Riietu vastavalt oma kehatüübile.

Kaalu ja kehakuju järgi jagunevd inimesed nelja erinevasse kategooriasse. Igal kehatüübil on oma head ja vead. Igale tüübile on vähem ja rohkem sobivamaid riideid ning järgnevalt on iga kehatüübiga võimalik lähemalt tutvuda.

kadri@buduaar.ee


Kaalu ja kehakuju järgi jagunevd inimesed nelja erinevasse kategooriasse. Igal kehatüübil on oma head ja vead. Igale tüübile on vähem ja rohkem sobivamaid riideid ning järgnevalt on iga kehatüübiga võimalik lähemalt tutvuda.

Ristkülik

Ristküliku kujuga keha on küllaltki harva esinev nähtus. Tavaliselt on selle tunnusmärkideks väiksed rinnad ja lapselik kehaehitus. Ristküliku tüüpi keha ei pruugi samas olla tillukene ja lühikene. Käed ja jalad on õrnad ning pea on võrreldes keha proportsioonidega veidi suurem.Tavaliselt esineb ka väike punnis kõht, seda isegi juhul kui inimene on mujalt sale. Ristküliku kehaga naised võtavad tavaliselt juurde alakehast.
Ristküliku tüüpi keha omanikud on näiteks Nancy Reagan ja Vanna White.

Riietumisel tuleks rõhku pöörata õlgade ja puusade rõhutamisele. See aitab luua ilusiooni keha kumerustest.  Hea valik on näiteks isikupärane lai vöö, mis rõhutab puusi.  
Kolmnurk

Kolmnurk


Kolmnurga (või pirni) kehakujuga naistel on madal torso, lame kõht ning esileulatuv tagumik. Kolmnurkse kehakujuga naised võtavad tavaliselt juurde puusadest ning tagumikust.
Hea näide selle kehatüübi kohta on Goldie Hawn.

Et õlad laiade puusade kõrval proportsionaalsed paistaksid, peaksid pirni kehakuju omanikud ALATI kandma patsokke. Hea valik on plisseeritud püksid ja paljudest detailidest koosnevad pluusid. Jakk peaks kindlasti katma puusad. Püüdke kanda tumedaid pükse ja seelikuid ning värviküllaseid jakke ja pluuse. Kuna tume teeb saledamaks, siis juhite nõnda tähelepanu puusadelt keha ülemisele osale.


Liivakell

Liivakella tüüpi naistel on kõige ideaalsema kujuga keha. Nende keha on kõige enam proportsioonis- laiemat tüüpi õlad, sale talje, ümmargused puusad. Liivakella kehakujuga naised pole tavaliselt ülekaalulised. Kui nad võtavadki  juurde, siis lisanduvad kilod kõhtu ja puusadele, talje jääb endiselt peenikeseks. 
Elizabeth Taylor on hea näide liivakella tüüpi keha kohta.

Liivakella tüüp lubab kanda enamvähem kõike, kuna õlgade ja puusade vahel valitseb tasakaal. Kõige enam sobivad sellele kehatüübile taljes olevad jakid. Väga seksika tulemuse saab miniseeliku ning taljesse hoidva jakiga. Ka pikad taljes olevad jakid näevad seljas väga head välja.  

Tagurpidi kolmnurk

Sellel kehatüübil on laiad õlad, lame tagumik ja sihvakad sirged jalad.Tihti esinevad ka suured ümarad rinnad. Juurde võttes lisanduvad kilod kõhule, käsivartele, rindadele, tagumik jääb endisele lamedaks.
Tagurpidi kolmnurga kujuga keha on näiteks Linda Evansil.  

Selle kehatüübi omanikud peaksid pöörama rõhku puusade rõhutamisele ning täidlaste  käsivarte varjamisele. Hästi sobivad näiteks veidi suuremad kampsunid, mis lopsakat rinnaosa väga välja ei too. Ilma varrukateta topid pole kuigi hea valik.