MILLISED ON 5 MOEAPSU, mida kõik teismelised teevad?

Me kõik oleme sattunud vaatama vanu fotosid, kus mõne seeliku või pluusi kandmine tekitab meis küsimusi ja piinlikkustunnet. Ole mureta, sa ei ole üksi! Vältides neid moeapsakaid, võid kindel olla, et tulevikus vaatad oma riietumisstiilile tagasi naeratus näol.

Me kõik oleme sattunud vaatama vanu fotosid, kus mõne seeliku või pluusi kandmine tekitab meis küsimusi ja piinlikkustunnet. Ole mureta, sa ei ole üksi! Vältides neid moeapsakaid, võid kindel olla, et tulevikus vaatad oma riietumisstiilile tagasi naeratus näol.

1. Sa kulutad raha uutele trendikatele riietele ja aksessuaaridele

Ära osta kiirmoodi! Need rõivad pole järgmisel hooajal niikuinii moes. Ostes ühehooajalisi trendikaid riideid, lõpetad aasta pärast riidekuhja otsas, millega pole midagi peale hakata. Parem paiguta oma vaba raha aegumatutesse rõivastesse. Näiteks klassikaline väike must kleit, mis sobib nii igapäevaseks kandmiseks nahktagiga kui ka teatrisseminekuks pintsakuga.

2. Sa kannad riideid, mida sinu sõbrannad kannavad, kuigi see pole üldse sinu stiil

Muidugi on mugav jälgida ja kopeerida seda, mida teised koolis kannavad, aga tegelikult on palju ägedam luua stiil iseendale. Selle leidmine ja loomine võib võtta natukene rohkem aega, aga kui sa ostad ja kannad ainult neid asju, mis sulle meeldivad, siis sa tunned end palju enesekindlamalt ning lahedamalt.

3. Sa kannad midagi ainult sellepärast, et sinu ema või isa ei taha, et sa seda kannaksid

Kui sulle tundub, et su vanemad üritavad täiega kontrollida kõike, mida teed, kaasa arvatud seda, mida kannad, siis on ahvatlev panna selga just see miniseelik, mis neile ei meeldi lihtsalt seepärast, et neid kiusata. Kiusutundest tulenev heaolutunne kaob üsna pea, kui sa avastad, et see miniseelik ongi päriselt superlühike ja sa pead seda terve päeva allapoole tõmbama. Ära ole kiuslik! Kanna seda, mida sa ka päriselt kanda tahad.

4. Sa ostad väikeseid riideid, sest muretsed selle pärast, mis suuruses riideid kannad

Vahel juhtub nii, et kannad ühe firma riideid suuruses S (small ehk väike) ja teises suuruses L (large ehk suur). See on täiesti normaalne! Ära pööra suurusele niivõrd palju tähelepanu. Parem jälgi, kuidas rõivas sul seljas istub. Sa näed ja tunned end paremini, kui kannad pintsakut, mis on sulle paras, hoolimata sellest, mis suuruses see on. Ja kui sa oled väga mures, et keegi näeb, mis suuruses riideid sa kannad, siis lõika need sildid ära.

5. Sa kannad kingi, mis teevad su jalgadele haiget

Ükskõik kui ägedad need kontsakingad ka poleks – kui sa ei oska või ei saa nendega kõndida, siis ära parem kanna neid. See pole seda väärt. Baleriinad on täpselt sama armsad ja need ei takista sind jooksmast ega tõstmaks esile sinu lahedat outfit’i.

Ülejäänud moeapsud leiad Buduaar TEEN jaanuar-veebruar ajakirjast.