Grete Gaim tahab saada tipptegijaks

Grete Gaim tahab saada tipptegijaks

Grete on 21aastane tütarlaps, kes elus juba päris kaugele jõudnud. Ilmselt saavad väga vähesed sellises vanuses noored öelda, et nad on maailmameistrid või osalenud olümpiamängudel. Grete Gaim saab! Ta on noorte arvestuses laskesuusatamise maailmameister ning ta on osales ka 2014. aasta taliolümpiamängudel Šotsis, kus ta ületas rahvusvahelised uudistekünnised ka oma välimusega. Nimelt jäi ta lasketiirus kaamerasse oma efektsete helesiniste zombi-läätsedega.

Grete on 21aastane tütarlaps, kes elus juba päris kaugele jõudnud. Ilmselt saavad väga vähesed sellises vanuses noored öelda, et nad on maailmameistrid või osalenud olümpiamängudel. Grete Gaim saab! Ta on noorte arvestuses laskesuusatamise maailmameister ning ta on osales ka 2014. aasta taliolümpiamängudel Šotsis, kus ta ületas rahvusvahelised uudistekünnised ka oma välimusega. Nimelt jäi ta lasketiirus kaamerasse oma efektsete helesiniste zombi-läätsedega.

Meenuta oma esimest korda suuskadel!

Kuna olin siis päris pisike, on seda raske meenutada. Aga mäletan seda, et oma esimesed suusad sain ma jõuludeks. Need olid kuuse all kingipakis. 

Aga kui vanalt hakkasid sa laskesuusatamisega tegelema?

Hakkasin laskesuusatamisega tegelema 9aastaselt. Enne seda tegelesin iluvõimlemise ja võrkpalliga. Nüüd on saanud laskesuusatamisest aga kogu minu elu!

Laskesuusatamine on täpsust, keskendumist ja head silmanägemist nõudev ala. Kas värviliste läätsede kandmine 2014. aasta taliolümpiamängudel ei seganud keskendumist?

Kandsin olümpial läätsesid, et tõepoolest teravalt ja hästi näha ja seda meditsiinilistel põhjustel. Nimelt ma ei näe kaugele ja kannan -5 tugevusega kas läätsesid või prille. Olin neid läätsi juba varemgi maailmakarika etappidel kasutanud ja võrreldes Olümpiamängudega ei olnud varasemalt sellest nii palju meedias räägitud. 

Kas kannad koguaeg värvilisi läätsesid?

Mul on kokku 7 paari läätsesid! Kasutan igapäevaselt läbipaistvaid, kuid mõned aastad tagasi tahtsin proovida ka värvilisi ja need hakkasid mulle väga meeldima. Nendega on lihtne omale uut välimust anda. Iga päev ju juukseid ei värvi, kuid läätsedega võib omale kasvõi mitu korda päevas uue look’i anda. 

Kas pärast olümpiat oled kuidagi rohkem inimeste tähelepanu ka saanud?

Eks ikka. Ja praegu olen ma ka CORNY müslibatooni reklaamnägu. Nad otsisid Eesti reklaamnägu valides sportlast, kellel oleks silmapaistev potentsiaal saada maailma tipptegijaks, kes oleks ambitsioonikas ja keda saaks eeskujuks seada. Kuna olen väga pühendunud spordile, siis ju leidsid nad minus selle inimese.

Kas sa reisid palju?

Kuna tippsport nõuab palju reisimist, siis seda tuleb ette päris palju tõesti: erinevad suvelaagrid ning võistlused ja laagrid võistlushooajal. Püüan iga kevad ka puhkusreisil käia, kuid alati pole see kahjuks võimalik. 

Mis on su lemmikmaa?

Ilmselt kodumaa! Ma olen alati ka suur Prantsusmaa fänn olnud. Tulevikus soovin palju erinevaid kohti külastada ja maailma avastada.

Sa oled öelnud, et tahad arstiks saada. Miks just selline valik?

Jah, olen öelnud! Arsti eriala on sarnane spordiga. See eeldab samuti pidevat õppimist ja enda arendamist. Boonuseks on muidugi ka inimeste aitamine. Kindlasti on see palju seotud ka spordiga, sest sport ja meditsiin käivad käsikäes.

Kes on sinu suurimaks eeskujuks?

Mul ei olegi ühte ja ainsat suurimat eeskuju. On mitmeid tugevaid, tublisid, edukaid ja säravaid inimesi, kellelt kõigilt on midagi õppida. Lisaks erinevatele sportlastele pean veel kindlasti eeskujudeks oma ema ja vanaema, sest nende positiivsus kiirgab kaugele! Samuti oma väikest imearmast onupoega, kes on vist kõige õnnelikum laps maailmas, sest ta on koguaeg rõõmus ja naerab.

Oled väga kena tütarlaps. Mis on sinu ilu saladus?

Kuna minu enesehinnang ja arvamus endast pole just kõrgemate killast, siis on raske selle väitega nõustuda, kuid leian, et naeratus muudab iga tütarlapse ilusaks. Seega ka minu ilu saladus on naeratus!

Kas järgid moodi? Mis on su lemmikriietus?

Järgin moodi, kuid kindlasti mitte igal ajahetkel, sest mood on liiga kiiresti muutuv ja olen arvamusel, et kõik moes olevad asjad pole päris minu maitsele. Minu lemmikriietus on lihtne: mugavad jalanõud (ketsid), mugavad püksid (dressi- või teksapüksid), lohvakas kampsun või pusa. Mis aga üldse ei väljenda seda, et ma ei naudiks kanda kleiti ja kontskingi, selleks lihtsalt pole väga tihti võimalust.

Sul on ka oma blogi? Kaua sa seda pidanud oled ning mis põhjusel sa selle lõid?

Mul on tõesti oma blogi. Hakkasin seda kirjutama 2010. aastal. Mine ajendas blogi looma kodust eemal olek ehk treeninglaagrid ja võistlused, et hoida kursis oma pere ja sõpru ning teisi lugejaid, sest kogu aeg kõigile helistada on lõpuks päris kulukas.

On sul oma lemmiklooma?

Mul on imearmas lemmikloom koer Lotta. Kuid mulle meeldivad väga ka väiksed ahvid. 

Millised poisid sulle meeldivad?

Oi! Meessoost isikute puhul pean oluliseks naiste austamist ja kõrget hindamist. Mulle ei meeldi matslikus ja naiste alavääristamine. Samuti hindan seda, kui poisid leiavad ja pühendavad aega oma tüdruksõpradele. Kindlasti peavad nad olema ausad ja truud. Oma poiss-sõbra seltskonnas peaks tundma ennast hästi, koduselt ja kaitstuna.

Millised on sinu tuleviku plaanid?

Tuleviku plaanid on ikka ainult ühes suunas. Soovin südamest täita oma unistused ja eesmärgid ning näen nende nimel iga päev ka vaeva. Lähituleviku plaanidest oskan öelda nii palju, et ootan ärevusega tulevast hooaega ja ühtlasi suurt edasiminekut. Jätkan oma treeninguid ja tippu pürgimist. 

Mida soovitaksid nendele noortele, kes sooviksid ka spordis nii edukad olla nagu sina? Ehk mis on sinu edu valem?

Ma ei peaks ennast veel nii edukaks, kuid tean, et olulisemaid asju tippujõudmisel on järjepidevus, tahtejõud ja töö ning veelkord töö! Tuleb olla hingega asja juures, kuid osata võtta vastu ka tagasilöögid ja neist õppida. 

 

Artikkel on ilmunud ajakirja Buduaar TEEN talv 2014/15