5 NIPPI: MILLINE ON tervise valem?

Meie tervis on meie elu alus. Kõlab küll kulunult, aga nii see on. See, mida sööme ja kuidas oma keha eest hoolt kanname, annab meile tulevikus kindlasti märku.

Meie tervis on meie elu alus. Kõlab küll kulunult, aga nii see on. See, mida sööme ja kuidas oma keha eest hoolt kanname, annab meile tulevikus kindlasti märku. Et juba varakult hoolitseda oma keha ja hinge eest, otsis Buduaar TEEN välja kolm lihtsat nippi, kuidas olla tervislik, tugev ning ilus pealekauba.

Joo rohkem vett!

Vesi hoiab meie keha õigel temperatuuril, parandab ainevahetust, hoiab näonaha korras ning aitab sul olla füüsiliselt tugev ja energiline. Juues piisavalt vett, hoiab see sind eemal ka suhkrust pungil olevatest limonaadidest ja mahladest. Öeldakse, et peaksime päevas tarbima 1,5 liitrit vett. Sinna sisse kuulub ka taimetee, seega nendele, kellele on vee joomine liig, joogu palju teed!

Söö hommikusööki!

Teadlased ütlevad, et need, kes jätavad hommikusöögi vahele, söövad päeva jooksul kordades rohkem kui need, kes söövad hommikusööki. Hommikusöök on vajalik, et meie organism ja mõttetöö hakkaksid tööle. Lisaks hoiab see sul kõhu lõunani täis ning takistab sind suures näljas üle söömast. Söö hommikuks müslit jogurtiga, puuvilju, leiba rohke kurgi ja tomatiga ning ära unusta üht mõnusat kuuma teed, mis hoiab sind varastel tundidel soojana.

Söö korralikult terve päeva jooksul!

Pea meeles kuldset taldrikureeglit, kus pool sinu toidust peaks sisaldama juur- ja aedvilju, veerand teravilju ja teine veerand liha või kala. Tähtis on ka teada, et kõik rasvad ei ole meile halvad! Taimsed rasvad, mida leiame oliividest, avokaadost, lõhest ja pähklitest, on meie kehale vajalikud!

Täispikkuses artikli teiste nippidega leiad Buduaar TEEN märts-aprill numbrist.