Jaagup Tuisk jagab nippe, kuidas tunda end enesekindlalt

Jaagup Tuisk on noor ja andekas Eesti muusik, kes osales saates „Eesti otsib superstaari“. Tema avaldatud uuel singlil „Legendid oma loos“ on ainulaadne muusikavideo, milles lööb kaasa ligi 70 tantsijat. Uurisime Jaagupilt, millised on tema retseptid, kuidas tunda end erinevates situatsioonides enesekindlalt! 

Kuidas tunda end enesekindlalt…

 …oma esimesel päeval uues koolis?
 Kõik selgub ju alles kohapeal. Tuleb olla julge ning meeles pidada, et enamjaolt on ka teised ju uues koolis uute inimeste keskel ja arvatavasti kardavad esimest sõna sinuga vahetada sama palju. Seega pole ju midagi karta ;) 

…sünnipäevapeol, kus ei tunne kedagi? 
Ma ise võtan tavaliselt julguse kokku, otsin mõne sõbralikuma näoga inimese ning avan jutu mõne icebreaker’iga. Kuigi ilmast pole arvatavasti hea mõte rääkida… :) 

…enne suurt laval esinemist? 
Mina tavaliselt võin hakata kõike üle mõtlema ja niimoodi endale hirmu nö sisse programmeerida. Enne Superstaari lavale minekut ma ei mõelnud, et lähen otse-eetris lavale ning olen läbi telepildi paarisaja tuhande inimese ees. Keskendusin ainult saalis olevatele inimestele ja enda laulu sõnadele. Seega kui tunned, et mõtted hakkavad keerisena hoogu võtma, ütle endale: „Ei, ma annan endast parima, tulgu mis tuleb!“

…kui minna klassi ette ettekannet suuliselt esitama? 
Sama teema. Tavaliselt kardetakse avaliku esinemise puhul n-ö „failimist“ ja seda, mida teised sinust pärast mõelda võivad. Lugesin üht head raamatut „The subtle art of not giving a f*ck“ ning sain sealt kinnitust, et teiste arvamusest pole mõtet hoolida, kuna see on asi, mida sa tegelikult muuta ei saa. Tuleb seada endale eesmärgid ning nende poole pürgida. Vahet pole, mida teised võivad arvata või mitte arvata.

….kui ei leia poest õiget suurust ja pead minema rääkima klienditeenindajaga? 
See tundub neist kõige leebem probleem. Klienditeenindaja on poodi palgatud, et sind taoliste probleemide puhul aidata ja ma olen kindel, et ta teeb seda suurima heameelega :)

Artikkel avaldati jaanuari ajakirjas Buduaar Teen.