Asjad, mida oleksid soovinud teada kahekümnendates eluaastates

Asjad, mida oleksid soovinud teada kahekümnendates eluaastates

Ameerika psühhoterapeut ja kolumnist koostas nimekirja asjadest, mida ta oleks soovinud nooremana teada.

Ameerika psühhoterapeut ja kolumnist koostas nimekirja asjadest, mida ta oleks soovinud nooremana teada.

Noorusega on tavaliselt seotud palju rõõmu, muretut elu ja võlu, aga ka valu, pettumust ja hirmu. Tihtipeale hakkab elu pärast kolmekümnendaid eluaastaid maha rahunema, kuid aastad enne seda võivad olla ärevad.

Ajakirjale Huffington Post kirjutav psühhoterapeut Karin L. Smithson koostas nimekirja asjadest, mille väärtusest on ta aru saanud alles vanemana, kuid mille kohta oleks ta soovinud, et oleks teadnud palju varem.

”Hea noor, kas võiksid oma mobiiltelefoni hetkeks kõrvale panna ja lasta mul sulle öelda midagi olulist? Sa arvad, et olen liiga vana sulle nõu andmiseks, aga loodan, et säästan sinu aega, valu ja kahetsust, kui kuulad, mida ma ise nooremana teada oleks tahtnud,” kirjutas ta.

Hoia sõpru
Vanemana ei jää sõpradele nii palju aega nagu varem. Sõbrad võivad võõranduda või üksteisest hoopis eemale triivida, kui suhte eest hoolt ei kanta. Hilisemas elus on sõprussuhted olulisemad, kui sa arvatagi oskad.

Kuula oma vanemaid

Aju areneb 25. eluaastani. Usu seda, mida su vanemad sulle räägivad.

Ignoreeri ebameeldivaid inimesi

Kui keegi üritab su elu takistada või sind häbistada, pea meeles, et tavaliselt üritavad nad sedasi oma ebakindlust varjata. Ära lase neil ennast heidutada.

Haridus on oluline
Õppimine võib tunduda tüütu ja masendavana. Kindel on aga see, et kui diplomi kätte saad, oled enda üle väga uhke. Ja tööd otsides on diplom oluline.

Planeeri oma tulevikku ise
Usalda seda, mida sa ise oluliseks pead ning hoia kinni hobidest ja asjadest, mis sulle juba lapsepõlvest saadik meeldinud on. Sa ei pea ellu viima teiste plaane sinu elu kohta.

Reisi
Kasuta kõiki võimalusi maailma nägemiseks. Uute kultuuride tundmaõppimine avab uusi uksi.

Hinda ennast
Sul on kontroll selle üle, kuidas annad teistel sind kohelda. Lase positiivsetel ja jõudu andvatel inimestel enda ellu tulla ja jäta negatiivsed inimesed oma elust välja. Pea meeles, et vaid sina omad enda keha. Ära ole nõus millegagi vaid sellepärast, et kellelegi teisele meele järele olla. Ebameeldivatest asjadest keeldumine toob sulle hiljem rõõmu.

Kuula ennast
Sinu intuitsioon on sinu ainus superrelv. Kuula ennast ja usalda oma instinkte.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid