5 TOITU, MIDA ENNE magamaminekut vältida

6 kommentaari
5 TOITU, MIDA ENNE magamaminekut vältida

Hilised hommikud on suvega peetud ning nüüd on aeg end kokku võtta, et siis varasel hommikutunnil ärgata ja kooli poole marssida. Paratamatult on hommikune uni magusaim maiustus maailmas, ent kuidas muuta need äratuskellahelinast tingitud tujud pisut kergemaks? Siin on sulle viis toitu, mida enne magama minemist vältida, et sinu uni oleks võimalikult magus ja täisväärtuslik ning ärkamine kergem.

On viimane aeg end kokku võtta, et varasel hommikutunnil värskena ärgata ja kooli poole marssida. Paratamatult on hommikune uni magusaim maiustus maailmas, ent kuidas muuta need äratuskellahelinast tingitud tujud pisut kergemaks? Siin on sulle viis toitu, mida enne magama minemist vältida, et sinu uni oleks võimalikult magus ja täisväärtuslik ning ärkamine kergem.

1. Kofeiin

Kofeiini leidub kohvipuu-ubades, teepõõsas, guaraanamarjades (kasutatakse energiajookides) ning väheses koguses kakaoubades ja koolapähklis. Seega, kui soovid sügavat und, unusta enne magama minemist kõiksugused cappuccino’d ja frappuccino’d ning kohvijoogid.

2. Hamburger

Rasva- ja soolakogus, mida sisaldab üks korralik hamburger juustu ja lihaga, on enne magamaminekut sinu kehale liiga raske seedida. Rasv häirib maohappe tegevust, tekitades puhitust, kõrvetisi ja sealjuures unehäireid.

3. Karri

Karri on tugev ja küllaltki vürtsikas maitseaine, mida kasutatakse paljudes õhtusöökides. Need vürtsid võivad sinu une aga pinnapealseks muuta. Väldi enne magama minemist vürtsikaid toite!

4. Kaerahelbed

Kaerahelbed on pungil kiudaineid, mis võivad muuta sinu uinumise keerukamaks, sest need lahustuvad kiudained võivad tekitada kõhugaase. See aga rikub ju sinu und!

5. Maiustused

Jäätis ja kõiksugused maiustused sisaldavad sulle endalegi üllatuseks märgatavalt palju suhkrut. Suhkur on aga siinkohal see, kes ei lase sul just kõige hõlpsamini magama jääda. Suur suhkrusisaldus hoiab sind ärkvel, seega väldi jäätist enne uinumist. Me teame, et see on raske, aga sa saad sellega hakkama!

Artikkel ilmus ajakirja Buduaar Teen september-oktoober 2016 numbris.