Brasiillane Getulio Fredo teleshow´st Ringikuningas: andsin täna võimsa lahingu!

Getulio Fredo on 57aastane Brasiiliast pärit Nõmme Kalju jalgpallitreener, kes lisaks mitmele teisele Eesti staarile äsja Kanal 2 teleekraanil startinud teleshows Ringikuningas poksiringi astus. Buduaarile räägib Getulio endast, oma tööst ja avaldab põhjuse, miks ta otsustas endast poole nooremate meestega poksiringi astuda. Saates osalevad teiste seas ka Martin Saar, Lauri Pedaja, Robert Kõrvits, Tarvo Seemann, Silver Laas ja Rein Kahro.

Getulio Fredo on 57aastane Brasiiliast pärit Nõmme Kalju jalgpallitreener, kes lisaks mitmele teisele Eesti staarile äsja Kanal 2 teleekraanil startinud teleshows Ringi-kuningas poksiringi astus. Buduaarile räägib Getulio endast, oma tööst ja avaldab põhjuse, miks ta otsustas endast poole nooremate meestega poksiringi astuda. Saates osalevad teiste seas ka Martin Saar, Lauri Pedaja, Robert Kõrvits, Tarvo Seemann, Silver Laas ja Rein Kahro.

Räägi pisut endast. Kust sa pärit oled? Kuhu jalgpall sind viinud on?

Olen pärit Brasiiliast, linnakesest nimega Porto Alegre. Tänu jalgpallikarjäärile olen elu jooksul jõudnud elada kuues väga erinevas riigis: Uruguais, Tais, Brasiilias, Portugalis, Saksamaal, Soomes ja nüüd siin, Eestis. Jalgpalli ei jäta ma kunagi, see on osa minust ja minu elustiilist. Minust ei saaks kunagi head kontoritööinimest, tahan elu lõpuni reisida, seigelda ja vabadust nautida.  

Miks armastad jalgpalli? 

See on suur osa Brasiilia kultuurist, esimeseks mänguasjaks, mis mulle lapsena anti, oli jalgpall. Nii et juba väikesest peast hakkasime teiste poistega kodutänaval jalgpalli taguma, kuni lõpuks mängu selgeks saime. Iga päev peale koolitundide lõppemist viskasime koolikotid nurka, jooksime otsemaid tänavale ja mängisime hiliste õhtutundideni, kuni kõigi kurjad emad tänavale tulid ja meid koju õppima, sööma kamandasid. Muidu oleksime kohe kindlasti isegi hommikuni jalgpalli mänginud.

Kui kaua oled olnud jalgpallitreener? 

Viimased 27 aastat olen treeneriametit pidanud, mulle meeldib adrenaliin, kiirus, absoluutselt kõik, mis selle tööga kaasneb. Kui olin 22aastane, sattusin autoavariisse, mille tagajärjel ütlesid arstid, et ma ei saa enam kunagi ise mängida. Lühikest aega olin isegi oma isa firmas kontoritööl, kuid igatsus jalgpalli ja vabaduse järgi oli meeletu, teadsin, et nii ma edasi ei saa, seega lahkusin sellelt töölt. Siis tehtigi mulle ettepanek hakata noori poisse treenima ja 28aastaselt hakkasin ka ise vaikselt uuesti jooksma ja jalgpalli mängima, nii et arstid eksisid! Veel 5 aastat mängisin profiliigas, seejärel keskendusin vaid treeneriametile.

On sul jalgpalliga seoses ka mõni naljakas mälestus?

Naljakaid mälestusi on palju, kuid neid kõiki siin seletama hakata ei jõuaks. Brasiilias on jalgpallis selline vahva traditsioon, et kui kellelgi on sünnipäev, siis kõik tiimiliikmed võtavad trenni kaasa suurel hulgal mune, jahu, ühesõnaga kõike, mida on vaja ühe suure koogi küpsetamiseks, ja siis nad lihtsalt loobivad selle kõik sünnipäevalapse pihta. Idee on selless, et sünnipäevalaps peaks ise lõpuks välja nägema nagu sünnipäevakook.

Kuidas tuli idee osaleda teleshow´s “Ringikuningas”? Miks otsustasid endast poole noorematega poksiringi astuda?

Kuno Tehva, meie jalgpalliklubi president, tegi mulle selle ettepaneku, olin kohe nõus. Mulle meeldib end proovile panna, see on uus kogemus ja kindlasti kaasneb poksiga palju adrenaliini. Täna, mil esimene võitlus juba läbi, võin öelda, et ei kahetse oma otsust. Mul oli lõbus ja olen enda üle uhke.

Kuidas esimene võitlus oli? 

Nagu eelnevalt mainisin, jäin vaatamata kaotusele siiski väga rahule. Minu vastane oli noor, 30aastane tugevas füüsilises vormis mees, olin talle vägagi tugev oponent. Üllatasin oma sitkusega kõiki pealtvaatajaid, nad ei osanud minult sellist võitlust oodata. Üllatav oli ka see, et väga paljud fännid tulid mind sinna vaatama ja kaasa elama. Olen siiralt tänulik nende toetusele, sain väga hea emotsionaalse laengu. Järgmisel matšil annan endast kõik, et lõpuks ka võita, allaandmist siin ei tule!

Karin Karu

vaata allpool ka pildigaleriid!