Online kohtamise plussid ja miinused

Tänapäeva tehnikaühiskonnas on üsna tavapäraseks muutunud, et esimene tutvumine toimub arvutiekraanil interneti vahendusel. Esimene mulje on ikka esimene mulje, kuid kas on vahet kas see on silmast-silma või hoopis kirjavahendusel ja üksteise pilte vahetades?

liisi@buduaar.ee


Tänapäeva tehnikaühiskonnas on üsna tavapäraseks muutunud, et esimene tutvumine ei toimu mitte suitsuses baaris, hubases kohvikus või karskes talvekülmas pargipingi ääres, vaid hoopis arvutiekraanil interneti vahendusel. Esimene mulje on ikka esimene mulje, kuid kas on vahet kas see on silmast-silma või hoopis kirjavahendusel ja üksteise pilte vahetades?

Isiklikust kogemusest ütlen, et silmast-silma, päriselt kohtumine on ikka tükk maad parem. Kuid äkki ei ole mina lihtsalt piisavalt vilunud online-kohtumiste osas. Esiteks, inimese pilt internetis ei pruugi ju üldse päriselt temast olla või siis on see töödeldud või mingil eirilisel hetkel tehtud. Ja üldse on ühe pildi järgi väga raske aru saada, milline inimene tegelikult on. Päris elus kujundame oma arvamuse ju alles peale pikemat perioodi, kui oleme inimest juba natuke jälginud. Teiseks, kui sa ei pea inimesele otsa vaatama räägid sa ju hoopis teistsugust juttu. Vabamalt, julgemalt. Kuid mis saab siis, kui lõpuks päris kohtamine tuleb? Kas ootused ja lootused on nii kõrgel, et igal juhul tuleb pettumus? On ju füüsilisel tõmbel väga oluline roll kahe inimese vahelistes suhetes.

Nagu enne mainisin, siis osad inimesed on sel alal minust palju kogenumad ja oskuslikumad ning kohtuvad uute meestega (või naistega) interneti vahendusel vägagi edukalt. Mõned usuvad et saatus oleks ta selle inimesega nii või teisiti kokku viinud.
Ohutusreeglid neti vahendusel uute inimestega kohtumisel on järgmised: ole ettevaatlik, mis infot sa välja annad ja ka vastu võtad. Püüa teha kindlaks, et inimene kellega sa tutvud, ikka on see, kellena ta end esitleb. Kuigi see on pea võimatu enne päris kohtumist kindlaks teha, et inimene ei ole petis, siis kui asi tundub kahtlane, pigem loobu ja otsi keegi uus huviobjekt. Kui lähed kohtamisele, siis tee kindlaks et keegi su sõpradest või lähedastest teaks, kus sa oled – igaksjuhuks.