BAD HAIR DAY ehk kuidas võidelda võimatute juustega?

BAD HAIR DAY ehk kuidas võidelda võimatute juustega?

Jälle on nad nii talumatult sassis ja ükski kamm ega hari ei läbi sinu lõppematuid pusasid! Sul on kõõm ja sa ei tea, mida sellega peale hakata? Kaotad iga päev pihkude kaupa kauneid kiharaid ja kardad, millega see kõik lõppeda võib? Ära muretse, aitame sul sinu murega toime tulla! Küsisime ekspertide käest ja nemad vastasid.

Miks mu juuksed nii kiiresti rasuseks lähevad?

Juuste rasuseks muutumisel mängivad teismeeas kõige suuremat rolli tohutu kiirusega muutuvad hormoonid. 

Millest need pusad küll ometi tulevad ja kuidas neist lahti saada?

Pusad tekivad juustesse enamasti siis, kui juukseotsad on katki või kuivad või kui juukseid pole pikka aega hoolikalt kammitud. Samuti võivad pusad tekkida tugeva tuule käes, salli või kapuutsi hõõrdumisel, lahtiste juustega magamisel jmt.

Kõõm – mis see on, millest see tuleb ja kuidas sellest võitu saada?

Kõõm on liigse hulga surnud naharakkude irdumine, mis põhjustab peanaha sügelemist ja valget või hallikat ketendust juustega kaetud peanahal. Kõõm võib tekkida, kui juukseid liiga tihti pesta, ebatervislikult süüa või kui peanahk on liiga kuiv või liiga rasune. Kõõma saab kontrolli alla spetsiaalsete šampoonidega.

Miks juuksed ometi pihkude kaupa välja kukuvad ja mida teha?

Mõningane juuksekadu on igati normaalne – kaotame iga päev umbes 50-100 juuksekarva, mis kasvavad meile kohe ka asemele. Juuksekadu võivad kiirendada elustiilis toimuvad muudatused, stress, haigused, äärmuslikud dieedid, rauavaegus jmt. Kui põhjus on teada, on juuksekadu enamasti võimalik erinevate lahenduste abil vähendada ja olukorda parandada.

Sellest, kuidas juukseid pesta ja hooldada, kuidas võidelda rasuste juustega ning milliseid nõuandeid annab juuksur Merli Murumägi, loe pikemalt värskest Buduaar TEEN ajakirjanumbrist.

Sarnased artiklid