KAKS PARIMAT SÕPRA: Prantsuse buldogid Lola ja Pepe

Lola ja Pepe on kaks vahvat prantsuse buldogi. Nad on lahutamatud sõbrad, kes saavad alati hästi läbi. Nagu poistele kohane, on ka Pepe tõeline džentelmen, kes annab alati Lolale eesõiguse. Buduaar Teen uuris kahe vahva prantslase omanikult Liina Tuulikult, millised on Lola ja Pepe nipid, kuidas Instagrami jälgijaid juurde saada, ja küsis palju muudki! 

Lola ja Pepe Instagram: @lola_pepe_frenchies

Kirjelda Lolat (4-aastane must tüdruk):
Lola on oma perekonnaliikmetesse väga kiindunud ja on nende suhtes kaitsva olekuga, seetõttu läheb tal tavaliselt pisut aega uute sõprussuhete loomisel. Samas on ta väga mänguhimuline ning tema usaldust saab seeläbi kergelt võita. Preili Lolaga peab kindlasti vähemalt üks kord päevas sikutamismängu mängima, vastasel juhul hakkab ta kõvahäälselt oma nördimust väljendama.

Lola osaleb sõnakuulelikkuse võistlustel, oskab oma mänguasjad kokku korjata, ust kinni panna ja palju muudki. Tema lemmiktrikiks on „Kes su sõber on?“ Küsimust kuuldes osutab ta loomulikult Pepe peale.

Fakt Lola kohta: Igal õhtul lutsutab ta end magama mitmekordselt kokkulapitud pehme lepatriinuga, mis on kutsikast peale tema lemmikmänguasjaks olnud.

Kirjelda Pepet (3-aastane pruun poiss):
Pepe on üks suure südamega mõmmik, kes armastab kõiki inimesi ja loomi! Eriti aga armastab ta juustu. Selle nimel on ta nõus kõik käsklused ideaalselt sooritama, aga ilmselt ka kellegi oma perekonnast juustu vastu välja vahetama.

Pepe on ka äärmiselt rahulik ja malbe pea kõikides olukordades, ta eelistab rahulikult loomasaateid vaadata ja naudib kõige rohkem rihmavabu jalutuskäike looduses.

Tegemist on ka tõelise härrasmehega, kes loovutab Lolale alati eesõiguse paljudes asjades (v.a juustutükike). Pepe on üks väga suur unimüts ning varahommikune äratus ja ettepanek jalutuskäiguks on tema jaoks piin. Kindlasti ei tule kõne alla jalutamine vihmase või tuulise ilmaga.

Fakt Pepe kohta: Ta tervitab kõiki külalisi oma mänguasjadega.

 

Mis on Lola ja Pepe nipid, kuidas Instagramis jälgijaid juurde saada?
Lola ja Pepe Instragrami puhul mängib suurt rolli ilmselt nende nunnufaktor, sest nad on alati koos ja tihtipeale just kaisutamas. Jälgijaskonna kasvatamine on tegelikult aeganõudev töö ja siinkohal võiks mõelda järgmistele asjaoludele:

1.     Kvaliteetne sisu. Tasub mõelda läbi, mida ja kellele sa kirjutad;

2.     Kvaliteetsed pildid. Ilusad ja emotsiooni pakkuvad pildid nõuavad head kaamerat ja töötlemisoskusi;

3.     Järjepidevus. Pidev postitamine tagab hea nähtavuse;

4.     Aktiivsus. Suhtlus jälgijaskonnaga loob sidemeid.

5.     Väärtused. Kommunikeerides oma väärtusi leiad ka mõttekaaslasi. 

Kõige naljakam olukord, mis on juhtunud seoses Lola ja Pepega?
Nad ajavad tegelikult igapäevaselt naerma, sest on oma loomu poolest väga lõbusad ja veiderdavad tihti. Näiteks kui Lola avaldab valjuhäälselt oma arvamust millegi suhtes, võib Pepe juurde minna ja käpaga tema nina hakata patsutama. Naabritele teeb ilmselt nalja vaatepilt, kuidas mõne halva ilmaga käib võitlus välisuksest välja saamisega. Vahel Lola arvab ekslikult, et näeb tänaval tuttavat inimest ja kui lähemale jõudes selgub, et ta on eksinud, on tema emotsioonid samuti päris naljakad.

Kuidas nad omavahel läbi saavad?
Nad on parimad sõbrad ja harva juhtub olukordi, kus nad tunnevad konkurentsi. Siinkohal on loomulikult oluline iga musi ja pai ning iga maiusegramm tuleb väga võrdselt jaotada. Lolal, kui pere esimesel koeral on mõned privileegid järjekorra suhtes, kuid Pepe ei näe selles probleemi. Pepe on Lolasse väga kiindunud ja poeb talle tihti külje alla musi nõudma. Kuna nad teevad kõike koos, siis kambavaim on päris tugev ja neil on raskusi eraldi olemisega. Kord, kui Lola oli vigastuse tõttu sunnitud pikemat aega minimaalselt liikuma ja jalutuskäigud toimusid seega eraldi, olid isegi need kiired viis minutit Pepe jaoks nii üksikud, et ta ulgus ukse juures terve see aeg.

Mis on nende kasvatamise juures kõige raskem?
Prantsuse buldogid on üsna isepäised ja kuigi neil on suured kõrvad, läheb info tihtipeale ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Järjepidev treenimine nõuab seega suurt kannatust ja õige motivatsiooni leidmine on paras missioon, sest see võib neil pidevalt muutuda. Kui üks kord on pall või kindel maius väga suureks motivaatoriks koostööd teha, siis järgmisel korral ei pruugi see enam nii olla.

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Teen.