LIIS LUSMÄGI AVALDAS olulise õhturutiini, millega soovib nukrat statistikat murda

Buduaari ajakiri

Foto: Külli Rummel

Tuntud Star FMi raadiohääl, telenägu ja mentor Liis Lusmägi tõdeb õnnelikult, et armastab elu ja on iseendaga saavutanud rahu – seda kõike tänu seesmisele tasakaalule. Särav naine jagab teisigi nutikaid ja olulisi ilusa elu saladusi.

Ärkan iga päev rõõmsalt ja ootusrohkelt! Armastan elada ning teadmine, et iga algav päev toob uued võimalused – see annab metsikult energiat igasse hommikusse. Ärkamine kellaajaliselt? Mida varem, seda parem. Reeglina on see kella kuue paiku. Ka nädalavahetuseti.

Päeva alustan õrnade paituste ning musidega oma kaasale ning lastele. Kuna ärkan peres esimesena, siis loomulikult heidan kiire pilgu ka oma kallikestele. Seejärel võtan hetke ning vaatan aknast välja. Olen tänulik looduskaunite vaadete eest ning fikseerin maailma: kas linn juba ärkab või on naabrid veel sügavas unes. Hommikurutiini üks kindel osa on päevakava kirja panemine lemmikmuusika saatel. Kirjutan üles kohtumised või tegevused kellaaja täpsusega, mis aitavad mul alateadlikult nendeks hetkedeks ette valmistada. Taustaks mängib alati lemmikmuusika. Teen seda alati oma avaras köögis, laual vaasis värsked lilled. Need on detailid, mis loevad.

Õhtu lõpetuseks käin alati jalutamas, kui pole päeva jooksul 10 000 sammu täis saanud. Ideaalis püüan hommikuti kohe kõndima minna, kuid vahel pole see võimalik. Kindlasti on õhtu üheks rutiiniks ka perega muljetamine, kuidas kellegi päev möödus. Uuringud on näidanud, et tänapäeva laste üheks suurimaks ootuseks on pere kohalolek. Kuna kõigil on kõikjal ja kõikjale kiire, siis püüan oma perega püüan seda numbrit statistikas murda.

Meigirutiin on ALATI korralik näohooldus. Oleks keegi mulle 20 aastat tagasi öelnud, kuidas, miks ja mismoodi tuleb oma näonaha eest hoolitseda, oleksin teinud mitmeid asju palju paremini: külastanud varem ilusalonge, mõistnud kreemide ja kvaliteetkosmeetika tähtsust.

Kui vaatan peeglisse, meeldib mulle enda juures enim kõik. Ilma liialduseta. Olen täna oma senise elu parimas vanuses ning endaga väga rahul. Kõik see algab loomulikult aga eelkõige seesmisest tasakaalust.

Minu lemmik iluharjumus on olla õnnelik, iga päev.

Viimati ostsin endale Chicago linna taaskasutuspoest Zara imelise mustade litritega sädeleva kokteilikleidi, mille juurde jagas ekstra särtsu Profusioni Nude Bliss 21 pastelselt sädeleva lauvärvikomplekt. Kombo, kuidas tunda end alati kuningannana!

Suurim iluleid on Gonsiori Ilukliinik ning Alex Cosmetoc iluhooldustooted, mis on aidanud mul poole aastaga muutuda ligi 10 aastat nooremaks.

Kõige hullem, mida ilu nimel olen teinud juhtus ülikoolis, kui tüdinesin oma pikkadest juustest ning lõikasin endale ise poisipea. Vähe sellest – leidsin, et blondid kiharad võiksid edaspidi olla üldse oranžid. Ise tehtud, hästi tehtud? Tol korral arvasin küll nii, kuid tegelikult oli reaalsus veidi teine: soeng oli ebaühtlane ja värv juustes laiguline, aga kuna õppisin kultuuri- ja meediavaldkonnas, siis tolles kontekstis sobis see justkui hästi. Kõigis kursusekaaslastes oli veidi ekstsentrilisust.

Stressiga võitlen kas reisimise, muusika või tantsimisega. Ideaalis ühendan kõik need kolm.

Minu köögikapis leidub alati mõni boost tervisepulber, mida smuutisse lisada.

Minu ilu/tervise saladus on rahulolu iseendaga. Kui see on paigas, on olemas ka kõik muu.

Viimati käisin ilusalongis eelmisel kuul. Püüan vähemalt kord kuus käia Gonsiori Ilukliinikus kas näohooldusel või mõnel protseduuril, lähtudes just sellest, mida kaunid iluhaldjad mulle vajalikuks peavad. Elu on ilus!