KELLELE VAATAB ALT ÜLES BUDUAAR TEEN kaanestaar Grete Paia?

KELLELE VAATAB ALT ÜLES BUDUAAR TEEN kaanestaar Grete Paia?

Ajakirja Buduaar TEEN aprill-mai numbrit kaunistab Grete Paia, kelle tähelend sai alguse 2013. aastal, kui tüdruk astus võistlustulle saates Eesti Laul 2013 hitiga “Päästke noored hinged”. 

Ajakirja Buduaar TEEN märts-aprill numbrit kaunistab Grete Paia, kelle tähelend sai alguse 2013. aastal, kui tüdruk astus võistlustulle saates “Eesti Laul 2013” hitiga “Päästke noored hinged”. Juba lasteaias laulmispisikusse nakatunud Grete on energiline ja peaaegu et iga kell rõõmsameelne ning olgem ausad, muudmoodi ei saakski, sest elutempo on kiire ja esinemiskirg soosiv. Buduaar TEEN kohtus Grete Paiaga ühel vihmasel jaanuarikuu teisipäeval, et vaadata juba eos kevadesse ning unistada suurelt ja julgelt!

Kust tuled, kuhu lähed, kuidas kulgeb?

Tulen Milanost ülikoolist oma vahetussemestrilt, lähen Kuressaarde kodustele külla ning elu kulgeb päris kiirelt ja põnevalt.

Kuidas leidsid tee laulmiseni?

Lasteaias, kui kuulsin teisi lapsi laulutunnis laulmas, tuli ka endal suur tahtmine ning soov viimasega tegelema hakata. Esialgu tundus see vanematele pisut kummaline, kuna need mõned korrad, kui nemad olid mind üritanud laulma panna, ei kõlanud see just kuigi hästi – tundus, nagu ma ei peaks viisi… Üsna pea saadeti mind lasteaias aga lauluvõistlusele ja sealt edasi minu huvi muusika ning laulmise vastu vaid kasvama hakkaski.

Mis sind inspireerib?

Uued kogemused, vaheldusrikkus, põnevad inimesed, reisimine. Õppimine ning enese proovilepanek – ja seda kõige enam elukooli näol.

Kas sul on või on olnud lemmikloomi?

On küll. Koer Pipsu, kass Kiti, hamster Nunnu ning kalad. Hetkel on mul üks äärmiselt armas ja kalliks saanud kutsu Bruno, kes on veidi üle aasta vana ning paras paharet.

Millisele muusikule vaatad alt üles?

Hindan kõiki oma ala professionaale väga kõrgelt. Vaid ühtainust nime on siinkohal raske välja tuua.

Kas usud kõrgemasse jõudu, astroloogiasse, saatusesse?

Usun  kõrgemasse jõudu ja minu jaoks on selleks Jumal. Lisaks sellesse, et mingid asjad on elus ette määratud. Astroloogia vallas olen täheldanud mõningaid kokkusattumusi…

Keda fännasid ja kuulasid teismeeas?

Punkbändid olid päris pikalt teemas. Eks see oli see põhiline eneseotsimise aeg – sai kõike kuulatud, popist roki ja metal’ini, ka klassikat leidus tollal minu playlist’is. Põhilised pikemaajalised lemmikud, kes praegu meenuvad, olid McFly, Black Eyed Peas ning Bring Me the Horizon. Nirvana muidugi ka.

Täispikkuses intervjuu leiad Buduaar TEEN aprill-mai numbrist.