Armastama õppimine

Kallis tüdruk!
Ma teen asju, mis meid teineteisest eemale tõukavad. Kui tülitseme, siis tean, et Sind häirib, et muutun tõrjuvaks ja külmaks. Mulle jällegi näib, et Sa lähed oma emotsioonidega iga kord üle piiri ja ma ei suuda enam Sinu armastust tajuda.

Ja ometi ma tean, et Sa armastad mind. Ja Sina tead, et mina armastan Sind samuti. Kogu oma südamest. Ja nii me keeramegi kraane kinni ning veeretame palli edasi-tagasi, kuni üks meist alistub ja armastuse jälle paisu tagant jooksma päästab. Minu suurim soov on õppida, kuidas hoida meie südamed ühenduses ka siis, kui meie emotsioonid meid laiali kisuvad.


Paljud usuvad, et süda on avatud siis, meid on vallanud head ja meeldivad tunded. Kuid tegelikult võib süda olla avatud ka siis, kui emotsioonid ei ole kõige mõnusamad. Sa võid olla vihane, kurb või hirmul, aga oma südames ikkagi avatud. Sul võib olla tunne, et tahaksid oma mehe ära tappa, ja ikka tunda, et süda on avatud. Kui ka Sinu igatsus ja soov on lähisuhtes kasvada oma kaaslasega sügavamale armastuses, siis tahan Sinuga jagada viit oskust, millest emotsionaalselt pingelistel hetkedel on väga palju kasu.

1. Vaata armastusele silma

Mees solvab ja eirab Sind. See teeb haiget ja Sa tunned, kuidas kõik Sinus keema läheb. Sa näed, kuidas ta eemale tõmbub ja viha paneb Sind silmi sulgedes pilku pöörama.

Kuigi selline käitumine on harjumuspärane, siis proovi seekord teisiti. Püüa säilitada silmsidet. Isegi kui kallim Sind oksele ajab, vaata talle silma. Kui nii teed ja ka tegelikult „vaatad“, isegi kui kõik on silme ees must, näed Sa oma mehes just seda osa, mida armastad.

Vaata oma mehe silmadest läbi ja näe tema sisemuses põlevat kindlust, usaldust ja armastust Sinu vastu. Võimalik, et keset kaost näed sellest vaid kildu, kuid anna endast parim, et seda killukest armastada ja püüa läbi tema silmade näha veelgi sügavamale tema südamesse, otsides sealt armastust Sinu vastu, mis on alati omal kohal olnud.

2. Hinga ta endasse

Et energia Sinus vabalt liikuda saaks, on oluline hingata. Kui vihastad, lähed pingesse ja muutud „hingamisvõimetuks“, blokeerid oma emotsionaalsed kanalid. Suletuna ei ole Sul kahjuks mingit võimalust tunda iseend ega oma meest.

Niisiis võta mehel ümbert kinni (isegi kui Sa seda üldse teha ei taha), suru ennast tema vastu (kui ta põikleb, siis ütle: „Ole vait!“) ja HINGA. Hinga oma kõhuga seni, kuni tajud mehe hingamisrütmi ja hakka temaga ühes rütmis hingama. Hinga sügavalt. Nii, et ta tunneb, kuidas Sinu üles ja alla liikuv keha temaga ühes rütmis liigub. Luba oma kehal tunda seda, mida mees tunneb. Ära kaota hetkekski silmsidet. Tee seda isegi siis, kui pead võitlema sooviga teda kägistada.

Hinga tema armastust, tema kohmetust, tema jõudu, tema nägematust, tema magusust ja tema viha. Hinga kõiki tema omadusi ja avane nii, et teist saaks üks põimunud olevus, kel nimeks hingav armastus.

3. Lõdvestu

Lõdvestumine ei tähenda lõdvaks muutumist. Lõdvestumine tähendab sedasi avanemist, et emotsioonid saavad Sinu kehas segamatult liikuda. Sa võid olla lõdvestunud ja samal ajal karjuda. Sa võid olla lõdvestunud ja nutta tihkuda. Kui lõdvestud, siis armastus vabastab Sinu pinges keha nii, et energia saab vabalt liikuda.

Oluline on lõdvestada just oma kõige pehmemad ja õrnemad kehaosad – huuled, keel, kurk, süda, vagiina ja kõht. Kõik keha kesk- ja eesosas paiknevad pehmed osad on peamised energiakanalid – või teeplokid – emotsioonide voolamiseks.
Kui kõht on pinges, siis koguneb sinna viha, mis hiljem vallandub mürgise enesesüüdistamisena. Kui süda on suletud, siis emotsioonid põrkuvad hävitavalt edasi-tagasi, piitsutades Sinu sisemust. Kui lõuad on kokkusurutud, siis pea ja keha kaotavad ühenduse ning energia koguneb pingena õlgadesse ning rõhub Sinu kukalt.

Kuid kui Sa armastad oma keha ja avad oma kõhu, südame, kurgu ja näo, siis saavad emotsioonid Sinu kehas segamatult liikuda.

4. Ühendage oma südamed

Vaadates talle silma, hingates temaga ühes rütmis ning lõdvestades oma keha emotsioonide vabaks liikumiseks, tunneta ennast nüüd oma mehe südamesse.

See on pingelisel hetkel väga raske. Kui mees karjub Su peale, siis selleks, et end kaitsta, püüab Su süda temast eemalduda. Kuid pingelised hetked ei ole vabanduseks väljalülitatud südametele ja Sa pead tahtlikult looma kujutletava sideme enda südame ja oma mehe südame vahel, isegi kui see on viimane asi, mida Sa sel hetkel teha tahaksid.

Ükskõik kui kalk Su mees parasjagu on, harjuta iseenda ning oma armsama armastamist just sellisena nagu Te olete, tundes kõike seda, mida Sa tunned ja siis avades oma südame, et luua ühendus tema südamega.

Sa võid tema peale karjuda ja taldrikuid lõhkuda ning ikkagi tunda end tema südamesse. Ükskõik kuidas Sinu energia parasjagu liigub või kas mees pöörab sinust eemale või mitte, saad Sa õppida armastama sünergiat, mis noil hetkil Teie südamete vahel toimib.

5. Väljenda end spontaanselt

Jätkates kõike eelnevat – silmside, hingamine, lõdvestumine ja mehe südame tundmine läbi oma südame – on aeg igale spontaansele emotsioonile, mis Sinu seest tahab välja tulla. Sa pead oma kehal laskma teha seda, mida ta teha tahab, säilitades kontakti silmade, hingamise ja südame kaudu.

Kui Sinus on viha, siis ära püüa seda taltsutada, vaid luba oma kehal vihaga kaasa minna. Kui Sind aitab, siis võid kasutada ka sõnu, kuid enamasti väljendub süda keha, mitte sõnade kaudu. Avane vihale ja näita oma valu hääle, ilmete ja kogu keha kaasa kiskuvate liigutustega.


Need mõtted on olulised neile, keda huvitab see, kuidas mitte lasta kalliks saanud südant maha kukkuda. Liimitud südamed lähevad kergemini katki ning iga kord on väljakukkunud tükke raskem tagasi liimida. Lõpuks on süda purunenud nii paljudeks kildudeks, et ei olegi enam midagi kokku liimida. Südant ei ole enam, on vaid tükid sellest. Seetõttu julgustan Sind siin kirjutatut proovima. Kui Sinu mees arvab, et see on mingi new-age jura, siis proovi seda ise ja kui Sinu süda jääb avatuks, siis ei saa ka tema süda maha kukkuda.

PS! See kirjatükk on pärit ajakirja Buduaar Shopping kevadnumbrist ja seda pole internetis enne avaldatud. Kui soovid rohkem Alari mõtteid lugeda, siis saad seda teha siin: http://buduaar.ee/Alariveerg/

Alar Ojastu veerg läheb suvepuhkusele. Buduaar tänab Alarit ja loodame tulevikus tema mõtteid taas siit veerust leida.