Villu Parvet: kuidas suunata mees abielluma?

Villu Parvet: kuidas suunata mees abielluma?

Väga palju naised on kirjeldanud olukordi, kus nad on pikaajaliselt mehega suhtes, kuid mees lihtsalt ei taha abielluda. Lootus, et see ühel päeval iseenesest muutub, on päris naiivne. Pigem tasub ise tegutseda. Need sammud siin on nagu väike sisekord vastavateks tegevusteks igale naisele, kes tahab oma meest abielluma suunata. Põhjalikumad selgitused koos näidete ja lugudega leiad loomulikult raamatust „Seks, vein ja kutsikad“. Ühtlasi tänan tõesti südamest neid kümneid väga erinevaid naisi, kes on raamatu kohta tunnustavaid kommentaare saatnud. Tänu sellele pingutan veelgi enam, et meeste peas olev selgelt teie ette laiali laotada. 

Väga palju naised on kirjeldanud olukordi, kus nad on pikaajaliselt mehega suhtes, kuid mees lihtsalt ei taha abielluda. Lootus, et see ühel päeval iseenesest muutub, on päris naiivne. Pigem tasub ise tegutseda. Need sammud siin on nagu väike sisekord vastavateks tegevusteks igale naisele, kes tahab oma meest abielluma suunata. Põhjalikumad selgitused koos näidete ja lugudega leiad loomulikult raamatust „Seks, vein ja kutsikad“. Ühtlasi tänan tõesti südamest neid kümneid väga erinevaid naisi, kes on raamatu kohta tunnustavaid kommentaare saatnud. Tänu sellele pingutan veelgi enam, et meeste peas olev selgelt teie ette laiali laotada. 

Otsusta asjad enda jaoks ära

Tegelikult ei alga see abiellumise-värk sugugi mehest. Kõik algab sinust! Enne pole mõtet üldse hakata mehele lähenema või teda mõjutama, kui sa pole ära otsustanud, mida ise tahad ning millest oled valmis loobuma. Väga suur osa naistest, kes kurdavad vaikselt oma sõbrannadele sellest, et „mees võiks juba sõrmuse kinkida“, „teised kõik abielluvad“, „minu oma on nii nõme“, peaksid kõigepealt iseenda sisse vaatama. Olukord suhtes on kujunenud enamasti täpselt selliseks – nagu oled lasknud sellel ise kujuneda. Kui sa elad mehega ilusti koos, ei peta teda, hoolitsed laste eest, teed kodutöid jne ja te pole abielus, siis järelikult selline variant rahuldabki sind. Mis siis üldse pahandada? See on sel juhul su enda valik! Kui tahad abieluni jõuda, tuleb sul otsustada, kas oled valmis selle nimel loobuma praegusest suhtest. Kui ei riski, ei toimu reeglina midagi. Kui mees sind tegelikult armastab ja sa riskid, siis on uskumatult sageli tulemuseks abielu. Samas riskides abiellu suunata meest, kes sind tegelikult ei armasta, on enamasti tagajärjeks lahkuminek. 

 

Põhjused, miks mees ei tegutse

Mehed on sageli rääkinud sellest, miks nad ei abiellu. Lühidalt öeldes on see lihtsalt „kehv investeering“. Ei, ära saa valesti aru! Asi pole selles, et mees sind ei armastaks või tahaks ringi vaadata. Abiellu astumisel kui protsessil kui tehingul või diilil pole meie jaoks reeglina lihtsalt eriti palju seksikaid külgi. Isastena oleme su niikuinii kätte saanud ja enda omaks teinud, kui sinuga koos elame. Abielu läbi lihtsalt rõngastaksime ennast ära, mis tegelikult meile kui istastele loomadele mitte midagi juurde ei anna. Pigem on mehed öelnud, et selle „jamaga“ kaasnevad lihtsalt kulud, peavalu, juriidiline kokkulepete koostamine jne. Mitte midagi, mille peale me ütleks „Oh, lahe, see erutab mind, seda ma tahan!“. Seetõttu pole pärast juba stabiilseks muutunud kooselu just eriti suurt lootust, et mees järsku ühel hommikul üles ärkab ja ütleb „Kallis! Nüüd aitab sellest patuelust! Peame abielluma! Pane riidesse, viime lapsed kooli ja lasteaeda ja tõmbame kohe Perekonnaseisuametisse avaldust kirjutama!“. Nii see ei käi, vaja on tugevamaid põhjuseid.  

 

Tee selgeks, kas oled üksi

Esimene samm on muidugi see, et teed selgeks, kas oled üksi. Ma ei liialda, kui ütlen, et mingit tüüpi poolkõvadest suhetest, kus teise naisega koos olevat meest meelitatakse iseendaga abielluma, on kirjutanud üle viiekümne naise. Abiellumise eelduseks on see, et mehel ei ole teisi naisi või isegi ühte teist naist. Ma ei taha kedagi solvata, kuid naiste naiivsus on kohati uskumatu! Näiteks selgitas mulle (õigemini püüdis selgitada, sest loomulikult ma ei uskunud teda) üks 30+aastane haritud naine, et tema mees „kindlasti soovib abielluda, aga ta praegu lõpetab vana naisega enne asjad ära“. „Vaimustav! Aga kaua see pull käib?“, küsisin talt. „Neli aastat…“, vastas see naine. See pole nali! See on reaalsus. Naised ei tunnista väga sageli, et on tegelikult hakanud mingi mehe armukeseks, kes tegelikult ei kavatse nendega kunagi tõsimeeli abielluda. Mistahes mehe abiellu suunamise esimeseks sammuks on see, et sa lõpetad ise armukeseks olemise. Kõlab irooniliselt, kuid nagu näha, ongi elu tihti irooniline. Meestel pole probleemi aastaid naistele rääkida, et „oh, ära muretse, ma pole temaga tegelikult koos, magame eraldi tubades, ma lõpetan asjad ära, siis kindlasti abiellume!“. Palun ära usu seda jama!

 

Jälgi esmalt mehe käitumist

Kui mees on päris sinu oma, siis tasub kõigepealt jälgida tema käitumist. Meenuta aega, mil ta oli tõesti sinusse armunud. Kas ta pöörab sulle sama palju tähelepanu? Kas ta veedab sama palju aega kodus? Kas ta näitab välja mingil kujul romantika algeid? Kui mees on sinust võõrdunud, talle on tekkinud rohkesti kodu-väliseid huvisid, või on ta lausa hakanud nautima näiteks sõpradega pidutsemist, siis tasub esmalt vaadata tõsisemaid suhteprobleeme. Ma ei tahaks kedagi pahandada, aga faktid on siinkohal kurvastavad. Üle poolte suhtes olevatest meestest petavad oma kaaslast või on seda kunagi teinud. Kui su mehel on armuke või näiteks mõni töökaaslasest silmarõõm, siis ei tasu enne abiellumise jutuga peale lennata, kui need asjad on lahenduse leidnud. Abiellumise teema päevakorda tõmbamise eelduseks on vähemalt toimiv lähedussuhe, kus omavahel avatult räägitakse.

 

Näita selgeid seoseid

On mitmeid juhuseid, kus mees on õnnestunud saada liikuma väga lihtsate seoste väljatoomisega: „Kui abiellume – olen õnnelik“ ja samal ajal „Kui me ei abiellu – olen õnnetu“. Ehk siis, tegelikult on sinu õnnelikuks tegemine mehele väga tõsine asi. Kui mees sind tegelikult armastab, siis ei jäta teda külmaks, kui siiralt selle välja tood. Enamasti mõjutab negatiivne kahjuks rohkem, ehk siis asjaolu, et mitte-abiellumine muudab su kurvaks, õnnetuks ja pettunuks. Mehed ei taha seda. Kui me oleme juba kellegi välja valinud, siis hakkab meie enesehinnangut tõsiselt häirima see, kui me ei suuda oma partnerit õnnelikuks teha. Seda muidugi juhul, kui sind ka tegelikult ikkagi armastame.

 

Proovi kõigepealt heaga

Esmalt heaga proovimine seisnebki sellest, et hakkad tunnustama mehe kõiki samme, mis viivad lähemale suhe abieluks vormistamisele. Näiteks räägid, kuidas sulla meeldisid mõned romantilised sündmused, mis sul õnnestus mehega koos kogeda, isegi siis, kui need toimusid juba ammu. Samuti tasub mehele ausameelselt ja avatult rääkida kõigest sellest, mida abiellu astumine sulle tegelikult tähendab. Räägi, kuidas muutuks su elu ja suhtumine mehesse veelgi paremaks. Räägi oma positiivsetest emotsioonidest ja õnnetundest. On juhuseid, kus sellest on piisanud ning mees ongi hakanud tegutsema tänu väikeste edusammude eest tänamisele ja kiitmisele ning abielus sinust ilusa ja atraktiivse pildi maalimisele. Paraku on aga suur osa mehi, kelle puhul sellest päriselt ei piisa.

Tee konkreetne jutuajamine

Säärastes olukordades on mõistagi vaja konkreetset jutuajamist. Pole mingit kasu, kui lihtsalt halad, kurdad ja kritiseerid meest selle eest, et ta suhte arendamisega ei tegele. Ega ta selle tulemusena ei hakka tahtma abielluda, pigem muutud talle nii lihtsalt vastikuks. Vaja on läbi viia üli-konkreetne vestlus. Põhimõtteliselt koosneb see neljast osast: teema ja faktid, sinu arvamus, mehe arvamus ja kokkulepe. Kui oled mehega maha istunud, pead ühe lausega suutma sõnastada vestluse teema – ehk siis rääkimise abielust. Saad välja öelda oma arvamuse: kõik positiivse, mis kaasneb abiellumise ja negatiivse (näiteks sinu otsus seda suhet mitte enam jätkata), mis kaasneb sellega, kui mees ei ole nõus abielluda. Tuleb olla võimalikult konkreetne ja kasutada sõnu „sellepärast, et“. Põhjenda talle oma arvamus ära, väga sageli saab ta sellest aru. Siis tuleb lasta mehel rääkida. Las selgitab oma mõtteid ja arvamusi. Kui mees sind väga armastab, pole tegelikult enamasti ühtegi mõjuvat põhjust, miks ta ei saaks mitte mingil juhul abielluda. Kõige olulisem on aga kokkulepe peale seda vestlust. Näiteks saab selleks olla aeg, mille jooksul mees otsustab ära, kas sind tõsiselt tahab ning abiellub sinuga, või lähete viisakalt lahku.

Pea kokkuleppest kinni

Väga sageli aitab ka vestlus, kui see korralikult läbi viia. Mees peab mõistma, et olemasolev olukord ei jätku. Kui ta tajub ka tegelikult, et oled valmis sellisel kujul kooselu lõpetama ning sa pole temaga teinud varasemalt mingisuguseid teisi kokkuleppeid seoses abieluga, siis väga tihti piisabki vestlusest. Mees otsustab enda jaoks ära, kas ta tegelikult tahab sind ja kui tahab, leiab ka võimaluse abiellumiseks. Paraku on ka teatud osa mehi, kes arvavad, et „ta niikuinii ei jäta mind maha“. Seda eeskätt sellepärast, et naine on mehest materiaalselt sõltuv, sa oled seda varem öelnud ja pole ära tulnud, teil on ühised kohustused, lapsed jne. Sellepärast ongi väga oluline näidata tegudega, et sa võtad seda asja tõsiselt. Kui sa ühel päeval teedki nii-öelda „kadumistriki“, saab selgeks see, mida mees tegelikult sinu vastu tunneb. Ei ole tõenäoline, et sind armastav mees, kes on sinuga kokku leppinud abiellumise ära otsustamise teatud ajaks, jääks seda passiivselt kõrvalt vaatama. Pigem on paljud mehed just siis tegutsenud, sest nad mõistavad , et muidu ongi nad sinust ilma.

Kindlasti tasub sul arvestada, et oleme meestena vahel küllaltki käpardlikud ning teemegi asju viimasel hetkel. Kui oled kõik sammud ilusti ja hoolivalt läbi käinud ning jõudnud lõpuks kadumistrikini ja see ka ei toimi, siis tasub leppida tõsiasjaga: mees lihtsalt ei armasta sind tegelikult. Sellistega, kusjuures, ei tasugi abielluda, sest see lõppeks varem või hiljem kurvalt. Samas ära unusta! Meeste tunded on nagu ilm! Need võivad muutuda üle öö. Tõesti paljud mehed on tunnistanud, et sääraste naise astutud sammude peale nad ongi aru saanud „armastus naise vastu on ju täitsa olemas – kuidas nad seda küll varem ei mõistnud!“. Kusjuures veidi ootamatult on ka paljud taolised abielud ilusti püsima jäänud. Kokkuvõtteks tasub aga igal juhul tegutseda! Kui sa midagi ei tee, on ikka päris kindel, et midagi head ei toimu. Seega, alusta juba täna. 

Villu
 
PS! Kui sulle meeldis see kolumn ja sa sooviksid rohkem Villu soovitusi lugeda, siis osta Villu raamat, mille kohta leiad rohkem infot SIIT.