LIHTSAD NIPID, kuidas olla hea sõber?

2 kommentaari
LIHTSAD NIPID, kuidas olla hea sõber?

Kuidas käitub üks hea sõber? Siin on paar punkti, mida täites võib saada sinust väärt sõber.

Kuidas käitub üks hea sõber? Siin on paar punkti, mida täites võib saada sinust väärt sõber.

1. Hakka kirjasõbraks!

Oled sa kunagi kirja kirjutanud? Tänapäevases virtuaalmaailmas on arvatavasti paberil kiri või kaart viimane asi, mida eeldad enda postkastist leida. Just selles seisnebki see eripära. Kirjuta oma sõbrale sünnipäevaks või sõbrapäevaks SMSi asemel postkaart, joonista juurde mõni lahe pildike ja pista see ümbrikusse. Sinu sõbra rahulolu ja rõõmus meel on garanteeritud!

2. Hoia kinni antud lubadustest!

Ei ole midagi hullemat kui sõber, kelle peale ei saa loota. Ole täpne ning ära vea oma sõpra alt. Tühistades koos tehtud plaane, jätad oma semule mulje, et sa ei hooli. Võib-olla järgmine kord ei arvestatagi enam sinuga, sest sind pole niikuinii kunagi olemas.

3. Andesta, aga ära unusta!

Me mõtleme selle all seda, et andesta iseendale! Selleks et olla hea sõber, pead sa esmalt armastama iseennast. Ära piitusta end pisiasjadega ja ole rõõmus selle üle, milline sa oled. Jah, võib-olla sa ütlesid midagi tobedat ja nüüd on su sõber solvunud, aga ära muretse. Te saate sellest koos üle, kui asjadest räägite. Kui sa õpid vaatama tagasi juhtumitele ilma, et enda peale kuri oleksid, siis on sul oskus probleemidest ilma kriimudeta välja tulla ja lisaks kogu eluks hea sõber olla.

4. Ole lahke ja siiras!

Jaga enda rõõmu oma sõbrannaga. Kui oled osa saanud mõnest lahedast kontserdist või pidustusest, siis räägi sellest talle. Lisa, et tahad ka teda järgmine kord kaasa võtta, sest see kõik oli nii lahe! Nii tunneb sõbranna, et hoolid temast ja tahad, et ka tema saaks osa toredatest sündmustest.

5. Üllata teda pisikeste kingitustega!

Me ei ütle, et peaksid oma sõbra kingitustega üle valama või kellegi sõprust ostma, aga aeg-ajalt on ju ikka lahe kingitusi teha, ja veel lahedam neid saada. Olgu selleks näiteks sõbrapael, reisilt toodud meene või mõni popp raamat. Kokkuvõttes on need lihtsalt pisikesed meeldetuletused, et sa mõtled talle ja et ta on sulle oluline.