Intervjuu Kerli Kõivuga tema vapustavatest kostüümidest. Lisatud GALERII

Intervjuu Kerli Kõivuga tema vapustavatest kostüümidest. Lisatud GALERII

Kerli Kõivu üle vindi keeratud ja viimse detailini läbimõeldud kostüümid ei jää kellelegi märkamata. Isegi Lady Gaga ammutavat salaja temalt moenippe. Kuid kas teadsid, et Kerli teeb enamiku oma kostüümidest ise? Uurisimegi tema käest kostüümide isetegemise kohta lähemalt. 

Kerli Kõivu üle vindi keeratud ja viimse detailini läbimõeldud kostüümid ei jää kellelegi märkamata. Isegi Lady Gaga ammutavat salaja temalt moenippe. Kuid kas teadsid, et Kerli teeb enamiku oma kostüümidest ise? Uurisimegi tema käest kostüümide isetegemise kohta lähemalt. 

Millest leiad inspiratsiooni oma kostüümide disainimisel?

Tavaliselt saan inspiratsiooni muusikast: igal lool on oma värvid, kujundid ja emotsioonid. Kuid inspiratsioon on kõikjal.

Üle kõige meeldib mulle lihtsalt palju lahedaid asju kokku osta ja siis materjalidest inspiratsiooni ammutada. Näiteks oma Ultra festivali jaoks tehtud kostüümi tegin ma ühest rullist vahapaberist, neoonpaelast ja liimist. Lõikasin vahapaberist välja viktoriaanlikke kujundeid ja seejärel hakkasin neid omavahel kokku kombineerima. Ma olen kostüümide loomisel rohkem selline kleepija-plätserdaja tüüp, korralikult õmmelda pole mul kannatust.

Kas teed kõik kostüümid otsast lõpuni ise? Kui jah, siis mis ajendab sind seda tegema?

Teen ise või olen ka mõned asjad saanud üliandekatelt disaineritelt nagu Liisi Eesmaa („Army of Love“ muusikavideo valge kostüüm) või Liina Stein („Vabaduse Laulu“ must-valge kostüüm). Eesti moekunstnikud on imelised ja nad on mulle alati vastu tulnud. Ma olen neile selle eest väga tänulik.

Ise hakkasin esimesi esinemiskostüüme tegema sellepärast, et neid Alexander McQueeni asju, mida ma päriselt kanda tahaksin, pole ma veel saanud endale lubada. Ning kõik, mis poodides saada on, pole piisavalt äge. Ausalt öeldes olid need esimesed katsetused suhteliselt koomilised, aga mida aeg edasi, seda paremad need kostüümid tulevad.

Milline on sinu lemmikkostüüm?

Hetkel on mu lemmiktegelane „Zero Gravity“ videost pärit kosmosegeiša. See kostüüm, mida seal videos kannan, on mul otsast lõpuni käsitsi tehtud. Enne selle tegemist joonistasin ma karakteri detailidena paika ja mõtlesin ta enda jaoks põhjalikult läbi. Selles videos on mu juustes olevad juuksepulgad tehtud tegelikult sukavarrastest ja ühest vanast tähtedega jõulukaunistusest. Olin kostüümi juurde kuuluvat megasuurt seelikut tehes ise nii vaimustuses ja hoos, et rikkusin isegi oma elutoavaiba spreivärvidega ära.

Kust leiad vajalikud materjalid kostüümide jaoks?

Palju asju tellin eBayst, tihti käin ka Los Angelese Downtownis, kus asub Fashion district ehk siis moepiirkond. Seal on miljonite rullide viisi väga odavaid kangaid ja palju Mehhiko pulmapoode, mis on minu suured lemmikud. Sealt saab pitse ja igasugust beebiroosat nänni, mille ma siis gootika stiili juurde sobitan.

Kostüümid ei pea alati olema tehtud selle jaoks ettenähtud asjadest nagu näiteks kangad ja paelad. Neid saab teha ka kasvõi pudelikorkidest. Ma käin tihti 99 sendi poes ja ostan sealt jumala ägedaid asju, mida tuunida. Paljud inimesed arvavad, et lahedad ja erilised asjad on kallid, kuid tegelikult see pole üldse nii. Tuleb ennast lihtsalt raamidest väljapoole suruda ja asjadele loominguliselt läheneda. 

 

Triin Tulev

 

Artikkel on ilmunud ajakirjas Buduaar TEEN suvi 2014

 

*Buduaar TEEN talv 2014/15 ajakiri peagi väljas. Telli ajakiri SIIT