INSTAGRAMMER: Marie-Liset Tauts

Buduaar

Tartus elav aktiivse elustiiliga Marie-Liset Tauts on kõigest 13-aastane superstiilne Instagrami staar, kel on juba üle 16 000 jälgija Instagramis. Marie on tuntud imekaunite ja värviliste piltide poolest, tal on äge riietusstiil ning peale selle on tüdruk nii siiras ja positiivne! Noor instastaar avaldab, mis on tema edu saladus, kust ta ammutab inspiratsiooni, milline peab olema sisu, mis inimestele meeldib ja palju muud põnevat!

1.     Marie, Sul on Instagramis üle 20 000 jälgija, kuidas sa oled saavutanud selle numbri? Mis on sinu nipid?

See on küsimus, mida minult kõige rohkem küsitakse. Ma ausõna ei tea. Ma pole seda kontot teinud eesmärgiga koguda jälgijaid. Küll aga olen tahtnud, et postitused oleksid läbi mõeldud ja pildid korralikud. See, et “jälgijaid” tuleks, peaks seal vist olema ka midagi, mida “jälgida”. Ma arvan, et minu puhul on selleks story’d.

2.     Milline näeb välja su argipäev?

Kooliajal algab päev kooliminekuga. Kolm korda nädalas on iluvõimlemise trennid ja pärast seda tantsutrennid. Neid võib vahest isegi 2–3 trenni päevas olla. Siis lähen koju õppima. Sotsiaalmeedia ja sellest tulenevate projektidega tegelen kõige selle vahepeal ja postitustega tegelen tavaliselt õhtul, enne magamaminekut. Suvevaheajal olen palju õues, rannas, metsas ja loomulikult osalen paljudes laagrites.

3.     Mida oleksid tahtnud teada enne kui alustasid alles Instagramis, mida sa praegu tead, aga varem oleks kasuks tulnud?

Suhtun elus kõigesse nii, et iga asi on millekski vajalik ja hea ning õpetab. Ma olin Instagramiga alustades kõigist ohtudest teadlik. Meil pole kodus teemasid, millest ei räägitaks. Kui alustasin, ehk oli algul raske see kui mõni hate-kiri postkasti tuli. Nüüd aga tean, et ma pole dollar, et kõigile meeldiksin ja kuna minu konto jälgimine vabatahtlik olengi soovitanud hater’itel vajutada unfollow nuppu.

4.     Millised Instagrami kasutajad on su suurimateks eeskujudeks?

Neid on palju. Üks suurimaid eeskujusid on Liisa Leetma. Mulle meeldib tema attitude ning alati põnev ja eristuv välimus. Samuti jälgin instagrammereid nagu Katri Kats, Liza Lind, blvckd0pe…jpt.

5.     Kes on su peamine fotograaf?

Neid on mitmeid. Selfie’d teen loomulikult ise. Alati tean, et saan oma ema paluda nii pilte tegema kui ka filmima. Olen ta nii hästi välja koolitanud. ☺️Nii mõnegi story ja pildi on aidanud mul teha väike vend… Paljude koostööde pildid on aga teinud ikkagi päris professionaalsed fotograafid.

6.     Mida pead Instagrami piltide juures oluliseks?

Minu jaoks on piltide juures kõige olulisem kvaliteet. Samuti eakohasus ja siirus. Ma reaalselt olen kõigis postitustes see, kes ma päriselt olen. Ja no loomulikult mulle meeldivad värvid.

7.     Millega sa vabal ajal tegeled?

Mul pole väga palju vaba aega, mil mul poleks midagi teha. Vabal ajal aga mulle väga meeldib käia vanaema juures. Meeldib perega sporti teha, suvel rattaga sõita, talvel lumelauatada ja suusatada. Kinos käimine on mul üks lemmikutest vabaaja veetmise viisidest ja samuti mulle meeldib külastada uusi toidukohti. Lugemine on ka hea viis puhata.

8.     Millist sisu luua?

Sisu võib luua millest iganes. Oluline on see, et kui sa midagi teed, siis sa ka mõtled, kas mul endal oleks huvitav seda vaadata. Mõelda veits nii, mida ja kuidas näidata, et teistel huvitav oleks. Kindlasti tuleks leida just see „oma asi,“ mis on sinulik ja püüda mitte kopeerida kedagi teist. Lähtu sellest, et originaal on parem kui koopia. Minu kirg on tantsimine. Väga palju kajastub mu story’des just sellega seonduvat. Samuti olen alati mõelnud, et kui mõnele üritusele lähen, jagan seda ka teistega. Oled proff toidupiltide tegemises, osav joonistaja, hea meemimeister, tegija spordis? Kui sa tunned, et tahad oma tegemisi teistega jagada, tee seda südamega ja pühendunult ning kindlasti leidub neid, kellele see korda läheb.

9.     Kuidas saada esimene koostööpakkumine?

Koostöö ei tohiks olla sotsiaalmeedias ainus eesmärk. Koostööd pakuvad firmad üldjuhul välja ikkagi ise ning neile, kes tunduvad nende brändiga kuidagi seonduvad. Minu esimene koostöö sai alguse, kui soovisin osta teatud komme ning nemad tegid omakorda juba pakkumise koostööks. Kindlasti peab aga koostööde puhul jääma siiraks ja ausaks ning esindama ikkagi tooteid, mis sulle endale ka reaalselt meeldivad. Usun, et kui oled suutnud oma konto mingil moel huvitavaks teha, tulevad need pakkumised ise. Kindlasti ei soovita ma aga ise hakata firmasid kirjadega pommitama.

10.  Ütle mõni asi, mida me suunamudija tööst ei tea?

Kui seda südamega ja korralikult teha. Ma vahel teen mõne story teksti kümme korda uuesti ja uuesti, et saada see edasi antud nii nagu vaja. Et õiget pilti saada, tuleb vahel teha 300 pilti enne, kui see enam-vähem ok pilt kätte saada. Samuti saab meeletult palju kogemusi ja iga päev õpetab midagi. Tänu Instagramile pean ma seoses koostöödega hästi palju täiskasvanutega suhtlema ja asju ajama. See jälle õpetab kohusetunnet. I like it!

11.  Missuguseid eeliseid pakub sulle instagrammeriks olemine?

Eeliseid pole. Pigem on andnud see palju võimalusi, mida muidu kindlasti poleks olnud. Mulle meeldivad väga igasugused üritused, kuhu mind tänu Instale kutsutud on.

12.  Kelleks tahad saada, kui keskkooli lõpetad? Mis on su unistused?

Mul on alati olnud kirg moe vastu. Ehk midagi stilistika teemal? Samuti ei kujutaks ma oma elu tantsuta ette. Fotograafia on põnev. Mu vana-vanaema oli hambaarst. Võib-olla hoopis midagi sellist? Pole veel kindel, mida õpin, aga kindlasti kavatsen tulevikus mõnda kõrgkooli minna.

13.  Mis on eduka postituse ABC?

Postitus peab olema teistele huvitav vaadata. See peab pilku püüdma, mitte kaduma üleüldisesse uudistevoogu. Pilt tuleb läbi mõelda. Jälgida tasub valgust ja tausta. Peab saama aru, mis peab pildil esile tulema ja  pilt peab olema siiras. Instagram on full igasugu ägedatest ideedest. Võta idee, pane see oma võtmesse ja oledki loonud ühe hea postituse! Oluline on võtta aega ja tabada hetki. Kui sa naudid ise seda, mida sa teed, on ka teistel seda hea vaadata.

 

5 fakti sinust

1. Ma armastan kohutavalt seeni! Pizza peal, kastmes, praetult… kuidas iganes, peaasi, et seened.

2. Ma olen suviti vähemalt nädala geoloog. Käin geoloogist vanaisaga Eesti saartel ja kogun kivimiproove. Loodusmuuseumis on isegi minu leitud kivimieksponaadid  väljas.

3. Mul on kodus kaks lemmikut, varjupaigast adopteeritud kassid Roosi ja Pätu. Ma olen 110% kassi-inimene.

4. Mu nõrgimaks aineks koolis on… üllatus-üllatus… inglise keel! Ainus neli tunnistusel. Keeled ei taha kuidagi külge hakata.

5. Mu suvine vabaaja lemmikmäng on mölkky.

Lugu ilmus ajakirjas Buduaar Teen nr 29.