Bestikad igaveseks!

Bestikad igaveseks!

Sa arvad, et oled juba niigi oma BFF-le hea kaaslane, kuid võime kihla vedada, et sa pole mõelnud sellele, kuidas oma sõbrannadele oma hoolivust näidata.

Sa arvad, et oled juba niigi oma BFF-ile hea kaaslane, kuid võime kihla vedada, et sa pole mõelnud sellele, kuidas oma sõbrannadele oma hoolivust näidata.


1. Pea lubadustest ja kokkulepetest kinni!

Lubasid sõbrannaga kokku saada, kuid mida lähemale see aeg tuleb, seda rohkem tekib sul tunne, et ei viitsigi täna välja minna. Pealegi on sul pea pesemata ja telekast hakkab just hea sari ja ema tegi su lemmikkooki. Saadad sõbrannale sõnumi, et kahjuks ei saa tulla. Kuid tea, et tegelikult tähendab see sõnum seda, et sa ei hooli oma sõbrannast ja ta pole sinu jaoks piisavalt tähtis. Muidugi ei jõua elus kogu aeg kõikidele kutsetele jaatavalt vastata, kuid kui sa mitu korda kohtumise cancel’dad, siis ükskord mõtleb su sõbranna nii: „See oli VIIMANE kord, kui ma teda kuskile kutsusin!”. Seega, kui sul tõesti ei ole aega kokku saada, siis ära luba sõbrannale, vaid saagegi harvem kokku ja muuda need koosviibimised toredaks ja lõbusaks.


2. Armasta oma sõbrannat nagu oma õde

Kui sa tõesti armastad oma sõbrannat väga, siis kohtle teda heas mõttes nagu oleks ta su õde. See tähendab, et ta võib vabalt ilma ette teatamata sulle külla tulla, igal hetkel sind kallistada ja tunda end sinu juures nagu oma kodus. Välistada tuleks aga järgmised asjad: väikeste asjade pärast nääklemine, tema peale oma viha väljaelamine, õelad nähvamised.


3. Ole tema jaoks lihtsalt olemas

„Puhh?” sosistas Notsu.

„Mis on, Notsu?” küsis Puhh.

„Ei midagi,” ütles Notsu ja võttis Puhhil käest kinni, „lihtsalt kontrollisin, et oled olemas.”


Mida sa teed, kui su sõbrannal on mure? Kas ütled talle, et tead täpselt, mida ta tunneb ja hakkad oma murest rääkima või oled lihtsalt vait ja kuulad tema mure ära? Vihje: tõenäoliselt on see teine valik see, mida su sõbranna sinult ootab. Tihti ei vaja su BFF mitte sinu õpetusi, vaid lihtsalt õlga, mille najal nutta. Seega soovitame sul mitte oma sõbrannale õpetussõnu jagada, vaid lihsalt tema jaoks olems olla ja ta ära kuulata.


4. Koosta teie lemmiklugude playlist

 

Mäletad seda poistebändi, mida te koos fännasite? Aga neid lugusid, mille sõnad teil mõlemal peas on ja mida te kõvasti (ja valesti) kaasa laulsite? Tee oma sõbrannale nendest lugudest üks armas playlist, mis meenutab teie sõprust. Sa võid teha kas CD-plaadi või ka Spotify’s selle listi koostada. Tehke üks sõbrannade õhtu, kus neid lugusid kuulate ja kaasa laulate.

 

Täispikka artiklit loe ajakirja Buduaar TEEN september-oktoober 2015 numbrist