MOEBLOGIJAD igale rahvusele, igale stiilile, igale maitsele

MOEBLOGIJAD igale rahvusele, igale stiilile, igale maitsele

Ajastul, mil justkui tundub, et blogimaastik on rallirajal kihutavast sotsiaalmeediast kilomeetrikese maha jäänud, tuletame meelde, kust ammutada Instagrami ja YouTube’i kõrval inspiratsiooni. Toome välja viis tuntud moeblogi igale maitsele, igale rahvusele ning igale stiilile. 

Ajastul, mil justkui tundub, et blogimaastik on rallirajal kihutavast sotsiaalmeediast kilomeetrikese maha jäänud, tuletame meelde, kust ammutada Instagrami ja YouTube’i kõrval inspiratsiooni. Toome välja viis tuntud moeblogi igale maitsele, igale rahvusele ning igale stiilile. 

CHIARA FERRAGNI – Itaalia
Blogi: The Blonde Salad (alates 2009)
Stiil: Mänguline, värviline, spontaanne, ent originaalne.
Sündinud: 1987
Vahva fakt: Chiara on rahvusvaheline juuratudeng.
Instagram: chiaraferragni
Chiara: „Ole enesekindel, õpi ennast tundma, ära karda proovida ja kanda midagi uut ning erilist! Tunne oma kehatüüpi ja kanna riideid sellele vastavalt.”
Chiara Ferragni on justkui sündinud moemaastikule, olles ilumaailma kuninganna (ja juuksebrändi Pantene patroon). Ta on võrratu stiilitajuga tõeline kaunitar ja sealjuures modell, kes huvitub moemaailmast, fotograafiast ning reisimisest (nagu me kõik).
Neiu on koostööd teinud mainekate brändidega nagu Louis Vuitton, Chanel, Christian Dior, Tommy Hilfiger ja Mango ning poseerinud ajakirjades nagu Vogue, Vogue Teen ja New York Magazine. Edu saadab teda ööd ja päevad, aastad ja kümnendid.

JANE ALDRIDGE – USA
Blogi: Sea of Shoes (alates 2007)
Stiil: Vastand tagasihoidlikule, kandes palju vintage-esemeid ja katsetades kihtidega.
Sündinud: 1992
Vahva fakt: Jane omab üle saja paari jalanõusid.
Instagram: seaofshoes
Jane: „On oluline jutustada lugu läbi oma blogi. Vastasel juhul pole sellel mõtet. Me peame olema originaalsed ja siis tulevad ka lugejad.“
Texases pesitsev Jane alustas blogimisega, olles vaid 15aastane. Tema armastus kingade vastu algas, kui ta sai endale oma esimesed Prada kingad. Jane’i blogi sobib igale vanusele, sest ta lihtsalt läheb kõigile peale. Ta on lisaks kingadele ja vintage-maastikule tegev ka interjööri ning kujundamisega. Jane’i blogi üheks võluks on äärmiselt professionaalsed fotod segamini neiu enda võluva olemise ning välimusega.

KENZA ZOUITEN – Rootsi
Blogi: Kenza Zouiten (alates 2010)
Stiil: Igapäevaste ning aktuaalsete trendide ja massimoega kaasas käiv. Trendikas.
Sündinud: 1991
Vahva fakt: Kenza hakkab tuleval suvel abielluma ning tema blogist võib leida muinasjutulisi postitusi pulmade teemal.
Instagram: kenzas
Kenza: „Julge proovida. Ära karda segada omavahel erinevaid stiile. Riietumine peaks olema lõbus! Otsi inspiratsiooni internetist. Minu piibel on näiteks Pinterest.”
Kenza on sündinud Rootsis. Tema ema on rootslane, aga oma salapärase välimuse on ta pärinud isalt, kes on pärit Marokost. Kenza on üks edukamaid blogijaid Rootsis ning ta töötab üheskoos oma tulevase abikaasaga riietebrändis Ivyrevel, mille nad ka koos lõid.
Kenza on tööd teinud ka modellina. 2014. aastal võttis ta osa Rootsi saatest „Tantsud tähtedega”. Tema blogis on palju reisimist, moodi ning toitu. Kenza kirjutamisstiil paneb arvama, et tegemist on väga armsa inimesega.

STELLA  KATTERMANN – Inglismaa
Blogi: Stella’s Wardrobe (alates 2009)
Stiil: Mõnusalt mänguline, julgete värvidega, silmatorkavalt eriline, armastusega 90ndate vastu.
Vahva fakt: Ta on ¼ sakslane, ¼ soomlane, ¼ tšehh, ¼ venelane ning hetkel pesitseb üldse Inglismaal.
Instagram: stellakatterman
Stella: „Olles 9aastane, riietasin ma mängimise asemel Barbie nukkusid ning tegin neist seejärel pilte.”
Stella on Londonis pesitsev multirahvuslane, kelle julge välimus torkab juba kaugelt silma. Tema signatuuriks on kujunenud plaatinablondid juuksed ning tumedad silmad. Stella blogi ei puuduta ainult igapäevaseid OOTD (outfit of the day) fotosid. Ta puudutab ka tõsiseid teemasid, kirjutades oma isa surmast möödunud aastal või sellest, miks mood on oluline. Ta on neiu nagu meiegi, ja just see teebki tema blogi südamelähedaseks lugemiseks.

SANDRA HAGELSTAM – Soome
Blogi: 5 Inch and Up (alates 2010)
Stiil: Skandinaavialikult minimalistlik, eksperimenteerides erinevate veidrate lõigete ning silmapaistvate aksessuaaridega.
Sündinud: 1992. aastal
Vahva fakt: Sandra signatuuriks on kujunenud tema pikad blondid juuksed, mille kohevuse saladus on kuivšampoon.
Instagram: 5inchandup
Sandra: „Olen alati olnud see tüdruk, kes vahetab riideid kolm korda päevas.”
Sandra hoiab soomlaste lippu kõrgel, sest tänu oma võrratule blogile on neiu teinud koostööd River Islandi ja Nelly.com’iga. Lisaks õppis ta Londonis ning tema olemine on justkui mõeldud moemaailma keskmesse.
Sandra garderoob teeb kadedaks iga teise. Neiul on lugematul hulgal käekotte ning kingi, viimastest on ka inspireeritud tema blogi nimetus.

Artikkel ilmus ajakirja Buduaar Teen september-oktoober 2016 numbris.