BLOGIJA: LAURA LIISA LEOSK aka Fitloora

1 kommentaar
BLOGIJA: LAURA LIISA LEOSK aka Fitloora

Seekordses blogija rubriigis on luubi all ilus, tark ja andekas Laura Liisa, keda me kõik tunneme nime all Fitloora. Sõna fit nimes ütleb juba paljutki – tegemist on sporti ja tervislikku eluviisi armastava neiuga. Buduaar TEEN sai aga Fitloora kohta teada veel nii mõndagi põnevat!

Seekordses blogija rubriigis on luubi all ilus, tark ja andekas Laura Liisa, keda me kõik tunneme nime all Fitloora. Sõna fit nimes ütleb juba paljutki – tegemist on sporti ja tervislikku eluviisi armastava neiuga. Buduaar TEEN sai aga Fitloora kohta teada veel nii mõndagi põnevat!

Millal sattusid blogimisse ning mis ajendas sind sellega algust tegema?
Alustasin blogimisega 2012. aasta suvel. Koolikaaslased palusid, et hakkaksin blogima, kuna olin hiljuti muutnud oma toitumisharjumusi tervislikumaks ning see andis väga häid tulemusi. Otsustasin kirjutada blogi „90 days with Loora” ehk „90 päeva Looraga”, kus jagan nippe tervislikumaks eluviisiks. Algselt oli see mõeldud vaid minu sõpradele, kuid kuu aega hiljem kogus see endale väga palju lugejaid.

Mis on ühe eduka ja populaarse blogi saladus?
Järjepidev ja regulaarne postitamine, lugejatega suhtlemine ning oma nišš – pead olema teistest blogijatest erinev.

Kirjelda end kolme sõnaga!
Kõige raskem küsimus juba lasteaiast saati…Ma tahaks mõelda, et olen omapärane, hea huumorimeelega ning sihikindel.

Milline oli väike Loora?
Kangekaelne ja väidetavalt väga naljakas. Kohe nii naljakas, et mu peretuttavad olid mu nalju päevikusse üles kirjutanud. 

Missuguse moeröögatusega sa kaasa ei läheks?
Never say never, aga kui Britney Spears oma pea kiilaks ajas, siis mõtlesin küll, et sellega ma kaasa ei läheks. Mingi hetk supermodellide saates aeti ka vähemalt ühel modellil pea kiilaks. Seda ei suudaks teha – ma armastan oma pikki juukseid! Mis puutub riietesse, siis mida veidram mood, seda lahedam! Ma mäletan, kui algkoolis tõid vanemad mulle Ameerikast kitsad teksapüksid, mille pärast mind narriti, sest kõik kandsid alt laienevaid teksaseid. Paar aastat hiljem jõudis mood Eestisse ja keegi ei tahtnudki midagi muud kanda kui kitsaid teksaseid. Praegu küsin tihti emalt, kas tal on 80ndatest riideid alles…

Milline näeb välja sinu igapäevane riietus ja ilurituaal?
Praeguse ilmaga võib mind tänava peal kohata mustades teksades või trennipükstes, mille peal on must nahktagi ning jalas mugavad Vansid või rokilikud saapad. Ilurituaaliks on hammaste pesemine. Ma ei kanna igapäevaselt meiki, kuna käin hommikuti või päeval trennis. Mittemeikimine hoiab mu näo puhtana punnidest ja tänu sellele olen lahti saanud ka aknele kalduvast nahast.

Mis kaamerat ja töötlusprogrammi kasutad?
Panasonic Lumix DMC-GF7 + 12-32mm Kit nii filmimiseks kui pildistamiseks. Töötlen pilte Photoshopis või mobiiliäpis VSCO. Paljud küsivad, mis filtreid ma VSCO-s kasutan: nendeks on A6, C1, HB2 või G3.

Milliseid võimalusi on sinu jaoks loonud sinu blogi?
Koostöö erinevate firmadega, võimalus teenida hobiga raha ja oma brändi loomine.

Millega igapäevaselt tegeled?
Käin koolis, trennis, blogin ja veedan aega oma poiss-sõbraga. Nagu iga teine tavaline tüdruk.

Kuhu sooviksid jõuda?
Osta omale ilus korter, veeta aastas mitu kuud välismaal ning teenida raha tööga, mida armastan. Mulle meeldib olla iseenda peremees ja ei sooviks käia iga päev üheksast viieni tööl, mistõttu tuleb selleks väga palju vaeva näha ning õppida, õppida, õppida.

Kuidas hoiad end heas vormis?
Ma väldin töödeldud toidu söömist ning üritan süüa vaid terviktoitu. Töödeldud toidud on igasugused kartulikrõpsud, kommid, saiakesed, piimatooted jne. Enamjaolt moodustavad mu päevamenüü puuviljad, juurviljad, teraviljad, kaunviljad, seened ja pähklid. 

Mis on sinu absoluutne lemmiktoit?
Kartul – kartulipüree, ahjukartul, keedukartul, friikartul, kartulikrõps – you name it, I eat it.

Viimase aja parim kinoelamus oli…
Kui keegi tahab teada, millised filmid mulle meeldivad, siis vaadaku 2016. aastal kinodes ilmunud teost: „The Nice Guys”. See film oli ehtne kehastus sellest, mida mina filmi puhul ootan – huumor, põnevus, professionaalsed filmivõtted ning lisaks mõnus retro vibe.

Mis on sinu lemmik reisisihtkoht ja milline reisielamus sul kõige eredamalt meeles on?
Ma olen reisinud väga erinevatesse sihtkohtadesse, mille kultuur on nii erinev, et neid on raske omavahel võrrelda. Ühed lemmikud mälestused on Barcelonast ja Portugalist. Portugalis käisin oma kolme parima reisikaaslasega ACDC kontserdil, mis on kõige erilisem kogemus olnud minu elus. Hiljuti käisin sama seltskonnaga Filipiinidel, mis oli nii kultuuriliselt kui looduse poolest lummav.

Milliseid blogisid sa ise jälgid ning kes on sinu lemmikkasutaja Instagramis?
Ei jälgi ühtegi blogi, vahel satun mõne postituse peale, mida sotsiaalmeedias jagatakse. Lemmikkasutaja Instagramis on sahara_ray.

Mis sa arvad, mis teeb sinu blogi nii populaarseks?
Ma arvan, et seda tuleb küsida minu lugejatelt. Üks väga armas kiri saadeti mulle natuke aega tagasi, kus kirjutati: „Sinus on midagi erilist, mis eristab sind teistest. Sa oled minu arust Eesti kõige positiivsem, entusiastlikum, päikeselisem, rõõmsam ja enesekindlam youtuber. Mulle väga meeldib see, et sa räägid nii innustavalt ja oskad suurepäraselt oma mõtteid vaatajatele/lugejatele edastada. Sa inspireerid meid oma jutuga ja see on väga tore! Ma veel ei ole jõudnud, aga homsest hakkan ka samamoodi tervislikult elama.”

Artikkel ilmus ajakirja Buduaar Teen november-detsember 2016 numbris.