5 ÕPETLIKKU ELUHOIAKUT inimese parimalt sõbralt – koeralt!

Kas oled kunagi mõelnud sellele, mida koer inglise keeles tagurpidi lugedes tähendab? Dog…god. Koer tagurpidi lugedes on jumal. Nii koer kui ka loomulikult teised loomad võivad meile vahetevahel õpetada selliseid asju, mida inimesed mitte alati ei suuda. Koerad võivad olla meile vaimseteks teejuhtideks. Seda muidugi juhul, kui oleme võimelised ja tahame neilt õppima. Vaata, millised on viis õpetlikku eluhoiakut inimese parimalt sõbralt.

1. Õrn puudutus on tervendava toimega.

Uuringud on tõestanud, et kallistamine on meie tervisele väga kasulik. See on tegevus, mis tõstab koheselt õnnehormooni taset. Samaaegselt aitab embamine ka haiguste, stressi ja ärevuse vastu, alandab vererõhku ning parandab mälu. Samamoodi toimib meie puhul ka lemmiklooma silitamine või miks mitte tema embamine. Suurepärane võimalus, kuidas tõsta oma meeleolu ja hajutada muremõtteid. 

2. Meil on vaid praegune hetk.

Kas oled vahel jälginud koera käitumismaneeri? Koertel on kombeks elada praeguses hetkes, nad ei muretse tuleviku pärast ega meenuta minevikku. Koer on truu, temast õhkub mingisugust sügavat rahu, ta on lihtsalt siin ja praegu. See loom pidevalt jälgib ja märkab, mis ümberringi toimub, kui ta väsib, siis lihtsalt paneb pea maha ja teeb ühe uinaku, me võiksime teha sama. Meil ei pea sugugi mitte olema kõige ümberringi toimuva osas nii kindlat ja tungivat arvamust ja osavõttu, võime teha seda üksnes siis, kui teema tundub meile inspireeriv. 

3. Lihtsuses peitub võlu.

Kui me oskame nautida elus lihtsaid asju, siis suudame olla ka tõeliselt õnnelikud. Koeral ei ole õnneks vaja muud kui head und, toitu ja seda, et keegi temaga jalutaks ning tegeleks. Nii lihtne see ongi. Kui ka meie oskame tunda rõõmu näiteks tervisliku toidu söömisest, kvaliteetsetest unetundidest ja jalutamisest värskes õhus, kas siis koeraga või ilma koerata, siis juba olemegi õnnelikud. Õnne valem peitub oskuses nautida väikeseid asju. 

4. Mitte keegi meist ei ole ideaalne. 

Koerad kipuvad sageli käituma ka ebaviisakalt, nad näiteks ilastavad, segavad vestlustele vahele, kuid sellegipoolest armastatakse neid tingimusteta. Kas seda sama suudetakse alati teha ka inimeste puhul? Mitte keegi meist ei ole ideaalne ning kui suudaksime üksteisesse suhtuda sama tolerantselt nagu koertesse, oleks maailm võibolla veelgi ilusam koht.

5. Mäng, mäng ja veel kord mäng!

Koerad kulutavad päevas loendamatuid tunde mängimisele, seda muidugi juhul, kui tegu on veel oma esimeses nooruses oleva koeraga. Teise poole päevast keskenduvad nad aga puhkamisele, lehvitavad sabaga ja on ilma ühegi konkreetse põhjuseta lihtsalt õnnelikud. Inimestel on väga sageli kalduvus kõiki asju liiga tõsiselt võtta, kui me suudaksime aga kõiki asju nii rahulikult ja lõdvalt võtta nagu koerad, oleksime taas kord palju õnnelikumad. 

Artikkel ilmus Buduaar TEEN mai-juuni ajakirjas.