10 soovitust: hambapasta on maailma parim puhastusvahend!

10 soovitust: hambapasta on maailma parim puhastusvahend!

Pärast selle kirjatüki lugemist hakkad sa oma hambapastatuupi hoopis teise pilguga vaatama. Ja nii ongi, sest hambapasta aitab sul nüüdsest palju raha kokku hoida!

Pärast selle kirjatüki lugemist hakkad sa oma hambapastatuupi hoopis teise pilguga vaatama. Ja nii ongi, sest hambapasta aitab sul nüüdsest palju raha kokku hoida!

Kõige olulisem hambapasta funktsioon on loomulikult hammaste hooldus – me kõik teame, palju maksab hambaravi. Aga lisaks sellele päästab hambapasta sind nii mõnegi kalli puhastustoote ostmisest. Enamik allpool toodud protseduuride jaoks sobib kõige paremini tavaline pasta, mitte geelpasta ega valgendav pasta.

 

1. Oled kuulnud kallistest puhastusvahenditest, mis kuldsõrmused ja hõbepeekrid särama lööb? Hambapasta teeb seda täpselt sama hästi.

2. Oled kindlasti kogenud, kui ebameeldiv on uduste kaitseprillidega suusamäel olla või sukeldumas käia. Hambapasta tuleb appi! Kata kaitseprillid seestpoolt hambapastaga ja seejärel puhasta hambapasta sealt ära. Hambapasta jätab kaitsekihi, mis ei lase klaasidel uduseks minna.

3. Hambapasta lööb läikima ka kroomist esemed – nagu näiteks kraanid ja muud köögi- või vannitoaelemendid. 

4. Kui pesed parajasti hambaid ja märkad, et kraanikauss on must, siis pigista törts pastat ka kraanikausile. Ükski puhastusvahend pole nii efektiivne kui hambapasta, mis eemaldaks kiiresti ja korralikult kraanikausi sisepinnale salvestunud mustuse. Nühi seda kareda kööginuustikuga ning loputa veega alla. Lisaboonusena aitab hambapastavedelik vähendada ka valamutorudest tulevat halba lõhna.

5. Kui lapsed on sodinud rasvakriitidega seinu või põrandaid, siis tuleb samuti appi hambapasta. Määri hambapasta lapile ning nühi pinda, kui rasvakriit on maha tulnud. Seejärel loputa pind veega üle, et pasta jäägid maha tuleks. 

6. Suvel kipuvad marja- ja veiniplekid valgetele riietele tulema. Ka siin on suureks abiks hambapasta, Hõõru plekkidele pisut pastat, lase seista 10 minutit ja loputa veega puhtaks. Toimib paremini kui teised spetsiaalsed plekieemaldusvahendid.

7. Hambapasta eemaldab ka tindi- ja huulepulgaplekke. Kasutamisjuhend on samasugune nagu marja- ja veiniplekkide puhul.

8. Oled sa ise selles süüdi, või on külalised pannud joogiklaase sinu kalli puitmööbli peale, aga nüüd ilutsevad seal ümmargused klaasipõhja jäljed, mida pole õnnestunud eemaldada. Kas siin tuleb appi hambapasta. Pigista törts pastat lapile ja nühi õrnalt rikutud pinda. Kui sul on õlitatud puitpind, siis lahjenda pastat veega – muidu võib puit selle koha pealt kõvasti heledamaks minna.

9. Suvekuumad kipuvad autoomanikule pisara silma tooma, sest värske asfalti tõrvapritsmeid on autoplekilt raske maha saada. Kasuta selleks hambapastat ja tõrvaplekid on läinud.

10. Vistrikud ja külmavillid kardavad samuti hambapastat. Kui huulel hakkab herpes paisuma, siis uskumatult kiiresti kuivatab selle ära hambapasta. Sama tulemus on ka vistrikega. Pigista väike täpike pastat õhtul punni peale ning hommikuks peaks see olema ära kuivanud. Aga pea meeles, et sa kasutaks kõige tavalisemat hambapastat, mitte geelpastat ega valgendavat pastat. Kui sul on väga tundlik nahk, siis sulle see protseduur ei sobi, sest ärritab nahka ja tulemuse asemel tekib hoopis suuremat sorti punetus. 

 

 

Allikas: RD.com
Buduaar.ee