Villu Parvet: pahade poiste lõputu võlu

Villu Parvet: pahade poiste lõputu võlu

Palju on räägitud pahadest poistest, keda tahta ei ole loogiline, mõistuspärane ja osade meelest isegi aus. Ometi neid tahetakse – vargsi ja avalikult ja kohati palju rohkem kui enesele tunnistada julgetakse. Mis on see, mis paneb naised anduma pahadele poistele, kellest iga ratsionaalselt mõtlev enesest lugupidav naine eemale hoidma peaks.

Palju on räägitud pahadest poistest, keda tahta ei ole loogiline, mõistuspärane ja osade meelest isegi aus. Ometi neid tahetakse – vargsi ja avalikult ja kohati palju rohkem kui enesele tunnistada julgetakse. Mis on see, mis paneb naised anduma pahadele poistele, kellest iga ratsionaalselt mõtlev enesest lugupidav naine eemale hoidma peaks.

Psühholoogiliselt on olukord tegelikult lihtne, kuigi enamik naisi seda enese puhul väga põhjalikult ei analüüsi. Küsimus on nimelt selles, et erinevalt paljudest headest ja korrektsetest meestest, rahuldavad pahad poisid teadvustatult ja teadvustamatult naise kõiki põhivajadusi ning just see teebki nad kohati täiesti vastupandamatuks.

Pahad poisid rahuldavad naise turvalisuse vajaduse. Võib tunduda kummaline, kuid väga sageli suudavad naistes turvatunde tekitada just pahad poisid. Selleks on mitmeid psühholoogilisi põhjusi, üheks peamiseks on kindlasti pahade poiste enesekindlus. Erinevalt paljudest tavalistest korralikest kuttidest on nad reeglina tunduvalt enesekindlamad ja isegi heas mõttes nahaalsemad. Nendest õhkub vastikult suurel määral kindlustunnet, mis tekitabki naistes teadvustamata veendumuse selles, et keerukates olukordades oleks pigem olla turvalisem koos paha poisiga kui kellegi ülikorralikuga. Samas see tegelikult nii ongi ja paljud juhused on näidanud, et siis, kui kaldutakse kõrvale siledalt teelt, suudavad päeva päästa pigem pahad poisid kui viielised. Pahade poiste enesekindlust võimendab tihti ka nende konkreetsus, sirgjoonelisus ja julgus oma tahtmised välja öelda. Teatavasti saavadki elus uskumatult palju rohkem need, kes lihtsalt küsida julgevad, mitte pelgalt ei oota ja looda. 

Pahad poisid rahuldavad hästi vaheldusevajadust. Inimene soovib vastuolulisi asju ning paralleelselt kindlustundega ja stabiilsusega soovivad naised ka vaheldust ja seiklusi. Pahad poisid suudavad kohati ideaalilähedaselt rahuldada naiste vaheldusevajadust, sest omavad heas mõttes võimet reeglitele, piirangutele ja väljakujunenud normidele sülitada. Just tunne, et mehes peitub seikluslikkus, täielik vabanemine rutiinist ning võime elada kirglikult käesolevas hetkes ongi naiste jaoks kaasakiskuv. Seetõttu võivadki paljud naised teha esmapilgul täiesti ebaratsionaalseid otsuseid, hüpates oma praeguse väljakujunenud igava maailmapildi kui vanemate või tavareeglite vastu protestides piinlikult korrektse pensionisammastest targutava mehe juurest vabameelse paha poisi tsikli sadulasse, teadmata, kuhu homme välja jõutakse. See ongi meelierutav.

Pahade poiste kasuks mängib ka olulisusevajadusega seonduv. Naiste jaoks tundub väga palju tähtsam ja hinnalisem olla oluline ja armastatud paha poisi poolt, kes oma armastust ja tundeid eriti välja ei jaga. See tähendab, et tihti on pahalt poisilt natukese siira armastuse saamine võimsam kui kroonilise puukallistaja tundelüürika ära kuulamine, kes alati kõike ja kõiki armastada püüab. Tegemist on lihtsa piiratuse nähtusega. Samuti hakkab naiste olulisuse vajadusega seonduv neid pahade poiste suunas tõmbama, kui nad tunnevad, et paha poiss neid tavapäraselt ei ülista ning neile päeva jooksul kaheksa korda ei helista. Ka muidu enesekindlad naised, kes on harjunud, et mehed neid ümmardavad ja taga ajavad, tunnevad ennast kohati täiesti ebaolulisena, kui näevad näiteks, kuidas üks paha poiss neile lihtsalt meeleheitlikult järele ei jookse. Iseenda olulisuse tõestamiseks tahavadki mitmed naised just siis paha poisiga lähemalt suhelda.

Täiendavalt suudavad pahad poisid rahuldada ka naise lähedusevajadust. Väga sageli kaasneb sellega, kui mõnda poissi nii-öelda pahaks peetakse, ka teatud romantiline kannataja kujund. Mitmel juhul näevad naised, et säärane paha poiss, kes on oma tegemistega pälvinud vastuolulisi reaktsioone, kriitikat ja rünnakuid, on oma olemuselt tugev ja kirglik. Kui sama paha poiss suudab oma kirglikkuse suunata armastusse, on see reeglina mitmeid kordi võimsam ja meeletum, kui mõne hea poisi pealesurutud armumine. Samuti võib läheduse vajaduse rahuldamise alla liigitada ka asjaolu, et pahad poisid on seksi mõttes kogenenumad ning suudavad olla voodis meeletumad, spontaansemad ja julgemad. Loomulikult võiks sellele vastu vaielda, kuid psühholoogiliselt on säärane seos paljude naiste jaoks paraku olemas.

Eelnevast tulenevalt ongi pahad poisid naiste jaoks sageli ebaõiglaselt ligitõmbavad. Kuid siinkohal ongi paslik küsida, kas see on paha ja kas pahad poisid siis ongi tegelikult pahad? Kõik sõltub inimese veendumuste süsteemist. Väga sageli võivad pahad poisid olla oma lähedaste suhtes hoolivamad ja siiramad kui ülikorralikud mehed, kes on, vaatamata oma suurele hulgale kristalliseerunud teadmistele, palju eluvõõramad ning sattunud palju vähem erinevatesse ekstreemsetesse olukordadesse. Pahasid poisse tasub vaadata mitte niivõrd hetketõmmisena, kuivõrd liikumisena. Mitmest pahast poisist võib tulevikus saada oluliselt hoolivam ja kirglikum pereisa kui mõnest nohikust, kes mingil hetkel lihtsalt elu hammasrataste vahel murdub.

Pahad poisid saavad elus reeglina palju paremini hakkama, sest nende sees põleb pidevalt kirglikult tugev leek – küsimus on selles, kuhu nad oma aja ja energia suunavad. Sageli võivad nendest saada ka hoolivamad ja kindlameelsemad kaaslased kui mõnest klassikaliselt korrektsest mehest – nad on lihtsalt valmis hakkama saama palju enamaga ning – nagu öeldud –  kui nad midagi tahavad, siis nad reeglina selle ka saavad. Kui paha poiss soovib näiteks sama kirglikult olla tulevikus olemas oma naise või lapse jaoks, siis ta seda ka on, sõltumata sellest, mis elus ette tuleb.

Just sellepärast võibki öelda, et ei ole midagi halba selles, et meie maailmas on olemas pahad poisid. Ilma nendeta oleks elu tunduvalt igavam, tavalisem ja hallim. Tihti ei ole pahadel poistel otseselt halbu kavatsusi, nad on lihtsalt teistsugused ja otsivad maailmas oma vabadust, rahu ja seiklusi, sest nad ei saa teistmoodi. Nad ei ole ehitatud järgima kõiki reegleid ning nende peamiseks motiiviks pole meie maailma lõhkuda, vaid pigem enda oma sellesse mahutada. Kuigi see vahel ilmselgelt raskeks osutub. Neid tasub mõista, välja kannatada ja nende olemasolu pigem nautida. Nad on olnud läbi ajaloo olemas aegade algusest saati ning vaatamata sellele, kui vaguraks meid kasvatatakse, on nad olemas ka tulevikus. 

 

Villu