab koormuse varvastele ning varbad ei kannata mingi hetk enam pinget välja. Mõne aja pärast näevad su jalad välja nagu 90-aastasel. Vereringe on häiritud ning erinevad probleemid on kiired tulema. Varbaküüned muutuvad selliseks nagu vanainimestel ning astuda on põrgulikult valus. Peale selle kannatavad kontsakandjad ka alaseljavalude käes. Mõne aja pärast avastavad nad, et madalate kontsadega või paljajalu ei ole enam võimalik kõndida, sest jalg on kõrge kontsaga ära harjunud. Eks sellepärast ongi poodidesse tulnud kõrge kontsaga plätud. Ka siseorganid ei saa kontsadel oma loomulikus poosis olla ja viimaste uuringute kohaselt võivad kõrged kontsad seetõttu esile kutsuda viljatust.

Mahukad kotid võivad põhjustada selgrookõverusi
Hetkemood soosib mahukaid kotte, kuhu pool elamist sisse mahub. Mõne aja pärast pead aga erinevate ravimite mahutamiseks veelgi suurema koti soetama. Paljud ei tea, et tassides raskemat kotti kui 10% sinu kehamassist, võid endal varsti selgrookõverused avastada. Kui mood tõesti nõuab, et lahmakas kott sinuga pidevalt kaasas oleks, siis vaheta vahepeal vähemalt õlga, muidu oled veel varsti vildakas kah!


Kitsad teksad ajavad alakeha kihelema
Kehavorme rõhutavad liibuvad teksad näevad küll äärmiselt seksikad välja, aga istudes suruvad nad vereringe kinni ning selle tulemusena on alakehas pidev väsimuse, kurnatuse ja kiheluse tunne. Liibuvad teksad võivad põhjustada närvikahjustusi. Hoidke alt liibuvate teksade esifännid Kate Moss ja Sienna Miller!


Kunstküüned tekitavad küüneseent
Talvel muutuvad oma küüned hapraks ja paljud naised ihaldavad endale pikki ja seksikaid kunstküüsi. Kui küüne peal on mõni sünteetiline materjal nagu akrüül või kangas, ei pääse õhk päris küünele enam ligi ning oma küüne ja kunstküüne vahele tekib umbne ruum, kuhu küüneseen visalt tekib. Küüneseenest lahti saamine võib aega võtta kuid.


Ilus naine on hästi peenike!
Meedias portreteeritakse edukat naist enamasti kõhnana. Ka Buduaar Shoppingu eelmises numbris ütlesid väikesed tüdrukud, et ilus naine peab kindlasti hästi peenike olema. Paljud noored naised seostavadki edu kõhnusega. Selle saavutamiseks kasutatakse kõige ebatervislikumaid meetodeid, sealhulgas nälgimine. Tean tüdrukut, kes toitus kuid ainult kapsavedelikust ja vatist. Mõne aja pärast hakkasid tal luud murduma ning nahk võttis kollaka tooni. Eluliste toitainete puudulikkus võib lõppeda anoreksia või buliimiaga. Kui kunagi lapsi tahad saada, siis ära oma tervisega katseid tee!


Platvormkingad on pahkluude vaenlased number 1
Nendes kõndimine on tõeline kunst, mida valdavad vaid vilunumad naised. Kui kukud, ei ole su pahkluud sulle eriti tänulikud. Komistades kukud kõrgemalt ja seega valusamalt.


Kehakaunistused on terveks eluks
Kui lased end kaunistada mõne rõnga või tatooga, mine alati professionaali juurde. Kahtlastes kohtades kehakaunistuste tegemine võib lõppeda veremürgitusega. Kulmurõnga valesse kohta tegemine peatab karvkasvu ning jääd karvutuks seasilmaks. Enne tatood mõtle hoolikalt, kas ka paari aasta pärast soovid seda enda ihule. Muidu jääd naerualuseks nagu Angelina Jolie, kes oma peika Billy Bob`i nime õlale lasi torkida ning paar aastat hiljem seda usinalt eemaldada lasi. Tatoo eemaldamine pole kerge protsess ning  veel mõni aeg tagasi kumas hägune „Billy Bob” Angelina õlal. Lisaks on pildikese eemaldamine kümneid kordi kallim kui selle tegemine.


\"imageManager_203597\"Blondidel on lõbusam elu
Öeldakse, et blondidel on lõbusam ja kirevam elu. Blondeerimine kahjustab ja kuivatab su juukseid ning osad uuringud on näidanud, et juuste blondeerimine teatud blondeerijatega võib tekitada põievähki. Mina küll ei leia, et põievähk või takukoonal peas  kuskilt otsast lõbusad oleks…


Sünteetilised materjalid ei lase nahal hingata
Sünteetilised kangad on küll moodsad, kuid su nahk ei saa läbi nende hingata. Mõnel sünteetilisel kangal on sama efekt nagu keha mässimisel toidukilesse. Umbses tekib nahale inetu lööve. Nailonpükste kandmine võib tekitada vaginaalinfektsioone. Vältida tuleks akrüüli, polüestrit, atsetaati, nailonit, trioatsetaati ning kõike, kuhu peale on märgitud antistaatiline, mittekortsuv, mitte triigitav või plekikindel.

Päikeseprille tuleb kanda ka talvel
Päikeseprillid ei pea olema kallid, aga neil peaks kindlasti olema UV kaitse. Kui su päikeseprillidel puudub UV kaitse, võid kahjustada oma nahka ning kõige koledamal juhul võib asi lõppeda lausa nahavähiga. Päikeseprille tuleks kanda ka talvel, seda eriti mägedes suusatades, sest kõrgemal on päikese UV kiirgus suurem.