Eestis on algamas uus kinoajastu

17 kommentaari

24. oktoobril jõuavad esmakordselt Coca-Cola Plaza ekraanile 3D ehk kolmedimensioonilises tehnoloogias valminud filmid. Eesti esimene 3D-kino on sündinud.

24. oktoobril jõuavad esmakordselt Coca-Cola Plaza ekraanile 3D ehk kolmedimensioonilises tehnoloogias valminud filmid. Eesti esimene 3D-kino on sündinud.

„Võime öelda, et alates oktoobri lõpust on Eestis avatud esimene 3D-kino. Oleme ise väga elevil ja õnnelikud, sest elamus, mille 3D-tehnoloogia kinokülastajale pakub, on täiesti erakordne. Sõnadega on seda raske edasi anda, kõige parema ülevaate saab kindlasti ise kogedes. Näiteks U2 kontsertfilmi vaadates tunned end justkui iidolbändiga koos laval või siis jälle parimatel kohtadel publiku seas, võimas heli haarab endasse ning ainus soov on püsti tõusta ning kaasa elada,“ rääkis Timo Diener, Forum Cinemas AS levijuhi asetäitja.

3D-filme saab nautima hakata Coca-Cola Plaza kahes saalis. Maailma absoluutse tipptehnoloogiaga on varustatud maja suurim, 514 istekohaga saal ning 178 istekohaga saal. Eestis unikaalse digitaalprojektori paigaldanud ettevõtte spetsialistide sõnul on Coca-Cola Plaza 1. saal hetkel maailma üks suurimaid 3D-tehnoloogiaga varustatud kinoekraane.

3D-seansside nautijatel palutakse tähelepanu pöörata sellele, et saalist lahkudes on kindlasti vajalik igaühele saali sisenedes antud spetsiaalsed prillid saalitöötajale tagastada. „Tegemist on maailma parima kvaliteediga stereopilti pakkuva firma XpanD kallite aktiivsete 3D prillidega, millega ei ole väljaspool kinosaali võimalik midagi teha. Seega palume väga, et filmisõber peale seanssi ei jätaks prille kinotoolile ega võtaks endaga kaasa, vaid annaks need rikkumatult tagasi kinotöötajale,“ selgitas Diener.

3D-filmide avalöögiks Eestis on kaks põnevat projekti – kõigis filmi- ja muusikasõprades peaks tekitama elevust legendaarse Iiri rockbändi U2 kontsertfilmi “U2 3D” saabumine siinsetele kinoekraanidele, lisaks sellele pakume midagi ka peredele ja väiksematele filmisõpradele – avalöögi teeb Belgia firma nWave toodetud esimene eesti keelde dubleeritud 3D-animaseiklus ”Kärbsed Kuu peale” (Fly Me to the Moon). Järge on lähitulevikus ootamas filmistuudio New Line 3D-seiklusfilm „Reis maakera südamesse“ (Journey to the Centre of the Earth) Brendan Fraseriga peaosas, samuti mitmed animafilmid erinevatelt stuudiotelt. Järgmise suve üheks suuremaks kassahitiks kujuneb kahtlemata „Jääaja“ kolmas film, mis jõuab ekraanile samuti 3D-formaadis.

 „Lähiaastatel on vaatajat ootamas 3D- filmide arvu märgatav kasv. Praegu ongi õige hetk end uue tehnoloogiaga harjutada, et üleminek oleks võimalikult sujuv. Kuna tegemist on inimese aju jaoks täiesti uudsete impulssidega, võib kohanemine aega võtta ning esimest korda 3D-seanssi kogedes võib osadel inimestel olla ka pisut harjumatu. „U2 3D“ puhul peame lisama, et kõigil filmi seanssidel kasutame ära kogu hiljuti Coca-Cola Plaza 1. saali paigaldatud 28 000 W helivõimsuse, mis tagab unustamatu kontserdielamuse,“ lisas Diener.

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja