Ole isikupäraselt moodne – suvi 2006

Lugedes erinevaid moekommentaare, jääb mulje, justkui stilistid ei jõua kokkuleppele, mis siis ikkagi on moes.  Sellel suvel soovitab Kaubamaja siniseid toone, paljud moeloojad annavad nõu valgetele riietele truuks jääda.

info@buduaar.ee


Lugedes erinevaid moekommentaare, jääb mulje, justkui stilistid ei jõua kokkuleppele, mis siis ikkagi on moes.  Sellel suvel soovitab Kaubamaja siniseid toone, paljud moeloojad annavad nõu valgetele riietele truuks jääda. Viimased tippmoeshow`d  aga toetavad Buduaar Shoppingu esimeses suvenumbris väljahõigatut: moes on pruun, kollane ja kuldne.


Moega on lood sellised, et tegelikult on  moes peaaegu kõik. Ehk siis  just see, mis sulle sobib ja milles ennast ilusana ja enesekindlana tunned. Kui trendikate kübarate kandmine tekitab sinus ebamugavust, siis ära seda pähe pane. Nagu ütles Buduaar Shoppingu suveajakirjas stilist Kati Ly Koit, on ultramoodsalt riidesse pannes oht end naeruväärseks teha. Viimase moesuuna trikoo või top, mis oleks nagu valatud modelli selga, sobib heal juhul vaid 5% naistest. õnnelikud on need inimesed, keda ükski riie ei suuda ära rikkuda. Paratamatult kõik inimesed ei kanna tippmoodi välja ja seetõttu võiks valida riideid ja aksessuaare, mis on isikupärased ja originaalsed. üldiselt maksavad disaineritooted palju raha ja kõiki neid endale lubada paljud ei saa. Tegelikult ei ole seda vajagi, sest vähese kulu ja vaevaga saad endale midagi lahedat ka ise valmistada.


Buduaar teeb sulle kokkuvõtliku ülevaate suvi2006 moetrendidest ja odavatest ning originaalsetest võimalustest, kuidas oma garderoobi uusi trendikaid asju saada. Usume, et leiad siit mõne idee, mida just sinu keha ja olemus välja kannavad.


õhulised suvekleidid. Puuvillaste, õhuliste ja pitsiliste erineva tegumoega kittelkleitide hulgast leiab igaüks endale sobiva ja mugava lõike. Moes on suure mustriga kleidikesed ja  naiselikult keskkohta rõhutavad tegumoed. Ehk on emal mõni lahe kittelkleit alles. Ka kasutatud riiete poest leiad kindlasti midagi stiilipuhast vähem kui 100 krooniga.


Lühikesed püksid. Kuigi napid püksid kuuluvad sel suvel paljude moeloojate kollektsiooni, leidub väga vähe naisi, kelle laitmatu figuur neid kanda lubab. Siinjuures ei räägi me mitte poole kintsuni ulatuvatest pükstest, vaid superlühikestest 20-sentimeetristest trendipükstest, milliste valik Eesti kaubandusvõrgus pole sugugi lai. Arvatavasti  kaupmehed teavad, et  väga vähesed julgevad ja tohivad sellised pükse jalga panna.  Kui sa usud, et sellised seksikad püksid on just sinu stiil, siis kõige parem viis nende saamiseks on mõni vana püksipaar ära lõhkuda ja parajasse pikkusesse lõigata. Siinjuures pea meeles, et moes on puusapüksid ning  võib olla tuleb sul maha lõigata ka ülemine värvliosa.


Suured rannakotid. Väikesed käekotid oodaku pimedamaid sügispidusid. Nüüd võta välja oma suur rannakott, et sisse mahutada pikaks päevaks kõik vajalik.  Taas kehtivad üldised suvised moesoovitused- kott olgu triibuline, ruuduline, mummuline, lilleline. Kümne minutiga võid laheda koti endale ka ise õmmelda. Sinu uuele riidest kotile loob isikupära peale tikitud, heegeldatud või õmmeldud detailid ja sanga külge riputatud kaunistused. 


Elavates toonides maikad. Endiselt on moes suurte kirjadega särgid, kuid milleks osta kallis vaimuka sõnumiga T-särk, kui võid oma sõnumi ise välja mõelda ja särgile trükkida lasta. Selline teenus maksab vaid paarkümmend krooni ning muudab su topi kordumatuks kunstiteoseks.


Osta poest või leia kapist üks valge maika ja tee sellest isiklik disaneritop.


Kasuta julgelt tekstiilivärve, nööpe, värvilisi kangajuppe, märke, heegeldatud lilli ja miks mitte ka fotosid, mida särgile printida lasta. Samasid nippe võid kasutada ka teksade või riidest jalanõude disainimiseks 


Trendikad sallid. Siidised suvesallid võiksid leida koha igaühe suvegarderoobis.  Sallid toovad riietesse meeleolu ja isikupära, neid võib kanda nii peas, kaelas, püksivööl kui  õlgadel. Seetõttu on üks lahe sall sulle mitme erineva moeaksessuaari eest.  Eriti trendikas on sel suvel kitsas siidisall pähe siduda.  Samuti kulub üks suur ja õhuke õlasall ära, sest see annab vajalikul hetkel sooja ja on mugav istumisealune rannaliival või piknikul.


Suured päikeseprillid. üleküllastunult palju on räägitud sellest, et moes on suured päikeseprillid. Vist pole ühtegi naist, kes sel suvel suurtest päikeseprillidest kuulnud ei ole. Siiski peab silmas pidama seda, et kõigile ei sobi suured prillid. Samuti peab värvivalikuga ettevaatlik olema – sel suvel eelista pehmemaid toone nagu pruuni, kuldset, halli. Suurte prillidega on küll lahe vabaõhukontserdile minna ja mugav autot juhtida, kuid prillidesse üleinvesteerida ei tasu. Rannas võivad sellised prillid pool nägu päikese eest ära peita ja inetuid valgeid rante näkku maalida. Kuna suured prillid on eelkõige moetrend, siis võiks lisaks kvaliteetsetele prillidele  sinu kapis leiduda ka odavaid ühe hooaja moeprille.  Suurte moeprillide alla pole mõtet palju raha panna. Näiteks leiab Euroopas H&M kauplustest selliseid moeprille vaid 10 euro eest.


Stiilsed kübarad. Rohkem kui kunagi varem, on sellel suvel moes naturaalsed õlgkübarad. Triibuliseks värvitud või naturaalsetes toonides kübarad teevad stiilseks isegi tavalise valge pluusi ja teksaseeliku. Sinu garderoobis piisab ühest lihtsast kübarast, mida saad vahelduseks kaunistada pannalde, paelte, kettide, lillede ja sallidega. õlgkübarate hinnad algavad 130 kroonist.


Omapärased ehted. Ka siin on moeampluaa väga lai, lase vaid fantaasial lennata. Randa sobivad veekindlad massiivsed ehted ( julget värvi plastmassist kõrvarõngad, käevõrud), aga päeval linnas jalutades või õhtul peole minnes kanna isikupäraseid käsitööehteid. Eriti originaalne on  ise midagi valmis meisterdada- näiteks mereäärest korjatud kivid ja teokarbid võid kokku kombineerida Swarovski kristallidega ja liimida vanale metallmärgile, millega saad kaunistada pluuse, mütse, kingi, pükse ja kõike muud. Kaelaehteks võid juurde kanda nahkse rihma otsa riputatud  kristalsete kivikestega teokarbi või  värvitud  puupärleid.  Kindlasti on sul kodus mõni katki läinud hõbedane kaelakee või väikestest plastmassist detailidest käevõru. Nüüd on hea võimalus nendest endale uued stiilsed kõrvarõngad valmistada- Super Attack teeb imesid ja muudab su tõeliseks ehetekunstnikuks. Muide, kui kellelgi on kapis vanaisa veneaegseid medaleid, siis neidki võite superlahedaks disainida. Omapära lisavad  ka õmmeldud ja liimitud kaunistustega riidest dekoratsioonid nii käevõruna kui vööna.