KUST AMMUTAB INSPIRATSIOONI noor disainer Kätlin Haak?

3 kommentaari
KUST AMMUTAB INSPIRATSIOONI noor disainer Kätlin Haak?

22aastane Kätlin Haak on Eesti Kunstiakadeemia tudeng, kes jõudis moedisainini gümnaasiumis toimunud moe-show’l. Tänaseks on Kätlin leidnud kindla käekirja. Tema moelooming on elegantne, julge ja inspireeritud unenägudest. Buduaar TEEN uuris, kuidas püüab üks noor ja motiveeritud tütarlaps unistusi moemaailmas.

Kust tuled, kuhu lähed, kuidas kulged?

Hetkel olen inspireeritud elust Pariisis. Tulin siia mõneks ajaks puhkama ja uue mõttelennu ideid ammutama. Minu jaoks on Pariis parim koht, kus inspiratsiooni koguda ning hiljem see sisemine põlemine loomingusse vormida.

Millal tekkis huvi moediasini vastu?

Minu perekond on seotud kultuuri, teatri ja esinemistega. Teadsin alati, et lauljaks ma ei taha saada ja tantsimine pole ka päris see tee, mida mööda minna. Kunsti kaudu oskasin end alati kõige paremini väljendada. Juba lasteaias traageldasin kokku kangatükke ja õmblesin nööpe. Kunagi oli gümnaasiumis moe-show ja otsustasin osaleda. Võitsin ning mulle avanes võimalus disainida oma koolile, Kadrioru Saksa Gümnaasiumile, esimene koolivorm. Tundsin, kuidas ideed ei püsi enam mu sees ning sellest ajast peale on mu mõtted leidnud tee kollektsioonidena lavale. Võiksin enda kohta öelda, et olen moekunstnik, kes viib oma fantaasiamaailma ellu. Loon pigem kostüüme ja kantavaid kunstiteoseid. Moe loomine aitab mul elus edasi liikuda. Pean oma ideed, mis mul peas keerlevad, alati realiseerima, et saaksin kergema südamega edasi minna. Mulle meeldib inimesi õnnelikuks teha, luues rõivaid, mis tõstavad esile omapära.

Mille järgi teismelisena riideid valisid?

Mulle meeldisid teismelisena alati pigem praktilised ja kvaliteetsed rõivad, mida kombineerisin veidi teistsuguste, näiteks kaltsukaostude või brändirõivastega. Jalatsite osas pole ma kunagi järeleandmisi teinud. Need peavad olema kvaliteetsed ja mugavad. Pigem kulutan raha väärt jalanõudele, kui soetan tihti palju ebakvaliteetseid. Õe ja ema riidekapid on mu jaoks alati olnud parimad paigad, kust leida uut ja põnevat.

Kust leiad inspiratsiooni?

Põhiline inspiratsioon pärineb unenägudest. See on teine maailm, milles paralleelselt viibin. Seda on raske seletada. Miski sügav sisemine tunne ütleb, et saan unes nähtut usaldada. Unenägudest on sündinud mu parimad teosed. Ammutan inspiratsiooni õhust ja kõigest, mis mind ümbritseb. Selle segunemisel vormivad ideed konkreetse kuju ja sünnivad kantavad rõivad.

Mis on see, mis teeb inimese stiilseks?

Inimesed teeb stiilseks omapära, julgus oma valikutele kindlaks jääda ja oskus oma rõivad välja kanda. Stiilse inimese maitse ei pea minu omaga ühtima, kuid enesekindlus paistab välja.

Kust sa ise riideid ostad?

Ma ei käi kunagi ostlemas. Ostan rõivad vaid siis, kui mul on neid väga vaja. Oma riideid meeldib mulle osta välismaalt ning eelistan põnevaid kaltsukaleide. Mu kapis leidub kiirmoekettide tooteid, kuid hindan väga ka brändikaupa.

Täispikkuses artiklit saad lugeda Buduaar TEEN jaanuar-veebruar numbrist.