Villu Parvet: kuidas meest Facebookiga põletada?

15 kommentaari
Villu Parvet: kuidas meest Facebookiga põletada?

Tänapäeval on praktiliselt kõigil tsiviliseeritud inimestel oma Facebooki konto, suure tõenäosusega ka sinu mehel. Meestena teame, mis seal toimub, ning me ei kasuta FB-d vaid selleks, et rääkida oma sõpradega autodest ja sõbrannadega väikestest kiisudest või lõngakeradest.

Tänapäeval on praktiliselt kõigil tsiviliseeritud inimestel oma Facebooki konto, suure tõenäosusega ka sinu mehel. Meestena teame, mis seal toimub, ning me ei kasuta FB-d vaid selleks, et rääkida oma sõpradega autodest ja sõbrannadega väikestest kiisudest või lõngakeradest.

 

FB-st on saanud keskkond, mis võimaldab muuhulgas väga paljudele tüdrukutele läheneda (ilmselt on kõik saanud mõnelt mehelt nilbeid või väga nilbeid lähenemiskatseid). Miks mehed seda teevad? Sellepärast, et see töötab! Vähemalt aeg-ajalt. Paljud mehed on seltskonnas rääkinud, et FB-st on saanud asendamatu kanal, kus on võimalik luua tüdrukuga kontakt ning arendada see praktiliselt eelmänguni. Ega nad palju ei eksi, aga seda küll vaid siis, kui sa oled vallaline poiss, kellel endal tüdruksõpra pole. Ometi on tegelikkus sageli karmim ning mitu meest on oma FB kontode sõnumite pärast tõsiselt põlenud.

 

Enne kaitse, siis rünnak. Enne, kui plaanid mehelt küsida tema FB konto sisu kohta, kindlusta oma tagala. Keskmiselt kaks kuni kolm meest kümnest pääsevad naise rünnakust „puhaste paberitega“ ja siis teeme sageli koheselt katse samade relvadega vastu panna. Seega enne, kui lähed oma mehe juurde kavatsusega koos tema konto sisu üle vaadata, viska pilk peale enda omale. Võime olla pärast enda kontrollida laskmist erakordselt põhjalikud ning üles näidata seoste loomise võimekust, mis isegi Sherlock Holmesi kadedaks teeks.

Ajastus on väga oluline. Enne kui lähed mehega rääkima, arvesta sellega, et teil mõlemal peab olema aega. Oluline on kogu vestlus ära pidada ühe katkematu ettevõtmisena, mitte seda jupitada. Ära unusta, et surmahirm muudab inimesed loovaks, ning kui vestlus katkeb ja sellest hiljem edasi räägitakse, võib mees lahkesti ka oma FB konto sisu näidata. Siis on see aga sama, kui paluda pangaröövlil hiljem oma koti sisu lagedale tuua. Siis on seal leib, piim ja lilled sulle. Oluline on sellise „toreda üllatusega“ ühe soojaga lõpuni kütta.

Õige intro võtab võimalused vaidluseks. Mehed on rääkinud, kuidas kõige valusamad löögid tulevad ootamatult – otse kubemesse. Naised hakkavad tavaliselt rääkima usaldussuhtest ja sellest, mis on kvaliteetse koosolemise alused. Väga sageli on nad küsinud, kas oleme nõus, et suhe mehe ja naise vahel peab põhinema usaldusel, avatusel, aususel, tasakaalul jne. Kuna me ei oska otseselt seoseid luua (puhkeasendis on meie kaitsed maas ja aju töö väga palju aeglasem), siis kinnitame seda kõike ja nõustume. Kui vaid teaksime ette, kui haledalt hiljem kahvli otsas vingerdama peame.

Võiduka lõpuni välja. Kui ütled oma mehele pärast kinnituste saamist usaldussuhte alustele, et sooviksid korraks ta FB kontot näha, võime reageerida väga erinevalt. Jälgi meie käitumist ja ära lase ennast lollitada. Sul pole vaja olla Pikaro, et märgata ilmselget ärritumist ja närvilisust. Mida loomulikumalt  üritame tunduda, seda koomilisem see välja paistab. Vastame sulle tavalisest pisut aeglasemalt, kõrgema hääletooniga ja katkendlikult. Samuti püüame tavaliselt kiiresti millestki muust rääkima hakata. Kui seda märkad, siis on kindel – said kullasoonele pihta, kaeva edasi!

Võta langevalt sõdurilt viimased relvad. Kõige raskem on tulla toime sihikindlalt tegutseva, kindlameelse ja ettevalmistunud naisega. Võid öelda: „Tavaliselt ei näita mehed oma kontot kahel põhjusel. Seal on solvav ja alandav kriitika minu kohta või räpased suhtlused teiste naistega. Kumb variant on?“ Kui mees ei võta kumbagi omaks, siis ütle, et muu sind ei pahanda ning võib rahulikult vaadata. Samuti tasub nüüd meelde tuletada seda, et nõustusime enne usaldussuhte aluseks oleva mõlemapoolse avatuse ja aususe olulisusega. Kuna ettevalmistuse tase on erinev, hakkame vaikselt kõrbema, kui meil midagi varjata on.

Põgenemine tähendab süüd … kahjuks. Kui naine teeb selgeks, et varjamine on otseselt vastuolus varem räägituga ning eemaldab teid teineteisest, on väga raske sellele vastu vaielda. Mitte ükski tööalane või muus mõttes isiklik asi ei ole meie jaoks tavaliselt nii  oluline, et püüaksime nii kiivalt oma kontot varjata. Vahel teeme veel viimase hetke pingutusi (saadame sõbrale WC-s olles sõnumi teel ligipääsu ja palume kõik „naiste kirjad“ ära kustutada, püüame sisselogimisel ise ruttu kirju kustutada, teeskleme, et oleme parooli unustanud jne). Kõik, mis tundub sellel hetkel kahtlane ja lapsemeelne viitab sellele, et me pole sinuga just liiga ausad.

Kui mees murdub ja näitab, säilita rahu. Mitmel juhul teeb mees seda värisevate kätega, sest oleme tõesti enamasti vähe ettevalmistunud ning kui sa meie kontosid regulaarselt ei kontrolli, võib sealt leida nii mõndagi. Kui mees sulle oma kontot näitab, säilita rahu! Hinga sügavalt sisse ja välja ning vaadake koos asju ühekaupa ning ilma sinupoolse hullumiseta. Sellel on väga suur märgiline tähtsus, kui mees valib olla sinuga nii avatud ja aus (ka siis kui see sulle täiesti loomulik tundub). Palun ära temalt iga „kahtlase“ asja pärast pead otsast ära hammusta (vähemalt mitte kohe).

Kuula süüdistatava kaitsekõne(d) ära. Ka pedofiilil, kes on terve lastekooritäie lapsi ära väntsutanud, lastakse pidada oma kaitsekõne. Kui mees tahab rääkida ja selgitada, palun kuula meid vähemalt ära. Sellel hetkel oleme niigi aru saanud, et sa oled nii süüdistaja, timukas kui ka kohtunik ühes isikus. Siiani on vaid ühel juhul mees sellisest aktsioonist ise võitnud – tal olid postkastis sõnumid, milles organiseeris naisele üllatuspidu (aplaus ja kummardused!), teised on pigem olnud halvas, natuke halvemas või väga s***s seisus. Ära unusta nii püss kui ka padrunid on sinu käes, palun lase meil vähemalt püüda selgitada.

Tee õiged järeldused. Kõik naised ei saa olla mehe „sõbrad“, kellega lihtsalt „nalja“ tehakse. Kõik kutsumised ja ettepanekud ei ole lihtsalt „testimiseks“ või tehtud „isa soovitusel“ :). Näe asju sellistena, nagu need on. Kui tundub, nagu me ajaksime naistele ligi, nemad reageerivad, nagu me ajaks neile ligi, siis (trummipõrin) – me ajamegi neile ligi. Järelikult siis ka ei austa sind väga. Kui me mis iganes põhjusel (ja selle võib alla joonida ja ümber ringitada) sulle oma kontot ei näita, siis pole see mingi lapsepõlve trauma tagajärg, sügavalt isiklik suhtlemine oma sõpradega või lihtsalt see, et meil „hakkas kiire“. Täiesti kindlalt varjame siis ühte kahest mainitud asjast.

Aeg välja logida. Ära ela illusioonides. Kui mees sinu eest selliseid asju varjab, siis järelikult on selleks põhjust. Loomulikult ei tähenda see kohe seda, et peaksid mehe oma elust „välja lõikama“ ning temaga mitte kunagi enam suhtlema, kuid kindlasti tasub see teadmiseks võtta. Inimene ei ole sinuga lõpuni aus ning tavaliselt on see olukord, mida ei saa mitut moodi mõista. Kõige lihtsam selgitus asjadele on väga sageli kõige õigem. Kahjuks.

 

Meenub mees, kes ütles, et suhtespetsialistide soovitus „rohkem suhelda“ on ikka väga haige, sest just sellepärast on nii lihtne vahele jääda :). Ta oli üks nendest, kes lõi oma FB ilusti lahti ja lasi naisel kõike vaadata, sest oli enda meelest „valmistunud“. Ta unustas ainult „Sent“ kausta tühjaks teha. Masendav põlemine ja mitu päeva joomist koos kaastundega teistelt meestelt. Kahjuks paljud meist põlevad, kui meid üllatatakse. Mehed lihtsalt on ulakad poisid, kes lihtsalt tahavad salaja küpsiseid varastama minna.

 

Buduaarile Villult