Villu Parvet: lase meil sinusse armuda

Villu Parvet: lase meil sinusse armuda

Mehed armuvad imelikult ja iseeneselegi ootamatult, kuid enamasti ainult siis, kui selleks on loodud õiged tingimused. Naised saavad tegelikult väga palju ära teha selleks, et suunata meest armuma. Samas on need tegevused, mida teha tasub, kohati väga kummalised ja võivad tunduda otseselt mehe eemale peletamisena. Aga pahatihti just eemale peletamine ja pidev jaht ongi see, mis loob armumiseks õiged tingimused.

Mehed armuvad imelikult ja iseeneselegi ootamatult, kuid enamasti ainult siis, kui selleks on loodud õiged tingimused. Naised saavad tegelikult väga palju ära teha selleks, et suunata meest armuma. Samas on need tegevused, mida teha tasub, kohati väga kummalised ja võivad tunduda otseselt mehe eemale peletamisena. Aga pahatihti just eemale peletamine ja pidev jaht ongi see, mis loob armumiseks õiged tingimused.

 

Armume üleöö. Meeste tunded on nagu ilm – need võivad muutuda üleöö. Sageli on näha ka kummalist seost – mehed on olnud enne kõrvuni armumist naise peale täiesti vihased või solvunud. See tähendab, et tihti on naine kuidagi meie tundesüsteemi täiesti sassi ajanud. Tajume, et kontroll ei ole enam meie käes, see „plika teeb oma arust, mis ise tahab“, muutume väga aktiivseks, armume järsku ja tugevalt.

 

Ära serveeri end kandikul. Oleme loomad. Peame jahtima. Tahame adrenaliini, tormata läbi metsa, üle põllu, roomata muda sees ja varitseda… Meil on vaja kas või viimase hingetõmbeni pingutada, et metsik saak üle kavaldada, tema vastupanu murda ja ta tappa. Samas, kui keegi meile täpselt selle sama jahitava looma laiba jalge ette viskaks, mühataksime lihtsalt ja jalutaksime minema. Pole jahti – pole huvi! Kõige magusam on ise tapetud looma liha – sellepärast lõpetame ka tihti suhetes mitte „paberi peal parimatega“, vaid nendega, kes pakkusid jahti.

 

Vihkame survet. Meie ürgne osa vihkab survet, ükskõik kui meeldiv oleks surve avaldaja. Seetõttu võibki väga ilus naine kõik hetkega ära rikkuda ja panna meid jälitama tema hoopis vähem atraktiivset sõbrannat. Meile on oluline, et tunneksime võimet ise otsustada, kelle järel jookseme. Kui keegi paneb meile vägisi rihma kaela ümber ja hakkab tirima, rabeleme lahti ja näitame hambaid.

 

Ära sõltu emotsionaalselt. Ei ole midagi armastust tapvamat, kui sinu liiga varajane emotsionaalne sõltuvus. Kui ütled, et „mõtled meie peale kogu aeg“, „lähed närvi, kui ei tea, kus me oleme“, „tunned meie vastu midagi enamat“, siis on jahil kriips peal. Näeme, et viskud meie ette ja tahad lihtsalt, et su ära lohistaksime. Nagu väga hästi teadma peaksid, siis lihtsalt jalutame (või jookseme) täpselt vastupidises suunas minema.

 

Pead olema raskem valik. Huvitav on see, et paljud mehed valivad just selle naise, keda on neil raskem püüda. Nagu tead, toimub armumine järsku ja pahatihti sellesse tüdrukusse, kes on suutnud meie eest põgeneda. Samuti toimib see suhtesse astumisel – peame tundma, et sinuga „käima hakata“ on raskem valik kui lihtsalt sõbra tasandil edasi suhelda. Siis tekibki järsku kustutamatu soov „sind ise suhtesse murda“. Jälgi, et see, mida sa tahad, oleks erinevates olukordades meie jaoks raskem valik.

 

Hirm puuripanemise ees. Loomadena kardame kõige rohkem, et meid pannakse puuri. Samas, kui keegi seisab meil puuri ukse uksel risti ees ja takistab meid sisenemast, murrame läbi. Seetõttu annavadki targad naised tihti mehele suhte alguses väga palju vabadust teha, mida mees tahab ja näivad kaitsvat ainult puuri ust, milleks on tõsisem pühendumine püsisuhteks. Kui näeme, et saaksime kõik muu, peale selle, tahame just seda. Tunnistan, et see on lapsik, vastuoluline ja loomalik, aga ma me oleme ju mehed!

 

Ära uuri meie elu. Kui tahad luua armumiseks õigeid tingimusi, siis ära kunagi näita, et meie elu ja tegemised sulle väga palju korda lähevad. Unusta küsimused: „Kuhu sa pärast trenni lähed?“, „Kes see oli?“ (peale seda,kui lõpetame kellegagi kõne), „Mis kell sa koju jõuad?“. Ka sellised väiksed asjad ahistavad meid julmalt ja tunneme survet. Ole ükskõikne! Meid erutab naine, kes selle asemel, et meilt asju pärida, hoopis oma kella vaatab ja silmnähtavalt muule mõtleb. Alguses on raske, aga treeni ennast nii toimima!

 

Jäta asju rääkimata. Kui tahad, et me armuksime, siis kehastu metsikuks vabaks loomaks, kes ei pea meile asju ette kandma. Kuigi võib tunduda, et sa lood usaldust või muutud meile lähedasemaks, kui räägid täpselt, kus kellega ja millal suhtled, on see tegelikult täpselt vastupidi. Ära ütle meile, kellega kõne lõpetasid, ära teata ette, kui õhtul sõbrannadega välja lähed jne. Ole vaba metsloom, mitte lihtsalt äralohistamist ootav roiskumisohus laip.

 

20 minutit ja tuld. Veel üks asi, mis eristab lihtsalt laipa vabast metsloomast, on meie järel ootamine. Kui midagi on kokku lepitud, siis oota meid rahulikult 20 minutit, ära selle aja jooksul meile isegi helista ja peale seda lihtsalt jaluta minema. Kui meil oli võimalus ja ise selle ära rikkusime, tõuseb meie adrenaliin lakke. Süüdistame ennast ja näeme, et sa pole mingi second-best klammerduja, kes meid igavesti ootaks.

 

Näita, et sa ei taha suhet. Võib tunduda täiesti irooniline, aga meil läheb loomana hammas verele, kui naine ütleb, et „ma pole tõsisemaks suhteks valmis“, „ma ei taha kiirustada“, „ma ei taha tõesti hetkel kellegagi koos olla“. Nüüd algab meie peas jaht. Mõtleme: „Mida ma pean tegema, et ta maha murda?“, „Kuidas sellise vabana jooksva looma kätte saaks?“, „Vot teda ma just tahangi!“.  

 

Näita, et võid kaduda. Pole midagi võimsamini mõjutavat, kui näeme, et see tüdruk võib „turult kaduda“. Võtame kõike mänguna, kuni näeme, et ilmub välja mingi arvestatav rüütel või prints, kes on valmis su oma valge sedaaniga ära sõidutama. Nüüd on asi tõsine! Keegi saab su kätte ja murrab maha – kas mina või tema! Lisaks jahile on nüüd vaja saagi eest ka võidelda. Topelt-motivatsioon!

 

Tee ainult seda, mida naudid. Kui meiega suhte alguses läbi käid, ära nõustu tegema ühtegi tegevust, mis sulle midagi ei paku. Ära söö asju, mis sulle ei maitse, ära tule kohtadesse, kuhu sa tegelikul tulla ei taha, ära sunni ennast viibima inimeste seltskonnas, kes sulle midagi ei paku. Ütle meile need asjad välja viisakalt, aga konkreetselt. Võiks arvata, et pahandame ja meie huvi sinu vastu väheneb – tegelikult on asjad täpselt vastupidi.

 

Kurat ja ingel. Meestena näeme iga naisega suhtlema hakkamisel kuratlikku pahelist ja kättesaamatut poolt ning ingli sarnast puhtust ja hoolivust. Kõige hullem on see, et kogu sellise ingli-sarnase hoolitsusega seostub meil kuskil taustal psühholoogiliselt meie ema. Seda sa aga tegelikult ei taha kohe mitte! Näita, et võid olla kuratlik! Ole paheline, tõrju meid ja anna igale meie löögile sama kõva või kõvem obadus vastu. Hakkame sind kuratlikult tahtma.

 

Viimase hetke pakkumised – ei! Mitte kunagi ära tule kaasa, nõustu või isegi huvitu, kui teeme sulle pakkumise viimasel momendil. Näiteks kutsume välja samaks õhtuks või pakume sulle varem broneeritud asju. Suure tõenäosusega on keegi teine meile siis ära öelnud. Ära riski! Sa ei saa kunagi lahti varuvariandi templist oma otsa ees, kui kasvõi üks kord viimase hetke pakkumisega nõustud. Naera meid rahulikult välja, kui selliste ettepanekutega tulla julgeme, ja soodustad armumist.

 

Kasiinosüsteem. Mitu meest on öelnud, et naine peab olema nagu kasiino. Me peame saama aeg-ajalt väikseid võite, mis motiveerivad meid edasi mängima. Kui iga kord sisse jalutades kohe jackpot kaela kukuks, ei viitsiks me eriti palju edasi mängima jääda. Samuti ka siis, kui me mitte iialgi ühtegi võitu ei saa. Vaja on, et meile aeg-ajalt ikkagi aega leiad ja meil on sinuga koos vaba, lahe, põnev ja lõbus tunne.

 

Tegelikult on meiega päris palju lihtsam, kui meeste psühholoogiast üht-teist tead. Meid armuma panemiseks ei ole vaja sul olla maailma geniaalseim inimene – piisab, kui oled natuke targem kui meie. Ja enamasti pole see üldse eriti raske, kui sa ainult mõnel oma emotsioonil liialt „sisse peksta“ ei lase :).

 

Buduaarile Villult