MINU ESIMENE: Isac Elliot

Foto: Ryan Saradjola

Buduaar

Hämmastava fännibaasiga 18-aastane Soome popmuusik Isac Elliot on miljonite teismeliste iidol. Noorel staaril ilmus novembris värske lugu „Somebody Else”, mille loo sõnade autor on Isac ise! Buduaar Teenil oli au popstaari intervjueerida. Ta rääkis üllatavalt avameelselt oma esimesest suudlusest, sellest, mida ta oma esimese teenitud palgaga tegi ning paljudest hirmudest ja soovidest.

Esimene kord kui tundsid, et oled kuulus…

Arvatavasti siis, kui mul keelati ühes Norra hotellis ööbida, kuna ümberkaudsed inimesed ja teised hotelli külalised esitasid nii palju kaebusi. Mu fännid on pöörased ja ma täiega armastan seda.

Esimene celebrity crush…

Zendaya. Vaatasin Disney saadet nimega „Shake it up”, kus ta oli. Ma olin armunud, haha!

Esimene suudlus…

See juhtus pärast kooli, kui ma olin 10- või 11-aastane. Veetsin ühe tüdrukuga (kes nägi välja nagu Zendaya, haha!) alati pärast kooli aega. Käisime koos kooliväljakul. Pärast kahe nädala pikkust ringi käimist me suudlesime ja ma mäletan seda tunnet ikka veel. See oli hämmastav, sest ma arvan siiani, et see tüdruk on minu jaoks liiga hea. Mul oli „au” teda suudelda. Ta oli ka esimene tüdruk, kelle peale raha kulutasin. Kui ma 11-aastaselt oma esimese palga sain, kinkisin talle 100-eurose kaelakee. Nii et põhimõtteliselt kogu raha, mis ma teenisin, kulutasin tema peale.

Sinu esimene töö…

Olin ansambli My Chemical Romance suur fänn. Ühtlasi oli ka minu esimene kontsert My Chemical Romance‘i show ja seal nägin inimestel seljas igasugu fännitooteid, mida ma ka väga tahtsin. See asi, mida ma tahtsin, oli päris kallis, ja mu isa käskis mul selle raha ise teenida. Nii hakkasin kodus tööle. Pidin meie tagaaiast käbisid korjama. Kuna käbisid oli väga palju, sain iga ämbri eest 20 senti. See asi maksis 100 €, nii et võttis ikka aega, haha. Kui olin ehk 10 € (väga palju ämbreid) teeninud, sain aru, et ma ei pruugi oma eesmärki saavutada, ja jätsin asja katki.

Esimene asi, mida hommikuti teed…

Vaatan oma telefoni. Ma tegelikult ärkan telefoni peale. Ma ei mäleta isegi äratuse helisemist – ärkan lihtsalt, telefon käes. Enne magamaminekut kontrollin alati oma Instagrami ja Snapchati story’t lausa kuni 20 korda veendumaks, et ma pole midagi sobimatut postitanud. Minu suurim hirm on ärgata 20 vastamata kõne peale, kuna ma lekitasin laulu või tegin midagi muud halba.

Esimene suurim hirm…

Minu esimene ja ühtlasi ka ainuke tõeline hirm on maod. Ma vihkan neid! Kiljun neid nähes alati nagu 10-aastane tüdruk. On palju asju, mis mulle ei meeldi, kuid kardan ainult madusid. Üks kord suvilas olles mängisin Harry Potterit ja jooksin metsas ringi. Ma ei arvanud, et saarel, kus suvitame, on madusid ning seetõttu ei osanud neid karta. Siis aga astusin ühele peale ja jooksin nii kiiresti minema, et murdsin peaaegu jala.

Esimene avalik esinemine…

Esimene kontsert toimus Helsingi legendaarses kohas nimega „Nosturi”. Mu isa on alati olnud suur muusikafänn ja Nosturis paljudel show’del käinud. Ta rääkis alati sellest kontserdikohast. Kuu aega pärast mu esimese singli „New Way Home” ilmumist müüsin selle koha välja. See oli ebareaalne. Kõik juhtus nii kiiresti ja ma ei saanud sellest toona aru, kuid mu lapsepõlv oli päris hullumeelne. Olen selle eest väga tänulik.

Esimene auto…

Mercedes-Benzi E-klassi kupee. Sain juhiloa aasta tagasi. Sõidan endiselt E-kupeega ja lasin selle just sõjaväe värvi roheliseks maalida. Mõtlen tegelikult uue auto osta. Juhiloa saamine oligi 18-aastaseks saamise juures kõige põnevam.

Esimene asi, mille ostsid esimese kontserdihonorari eest…

Tänu oma emale olen alati väga kokkuhoidlik olnud. Teenisin oma esimese palga 12-aastaselt (tänu muusikukarjäärile) ja 15-aastaselt ostsin paadi. Soomes on paadisõit suur asi. Kuni 18-aastaseks saamiseni ei tohtinud ma autot juhtida, nii et ostsin endale paadi ja ühes sellega vabaduse minna, kuhu iganes soovin. Aga nüüd müüsin oma paadi just maha…

Esimene kord, kui sattusid pahandustesse…

Kui mu ema tabas mu jalgrattaga kiivrita sõitmas. Mind pandi terveks nädalavahetuseks koduaresti. See kulus mulle ära, sest aasta hiljem jäin jalgrattaga kooli minnes auto alla. Mind viidi kiirabiga haiglasse ja pärast öeldi, et kui mul poleks kiivrit olnud, oleks õnnetus võinud surmaga lõppeda. Kandke alati kiivrit!

Esimene kogemus muusikaga…

Olin koolinäidendis ja ainus, kes seda tõsiselt võttis. Hiljem võttis mu õpetaja isaga ühendust ja ütles, et mulle tõsiselt meeldib muusika. Isa uuris siis, et kas ma tahaksin äkki poistekoori minna. Kuigi see mõte mulle üldse ei meeldinud, otsustasin hiljem siiski proovida. Mul oli raske leppida sellega, et mulle 9-aastaselt muusika meeldis. Kõik mu sõbrad tegid sporti ja nad veidi norisid mind laulmise pärast. Kuid ma olen oma otsusega väga rahul.

Foto: Ryan Saradjola

Et ma saaksin kogu elu muusikat teha. Isegi kui see poleks muusika kirjutamine või esinemine, tahaksin sama valdkonna juurde jääda. Võib-olla agendina. Kuna ma seda aega, mil ma veel muusikaga ei tegelenud, üldse ei mäleta, siis mõte elust ilma muusikata kohutab mind. Nii et mu suurim soov on kindlasti see, et mu fännid must iial ei tüdineks!