Kuidas teda muuta?

Vahel ma vaatan sind ja mõtlen, et mis küll sinuga toimub? Ma vaatan ja mõistan, et midagi on teisiti, kuid ma ei saa aru mis. Oled sa mu peale vihane, kuid ei näita seda välja?

On sul minuga igav, kuid sa ei ütle seda? Oled sa lihtsalt õnnelik ja rahul? Mõnikord ma tõesti ei suuda aru saada.
Vahel ma mõtlen sellele isegi siis kui me seksime. Kas sa oled liikumatu, sest sa oled end kaotanud hetke täiuslikku nautimusse või tahad sa mulle edasi anda sõnumit, et sa oled väsinud? Kas sa said just orgasmi või ma tegin sulle kogemata haiget? Kas sa oled valmis lõpetama või alles tahad alustada?
Ma proovin sind küll tunnetada, kuid see ei tule mul välja. Sinu sõbrannadel ei tundu see probleemiks olevat. Tundub, et nad suudavad su tundeid lugeda peaaegu märkamatust silma-kissitusest või pausist sinu kõnes või varjatud puudutusest. Kuid isegi kui ma seda väga tahaksin, ei ole ma nii tundlik kui sinu sõbrannad. Ma vajan, et sa oleksid rohkem väljendusrikas. See aitaks mul asju tähele panna ja loodetavasti mõista, mis on sõnum sinu sõnumite taga.
Mees elab maailmas täis eesmärke ja kohustusi, õiglust ja ebaõiglust, edu ja ebaedu. Enamuse ajast ei suuda ta tajuda sinu õrnu energeetilisi sõnumeid, kuni sinu energia on juba üpriski vali. Sa võid olla olnud kolm päeva järjest vihane, enne kuni ta midagi tähele paneb ja küsib: „Kas miskit on valesti?“ (või veel hullem: „Mis sul viga on?“) Samamoodi on ka voodis – see, et sul hea on, võib tema jaoks olla täiesti nähtamatu ja ta peab sinult küsima: „Kas sa said?“
Enamasti ei ole mees võimeline tundma sinu naiselikku energeetilist olemust.
Juhul kui sa tahad, et mees sinu südant arvesse võtaks, oled sa sunnitud oma suhtluses temaga kõigele kõvasti voluumi juurde keelama. Ära teeskle, mida sa tunned. Hoopis kehastu täielikult oma tundmustesse, et mees oma „pimeduses“ ja „kuulmisvõimetuses“ sinu armastust tähele suudaks panna.
Kui sa oled kogu südamest õnnelik, siis NÄITA talle seda. Nii valjult kui vähegi võimalik. Pinguta täiega üle. Ütle talle, kui väga sa tema armastust jumaldad. Ütle seda oma käte, jalgade, huulte, põskede – kogu oma kehaga! Pane oma käed tugevasti tema ümber, suudle teda nii kirglikult kui vähegi oskad, silita tema juukseid, naerata, vaata talle silma ja ütle: „Ma olen igavest sinu oma, sest sa oled nii hea mees. Parim maailmas.“
Või siis vastupidises olukorras, kus mees klapid peas ja silmad kinni, sammub ringiratast mööda sissetallatud rada, siis anna talle sellest teada sama valjult. Kisenda ja karju ta peale. Nuta ja siis sõima teda. Näita oma jälestust ja põlgust välja sama võimsalt nagu näitleja, kes peab laval suutma veenda tuhandet vaatajat oma tõsiduses. Võimenda üle nii oma pettumus kui ka nauding ning pane tähele – sinu mees märkab seda. (Ära kasuta selleks msn’i).
Kuigi nõrgad mehed võivad kohkuda ja ära põgeneda (sul oleks nendeta nagunii parem), siis tõeline mees, vastab sinu ülistusele või raevule kohese korrektsiooniga oma tegevustes. Kui sa ülistad tema võimet sind armastada, siis tõmbad sa teda veelgi sügavamale armastusse, avades tema südame nii, et ta suudab tunda sinu südame intuitsiooni ja tarkust, julgustades ja andes talle jõudu pühenduda ikka ja uuesti sinu armastamisele. Sinu raev aga mõjub kui laks vastu nägu ning on vastus tema enesepettusele. Oma ülepaisutatud vihahoos äratad sa ta kriisiolukorda (mille olemasolust tal ei olnud tõenäoliselt aimugi), andes talle võimaluse välkkiirelt oma tegevusi muuta.
Olin pikka aega koos naisega, kes enne kui midagi välja ütles, kannatas kuid. Kui see kõik temast lõpuks välja paiskus, siis oli see justkui jääkülm vesi otse kraesse. See lõikas läbi kõikidest minu tegevustest ja mõtetest. Ma olin koheselt valmis muutma (ja muutsingi) kõike, mida olin tegemas, et teda enda juures hoida. Kuid siis oli juba hilja. Oleks ta oma raevu ja põlgust mulle välja näidanud iga kord kui see tegelikult tekkis (6 kuud tagasi, 3 kuud tagasi, 2 nädalat tagasi, päev tagasi) oleks ma reageerinud samamoodi – end koheselt korrigeerides.
Seetõttu kallis naine, kui sa oma mehest hoolid, siis näita oma põlastust välja siis, kui sa seda tunned, mitte siis, kui sa enam midagi tunda ei taha. Ta ise ei märka seda ja usub kogu aeg, et kõik on hästi. Ma luban, et kui sa teed seda nii, nagu ma kirjutasin, siis mees muudab end (või läheb ise ära). Oluline on vaid dramaatilisuse aste, millega sa seda teed. 
Ilma sinu ülepaisutatud reaktsioonideta, kipub mees kaotama sidet kõige muuga peale oma kalendri. Räägin seda enda kogemusest. Tal võib sinuga küll suhe olla, kuid tema eneseteadvus hägustub teekonnal lõpmatusse to-do listi linnukesi tehes. Elu muutub värvituks. Ühemõõtmeliseks. Kuni sinu (või mõne teise naise) südame täielikult välja paisatud energia – kas siis raevukas või kirglik, suudab mehe äratada taas pinnal, kus peitub tema muidu ligipääsmatu õrnus ja tundelisus.