Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks sõita puhkama Bodrumisse?

Eestimaine suvi võib alati su puhkuseplaanid ära rikkuda, seda kinnitavad ka viimaste aastate jaanipäevad, mida me kõik nii ootame, ja siis kehva ilma tõttu pettuma peame. Seetõttu eelistavad paljud eestlased puhkusenädalaid päikeserannikutel veeta. Üks parimaid reisisihte on kahtlemata Türgi, kus enamus puhkepakette sisaldavad täielikku toidu- ja meelelahutuspaketti ning garanteeritud päikest ja sooja merevett.
Kui arvate, et Türgi uusim lemmikkuurort Bodrum on kõigest üks kena puhkepaik, mis on äravahetamiseni sarnane paljude samalaadsetega, siis olete valedel jälgedel. Bodrumis kohtab aukartust äratavat ajalugu, kosmopoliitset õhkkonda ning hingematvaid vaateid. See on uue ja vana, kohaliku ja sisserännanu, puhkuse ja vilka tegutsemise võluv kombinatsioon.

Eestimaine suvi võib alati su puhkuseplaanid ära rikkuda, seda kinnitavad ka viimaste aastate jaanipäevad, mida me kõik nii ootame, ja siis kehva ilma tõttu pettuma peame. Seetõttu eelistavad paljud eestlased puhkusenädalaid päikeserannikutel veeta. Üks parimaid reisisihte on kahtlemata Türgi, kus enamus puhkepakette sisaldavad täielikku toidu- ja meelelahutuspaketti ning garanteeritud päikest ja sooja merevett.

Kui arvate, et Türgi uusim lemmikkuurort Bodrum on kõigest üks kena puhkepaik, mis on äravahetamiseni sarnane paljude samalaadsetega, siis olete valedel jälgedel. Bodrumis kohtab aukartust äratavat ajalugu, kosmopoliitset õhkkonda ning hingematvaid vaateid. See on uue ja vana, kohaliku ja sissrännanu, puhkuse ja vilka tegutsemise võluv kombinatsioon.

Olgu alljärgnevalt toodud kümme põhjust, miks puhata nimelt Bodrumis:

1. Suurepärane asukoht keset kultuuriväärtusi.
Kõigest kolme ja poole lennutunni kaugusel Tallinnast võite koheselt puhkama asuda, sest hotellideni viib Bodrumi lennujaamast keskmiselt 20-minutiline bussi- või autosõit. Türgimaa parimad palad on Bodrumile (endine Halikarnassos) väga lähedal: Borumi kindlus, Halikarnassose mausoleum, allveearheoloogia muuseum, Efesos, Pergamon, Trooja ja Pamukkale asuvad muidu nii suurel maal ühtäkki väga lähedal. Meritsi pääseb kiirelt (55 minutiga) ka Kreeka saarele Kos. Üks päev euroopalikul Kosi saarel annab võimaluse vürtsitada aasia stiilis puhkust hoopis teise kultuuriga – erinevateks osutuvad nii kauplused kui söögikohad. Kui veab, tantsib Dionysuse restorani omanik isiklikult klientidele sirtakit. Niisiis, kel tekib soov maitsta ehtsat kreeka salatit, hüpaku laevale ja sõitku Kosile! Lisaboonusena saab laevalael päikest võtta ja eemalduva Bodrumi kindluse vaadet nautida. Linnas on suur vabaõhuturg ning muidki häid ostuvõimalusi.

2. Mahe kliima.
Bodrumi kandis on õhuniiskus madal ja temperatuur ei tõuse üle 30 soojapügala isegi mitte juulis-augustis. Põhjamaa inimesel on ses kliimas kerge olla ja higi ei hakka õue minnes sugugi voolama, nagu paljudes teistes lõunamaa kuurortides.

3. Toredad inimesed.
Türklased on külalislahked ja sõbralikud, iseäranis väikeste laste vastu. Ei ole harvad juhused, mil saate restoraniomanikult või suveniirimüüjalt lahkudes ka mõne südantsoojendava kingituse kaasa. Bazaarile minnes varuge kindlasti aega, et tingida kaupmehega, vahepeal juua tassike maitsvat õunateed ja alles siis teha oma lõplik ostuotsus.

4. Üldine atmosfäär.
Bodrumi ilm, vaated ja õhustik – kõik tundub  pigem kui Lõuna-Prantsusmaal, ainult hinnad on Türgile omaselt madalad. Mõistagi ei valmista raskust tänavakaubandusest lääne nimekate disainerrõivaste ja -aksessuaaride (Gucci, Prada) koopiate leidmine, kuid kohalikest nahavabrikutest (näiteks Naturel Bodrum) on võimalik osta või omaenda maitse järgi õmmelda lasta imepehmest nahast ja uskumatult keerukate lõigetega rõivaid, mis rahakotile sugugi laastavalt ei mõju.

5. Türgi saun Nirvana spaas.
Kujutage ette, et olete oma ihupoorid just lahti higistanud, teie nahka on kooritud, seebitatud ja puhtaks loputatud – ning seejärel vajute rammestunult lamamistooli klaasi kosutava vee või mahlaga. Silme ees avanevat vaadet mägedele ja lahesoppidele, mis samaaegselt rahustab ja ergutab, ei leidu kusagil mujal maailmas! Merevaade avaneb isegi saunast ja jacuzzist. Türgi sauna ja professionaalset massööriteenust kaasavad iluprotseduurid maksavad kokku kõigest 40 USD-i.

6. Muljetavaldavad ööklubid.
Halikarnassose ööklubi on vaieldamatult parim Türgis ja üks võrratumaid Euroopas. Uskumatu asukohaga mereäärses klubis, korintose sammaste vahel toimub laserite mäng lahtise taeva all ning pilku püüavad kaunid esitantsijad, nii mehed kui naised! Sealjuures ei maksa peljata, et keegi end ebamugavalt tunneks – Euroopa tüdrukute turvatunde eest seisavad hea turvamehed. Hea muusikavalik ja tasemel helisüsteemid kindlustavad meeldejääva elamuse isegi neile, kes kodukandis juba aastaid tantsimas pole käinud.

7. Rikkalik ekskursioonivalik.
Bodrumist korraldatakse arvukaid ekskursioone, kuhu jõudmiseks ei tule tundide kaupa bussis loksuda. Näiteks Pamukkale looduslike termaalveebasseinide juurde jõuab kõigest 2,5 tunnise autosõiduga. Lähedal asuvad ka Trooja ja Kleopatra saar ning samuti korraldatakse kõikvõimalikke merereise. Unustamatuks kogemuseks kujuneb päev gulletiga merel… Isepäi on hõlbus liikuda jalgsi või dolmusbussiga. Bodrumi kesklinnast käib korralik bussiühendus lähinaabruse küladesse ja linnakestesse.

8. Kristallselge veega meri.
Vesi on vähestes kohtades nii läbipaistev ja karge kui Bodrumis ning see teeb paigast suplejate ja snorgeldajate paradiisi. Kogu poolsaarel on meri alati lähedal ja võluvaid rannasoppe arvukalt. Kaunid liivarannad ja lummavad vaated leiab eelkõige lõunaranniku paigakestest nagu Bardakci, Bitez, Ortakent, Karainicir, Bagla ja Akyarlar ning Gümbet. Neist viimane on ka lainelaudurite meka.

9. Maailma parimad mereannid
Kuna Egeuse mere soolatase on kaladele parim keskkond, ei lõpetata Bodrumi kalaturul kauplemist lõunaks nagu tavaliselt, vaid suurepärane saagirohkus hoiab kalaturgu avatuna päev läbi. Kala süüakse grillitult, ühes õli või sidruniga, aga ka tomatiga maitsestatud leemes hautatuna.

10. Rafting.
Dalamani jõel toimuv rafting on 6-palli raftinguskaalal 4-palline. Võrdluseks olgu öeldud, et Antalyast saab kõigest 2-pallisele raftingule. Kõik need 12 kärestikku tuleb läbida, jõudmaks järeldusele: rafting on nagu inimese tavaline elu, kus tuleb teha rasket tööd, läbimaks kõik takistused. Samas ei tohi unustada, et paadi saab õiges suunas liikuma ainult siis, kui kogu meeskond teeb just seda, mida professionaalne instruktor on öelnud ehk juhi usaldamine aitab tulemusele lähemale. Mõnikord ei tohi midagi teha, sest nimelt siis läbib paat takistuse kõige kergemini. Siit tuleneb järjekordne õppetund: mõnele pealtnäha suurele takistusele polegi vaja reageerida, saab ka valutumalt! Kindlasti on teinekord oluline hoogu juurde anda (kuigi kaugelt tundub hoopis, et tahaks pidurdada…), sest nii saab kiiremini halvast kohast üle!

Ja kõige eelpool mainitu juures ei tohiks unustada, et ümberringi on NII ILUS! 

Bodrumi soodsaid ja luksuslikke puhkusereise korraldab suur ja mainekas reisikorraldaja TEZ Tour ning neid saab osta enamus suurematest reisifirmadest.

[gallery ids="1903450,1903458,1903465,1903472,1903478"]