Emotsionaalsus, pühendumine ja avatus

Emotsionaalsus ei ole sama mis armastus. Maskuliinse armastuse väljendusviis on enamasti vaikne, kaalutletud, läbitungiv ja püsiv. Feminiinse armastuse väljendusviis on tihti pisaraterohke, pöörane, metsik ja lustakas.

Armastus on armastus ja sellel on miljon erinevat väljendusviisi. Väga paljud naised tunnevad päevast päeva väga tugevaid emotsioone, mis tihti saavad alguse teiste inimeste armastavast või tõrjuvast käitumisest. Sellest tulenevalt oletavad naised tihti, et mehed tunnetavad päevast päeva samu emotsioone. Mõned mehed tunnevadki, kuid enamus mitte. Just nagu mehed peavad suhte püsimise nimel lõpetama nõudmise, et naised rohkem analüüsiksid oma tundeid, peavad naised lõpetama nõudmise, et mehed väljendaksid end läbi tunnete.

Universaalne  kogemus on see, et tõeline kohustus suhtes nii meestel kui ka naistel on olla mitte sõltuv oma pidevalt muutuvast tunnete- ja mõtetevoost ja keskenduda armastamisele. See on lähedustunde olemasolu võti meie igapäevaelus.

Ükskõik, mida sa tunned või mõtled, harjuta armastuse välja- ja sisselaskmist. Feminiinne emotsionaalsus ja maskuliinne analüüs on vaid kaks suhtlusvormi ja üks ei ole kuidagi armastusväärsem kui teine.

Olulisem kui vorm, millega sa end väljendad, on sinu vastus küsimusele: kas sa oled valmis oma südant avama ja armastama? Selle asemel, et nõuda, et sinu partner oleks väljendusrohkem ja emotsionaalsem, mine oma südamesse. Hinga oma südamest. Leia enda tõene südamesoojus, sinu kõige ehedama olemuse sügavus. Lõõgastu oma südamesse. Sest sinu tõelises südames ei ole reaktiivsust, ei ole eemale tõmbumist, ei ole vajadust kedagi karistada. Sinu südamesügavus – sinu kõige sügavam olemus – võib olla haavatud, kuid sellest hoolimata tahab ta tunda armastust ja seda teistega jagada. Läbi sinu avatud südameilu, võib sinu mees õppida lõõgastuma rohkem ka iseenda südamesse, on tema armastuse väljendusviis siis emotsionaalne või mitte.

Miks mees pühenduda kardab?
Maskuliinse energia kõige kõrgem prioriteet elus on otsing sõltumatuse järgi. See sõltumatus võib olla nii finantsiline, ametialane, kunstiline kui vaimne. Feminiinse energia jaoks on kõrgeim prioriteet elus suhe ja armastus. Kui sinu mees sinust eemale tõmbub, võid sa momentaalselt tunda: „Ma teen midagi valesti. Ma pean lihtsalt midagi valesti tegema, sest muidu ta tahaks koos minuga rohkem aega veeta.“

Enamik mehi, sunniviisilise valiku ees: lähisuhe või tema kunstiline/tööalane/vaimne eesmärk elus, valivad viimase. Kui naine on oma maskuliinses energias, siis teeb ka tema sama valiku: vabadus enne armastust.
Kui sa oled aga oma feminiinses voos, siis armastus ja lähisuhe on sinu elu keskpunktiks. Kuid sinu mehe elu keskpunktiks on otsing vabaduse ja sõltumatuse järgi. Mees teeb ükskõik mida, et seda teekonda jätkata. Kui tal tekib tunne, et suhe sinuga piirab tema võimalusi vabaks saada, siis ta ei taha pühenduda. Ta tahab, et otsad oleksid lahtised. Kui mees avab oma südame ning laseb end lähisuhte naudingutega kaasa viia, siis ta tajub, kuidas tema tähelepanu ning keskendumisvõime süvenevad sinu armastamisele. Ja see võib tunduda vägagi hirmutav. Ta hakkab kujutlema, kuidas tema võimalused eesmärkideni jõuda vähenevad ning sellele reageerib ta tagasitõmbumisega või keeldumisega pühenduda. See juhtub eriti tihti just siis kui naisele hakkas tunduma, et kõik on kõige paremas korras ehk peale perioodi, mil teie vahel oli väga sügav emotsionaalne ja füüsiline lähedus.

Kuid kallis naine mõista üht, mida ma pean silmas mehe kartuse all vabaduse vähenemisest, ei ole see, et ta kardab, et ta ei saa enam teiste naistega flirtida ja ringi tõmmata. Ei, ma pean silmas seda, et suhe tekitab temas tunde, et ta ei saa enam pühenduda sellele, mis talle kõige olulisem elus: eesmärk midagi saavutada. Kui sa suudad talle edasi kommunikeerida oma tegudega (ideid, kuidas seda teha, leiad minu eelmistest artiklitest), et sa ei konkureeri tema eesmärgiga, vaid toetad teda selles, siis ei pea ta suhte eest põgenema.

Miks ta ei võiks rohkem avatud olla?
Sulle võib tunduda, et su mees on täiesti ükskõikne ning ta on enda ümber ehitanud müürid, mis ei lase näha tema südamesse. Ja sul võib täiesti õigus olla – võimalik, et ta tõesti ei taha, et sina või üldse keegi tema ellu siseneks. Ta võib olla väga järik ja paindumatu. Kuid on olemas ka võimalus, et tegemist on hoopis millegi muuga.
On väga tõenäoline, et see, mida sina nimetad avameelsuseks on vaid feminiinne vorm avameelsusest. Maskuliinne avameelsus on hoopis midagi muud. Kui mees on avameelne, siis ta ei pruugi üldsegi mitte rääkida oma tunnetest. Kui mees on avameelne, siis ta tavaliselt räägib oma visioonist, või siis selle puudumisest.

Mehe kõige õrnemal kohal elus on enamasti väga vähe pistmist emotsioonidega, mis aga naise jaoks on elus kesksed. Mehe südant puudutavad küsimused nagu: „Kas ma elan täisväärtuslikku elu?“ „Kas ma järgin oma kõrgeimaid sihte?“ „Kas ma liigun õiges suunas?“ „Kas ma raiskan oma elu?“ „Ma tunnen end selles suhtes ebakindlalt“ on väga harva mehe jaoks keskne teema. Ta võib küll mõtiskleda oma suhte üle, kuid rohkem nagu ühte osa kogu tervikust, mitte kunagi aga kui oma elu keskset osa.

Mõni kord ei ole mees sinuga tõesti avatud. Kuid võimalik, et see, mida sina kutsud „avatuseks“ on sinu ja sinu mehe jaoks kaks eri asja. Usu võimalusse, et kui mees räägib sulle oma sihist elus, siis ta räägib teemast, mis tuleb väga sügavalt. Kui sa seda teed, siis suudad sa hinnata tema avatust mehena, sest ta on avanud sinule mõned oma elu keskseimad teemad.