MIDA AKNE ERINEVATEL näo osadel tähendab?

MIDA AKNE ERINEVATEL näo osadel tähendab?

Kas sul tekivad alati need tüütud punnid just sinna samasse kohta lõua otsas? Või on sul üks lõputu jama oma põskede või meelekohtadega? Tuntud New Yorki nahaarst Dr. Whitney Bowe ütleb, et sellel, et vistrikud tekivad just ühte ja samasse kohta, võivad olla väga loogilised põhjused. Hormoonid, toitumine, halb hügieen, stress või mõni muu tervisehäda – milline neist põhjustab sulle aknega pidevat peavalu? Saa teada, õpi oma vigadest ja vabane aknest!

Kas sul tekivad alati need tüütud punnid just sinna samasse kohta lõua otsas? Või on sul üks lõputu jama oma põskede või meelekohtadega? Tuntud New Yorgi nahaarst dr Whitney Bowe ütleb, et sellel, et vistrikud tekivad just ühte ja samasse kohta, võivad olla väga loogilised põhjused. Hormoonid, toitumine, halb hügieen, stress või mõni muu tervisehäda – milline neist põhjustab sulle aknega pidevat peavalu? Saa teada, õpi oma vigadest ja vabane aknest!

Otsaesine

Kui kannad tihti mütse, võib olla süüdi materjal, millest su müts on tehtud. Lisaks võib olla süüdi pidev mütsi all higistamine või näiteks liiga tugevatoimeliste juuksehooldustoodete kasutamine, mis sinu poore ummistavad.
Ka stress ja rämpstoit nagu krõpsud ja kommid on kurjajuured, mis sinu otsaette vistrikke võivad tekitada. Võta rahulikumalt ja ära tarbi nii palju ebatervislikke snäkke. Sa veel tänad end selle eest, kui mõne nädala pärast oma ilusat nahka peeglist näed!

Nina
Sinu nina on seotud sinu südamega, seega väga vürtsikate toitude ja liha liigtarbimine võib sinu ninale vistrikke tekitada. Vaheta need häid rasvu täis toitude vastu nagu pähklid, avokaado ja kala.
Teine põhjus, miks su nina on punne täis, võib olla sinu meigikott. Tee kindlaks, et sinu jumestustooted ei ole aegunud ja ei sisalda endas liialt poore ummistavaid aineid.

Kulmudevaheline ala
See on koht, kus allergiad kõige enam välja löövad. Võimalik on näiteks laktoositalumatus, kuid ehk oled sa lihtsalt liialt raskesti seeditavat rämpstoitu söönud.

Põsed
Millal sa viimati oma meigipintsleid puhastasid? Põsel elutsevate vistrike põhjustajaks võivad olla sinu mustad meigipintslid, mida sa tegelikult tihti pesema peaksid. Kasuta nende pesemiseks tavalist šampooni ja palsamit ning su nahk tänab sind.

Lõug
Lõual olevad vistrikud võivad olla tingitud hormoonide tasakaalutusest. See on küll põhimõtteliselt paratamatu, kuid piisav kogus und, vett ja juurviljade söömist peaks kindlasti kaasa aitama.

Kõrvad
Kuna kõrvad on seotud neerudega, võib kõrvadel olev akne olla märk vedelikupuudusest. Joo palju vett ning väldi gaseeritud jooke ja kohvi!

Allikas: Teenvogue.com