Villu Parvet: sinu meeste filter

Villu Parvet: sinu meeste filter

Sinu elu kujuneb selliseks, mis vastab sinu nõudmistele iseenda suhtes. Need omakorda määravad ära sinu poolt meestele esitatavad tingimused ning selle, kellega „kokku satud“. Kui sa eksid järjest suhetesse, mis sind ei rahulda, siis oled lasknud sellel ise juhtuda. Paraku elus ei toimu kõik nagu romantilistes filmides ning selleks, et ise paremat saada, tuleb ka seada selged piirid.

Sinu elu kujuneb selliseks, mis vastab sinu nõudmistele iseenda suhtes. Need omakorda määravad ära sinu poolt meestele esitatavad tingimused ning selle, kellega „kokku satud“. Kui sa eksid järjest suhetesse, mis sind ei rahulda, siis oled lasknud sellel ise juhtuda. Paraku elus ei toimu kõik nagu romantilistes filmides ning selleks, et ise paremat saada, tuleb ka seada selged piirid.

 

Hea mehe saamine on halbade vältimine. Arvesta sellega, et kõik kenad naised äratavad kohe tähelepanu tuhandetes meestes. See on paratamatu, sest põhineb meie ürgsel vajadusel teid taga ajada. Sul ei ole võimalik koheselt näha, kas sinu järel hüppava konna sees on printsi geen või isegi tõeline prints. Seetõttu seisnebki sageli hea mehe leidmine selles, et halbadele konnadele jalaga annad.

Halvasti käituv hea mees on tõhk. Loomulikult on oluline see, et mees oleks atraktiivne ja ligitõmbav. Ometi on tegelikult väga vähe kasu ideaalsest printsist, kes kohtleb sind nagu uksematti. Sinu jaoks on selline suhtlemine ikkagi kannatus, mitte nauding ning mida kauem veenad end olema lihtsalt sellistes suhetes, seda rohkem saad lõpuks haiget. Armasta ennast rohkem ja ära ütle matikesena „Tere tulemast!“, vaid „Head aega, tõhk!“.

Sinu otsused määravad palju. Sul ei ole võimalik kontrollida seda, mis su tulevase printsi peas toimub. Samuti pole sinu vastutada ka tema minevikusuhted, lapsepõlvetraagika või naisteprobleemid. Küll aga saad otsustada, kuidas käitub selles suhtes üks oluline osapool – sina ise. Sinu otsustest sõltub väga palju seoses sellega, kas tutvusest areneb välja komöödia, tragöödia või saabub kiire (ja pigem õnnelik) lõpp.

Ära karda karmi filtreerimist. Väga tihti on probleem mõttekas lahendada siis, kui see on väike. Kui mees ei vasta standarditele, siis ära lange lõputu õigustamise küüsi ning hakka välja mõtlema, miks see printsi välimusega konn võib käituda nii, nagu ta käitub. Samuti, nagu ei tasu lasta igasugust negatiivset prügi oma pähe, ära võta ka oma ellu kloune ja sigu, ükskõik kui toreda printsi kostüümis nad tuleksid.

Kus on su alumine piir. On hea, kui sa mõtled rahulikult enda jaoks valmis selle, kus su latt seisab. Mida täpsem oled, seda parem. Võid selle isegi kirja panna. Teame, millised on unistuste printsid ja selge on see, et parimate omaduste kirjeldamisel on piiriks vaid stratosfäär. Oluline aga paika panna alumine piir. Sa pead enda jaoks selgelt ära otsustama reeglid, mis määravad, millist käitumist sa talud ja mida enam mitte.

Ära määri ennast pähe. Heaks reegliks võib olla see, et sa mitte kunagi ei hakka ennast mehele peale suruma. Näiteks tasub kohtama minna alles siis, kui mees sind ise kutsub. Samuti võid otsustada minna esimestele kohtamistele vaid sellistesse kohtadesse, kus on ka teisi inimesi ning mees ei saa mõne sekundiga oma pükstest välja hüpata. Kui mees sind ise korralikult välja ei kutsu, siis jäta ta klammerduvate skankide „saagiks“.

Kindel õlekõrte arv. Kui mees tagasi ei helista, on see selge tunnus huvi puudumisest. Samuti on halvaks märgiks see, kui mees lubab kindlal ajal helistada, kuid teeb seda hiljem või peale meeldetuletusi. Sisuliselt on see lubaduste andmine, mida ta ei täida. Võid otsustada, et lased endaga teha nii näiteks maksimaalselt kaks korda. Kui katsete arv täis, ütle talle, et väärid meest, kes suudab sõnade eest vastutada ja annad talle kinga.

Kui ta kahtleb. Ära raiska aega meestele, kes ei suuda olla konkreetsed oma soovis sinuga suhelda. Kui mees ütleb, et „ma ei ole kindel, kas tahan sind veel näha“, tõmba rahulikult vesi peale. On hea omada reeglit, et selliste kahtlejatega sa ise enam ühendust ei võta ning nendele oma aega ei kuluta. Juhul, kui mees vahepeal enda ajule uut protsessorit ei osta, siis oled tegelikult teinud väga õige valiku ja säästnud palju aega.

Kui talle ei meeldi su välimus. Tegelikult ei ole mõtet oma aega raisata nende toredate meeste peale, kellel on pidevalt häda su välimusega. Kui ta kritiseerib sind ning tunned oma naiseliku intuitsiooniga, et selle taga ei ole siirast kavatsust head teha (kuidas saakski olla), ära kuluta ennast. Mees, kes ei pane sind ennast atraktiivsena tundma, võiks veel natuke elukooli algklasse korrata. Tee talle pai, anna bussipilet ja saada tagasi kooli.

Ülemeelik lustimine. Kui mees alustab joomisega enne kella 12 päeval, siis pole see lihtsalt „lahe, sest ta on nii mässumeelne“. Kui mehel on pidevalt kaasas narkootikumid, siis ei liigitu see kategooriasse „elus tuleb kõik ära proovida“. Ma ei tea, kuidas on lood sinu sõnaraamatuga, kuid varem nimetati neid alkohoolikuteks ja narkomaanideks. Las sellised lähevad parem kohtamisele Jaanus Mummaga, sina väärid paremat!

Müstiline tulevikuhirm. Ära raiska oma aega aastatepikkuse õnne ootamise peale, et nautida vahepealsel ajal kõike, mis sind vaid ajutiselt rahuldab. Tuvasta, kas mees suudab tulevikust rääkida. Ka kõige toredamast printsist on väga vähe kasu, kui ta ei ole valmis pühenduma. Mehena võin öelda, et kui see ei lahendu esimeste kuude jooksul ning ta ei taha jätkuvalt üldse rääkida tulevikust, oled talle Printsess Ajutine.

Enneta tõhu käiku. Mehed lähevad naisest lahku oma peas tunduvalt varem, kui päris elus. Vajame tihti lihtsalt kohe uut augutäidet (või auku, mida täita) ning seetõttu olemegi sinuga füüsiliselt koos. Kui näed kõiki märke sellest, et mees tegelikult uut otsib, siis võta enda standardiks mitte „suurt tüli“ ära oodata, vaid lülita ta välja. Nii lülitad sisse suure lisaenergia uue ja parema mehe jaoks, kelle jaoks oled rohkemat kui lihtsalt auguke.

Ka väike vale on vale. Usaldus on suhtes kõige olulisem. Ära lase endale valetada ka kohtamiste ajal ükskõik kui väikestes asjades. Kui mees harjub seda sinuga juba algusest peale tegema, siis võid hiljem süüdistada ainult iseennast. Vaevalt, et ta kokku kolimise eel endale internetist uue aju telliks. Sellised muutuvad aja jooksul pigem hullemaks. Ütle edasisele suhtlemisele  kindel „ei“ ja tunned, kuidas inimesena kasvad.

Ta peab tahtma tõelist sind. Kõikvõimalikest naisteajakirjadest ja eneseabi õpikutest võid lugeda palju sellest, kuidas mehele head muljet jätta ning olla atraktiivsem. See on hea eeskätt kontaktide loomiseks, kuid tõsisemaks suhtlemiseks peab mees tahtma tõelist sind. Ära esine, ära üle pinguta, ole sina ise ja enda vastu aus. Kui talle see meeldib, mine edasi. Ka printsi suhtes on aus, kui sinust ei tule hiljem uusi versioone nagu Windows-ist.

Vaba“ teise naise mees. Pole raske selgeks teha, kas hr Õige-na tunduv tüüp on suhtes või mitte. Kui ta on abielus, või on tal naine ja lapsed ning ta on nendega koos, siis on ta vähemalt sellele ajal sulle hr Vale. Anna talle mõistlik aeg oma elu korda teha ja kohta temaga siis, kui ta on ka tegelikult vaba. Kui ta sind tahab, siis ta teeb seda. Hoia kinni oma reeglitest, kui sa ei soovi muidugi olla süütu preili Odav Perelõhkuja.

 

Loomulikult on häid mehi vähe ja sellised standardid võivad muuta justkui tema leidmise veelgi keerukamaks. Tegelikult võidad just siis, kui oma elu poolkõvade suhete peale ei raiska. Hoia oma nõudmisi kõrgel ja parimad meist otsivad su ise üles!

 

 

Buduaarile Villult

 

PS! Tahaksid rohkem sel teemal lugeda? Uuri lähemalt Villu Parveti raamatu “Seks, vein ja kutsikad” kohta.